PanTomina PanTomina komentáře u knih

Kyberiáda (12 povídek) Kyberiáda (12 povídek) Stanisław Lem

Ve výborném překladu Františka Jungwirtha se skvěle odraží pravé Lemovo umění v slovíčkaření a fabulaci založené na reálné terminologii všelikých vědních disciplín. Tato kniha je vpravdě skvostem vědeckofantastické literatury a její takřka "pohádkové" odnože .. Velice humorné dílo nesporných kvalit . ps: tuto knihu přesouvám ze své knihovničky na toaletě na čestné místo v hlavní knihovně :)

07.03.2017 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Výborná kniha.

14.01.2017 5 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Strašně silná kniha. Film byl výborný, ale víš, jak je to s knížkama :) Přečteno na dva zátahy. Cormac má skvělý styl psaní, i když třeba Cesta je psána úplně jinak (a taky výborně). Autora doporučuji všema deseti.

13.01.2017 4 z 5

Literární poklesky Literární poklesky Stephen Leacock

Za mě spíš nuda než zábava, ale proti gustu...

09.01.2017 2 z 5

Holubí mambo Holubí mambo C. D. Payne

Velice vtipné, osobité, super .. Kniha, ke které se milerád vrátím.

09.01.2017 5 z 5

Mně 13 Mně 13 Filip Topol

Nic mi to bohužel nedalo.

09.01.2017 2 z 5

Po Norském Dřevě dle mého asi Nejlepší a nejpropracovanější kousek Haruki Murakamiho

08.01.2017 5 z 5

Tady nebude klid Tady nebude klid Miroslav Hladký

První kniha co vůbec pamatuju, kterou jsem se rozhodl nedočíst. Tak tendenční, prvoplánový, rasistický, protižidovský blábol jsem opravdu v ruce ještě neměl. Odpad!

19.02.2020 odpad!

Pistolník Pistolník Stephen King

Příjemně čtivé, fantaskní, sociální. Prozatím dobrá práce. Těším se na pokračování

10.11.2017 4 z 5

Dvůr tisíce sluncí Dvůr tisíce sluncí Chris Bunch

Ano ano, nejsilnější díl serie. Celkově jsem nadmíru spokojen.

05.08.2017 5 z 5

Vlčí světy Vlčí světy Chris Bunch

Ahoj, jelikož mám v tuto chvíli již téměř přečtený třetí díl, mohu sám za sebe říci, že dle mého je toto nejslabší díl z trilogie, ačkoliv slabý není. Je to vtipně ač poměrně přímočaře vystavěné. S trilogií jsem spokojen. Bavila a zatím ještě baví a jistě se ke Stenovi někdy v budoucnu rád vrátím .

28.07.2017 3 z 5

Sten Sten Chris Bunch

poměrně dobré a čtivé sci-fi, zde samozřejmě nesmyslně nadhodnocené, stejně jako většina knih. Po kratší přestávce se pustím do druhého dílu.

27.06.2017 3 z 5

Rozhořčený mladý muž Rozhořčený mladý muž Achille Gregor

Skvělá kniha, plná neuvěřitelně obrazotvorných slovních spojení a paradoxů :) zpočátku mi trvalo, než jsem autora začal chápat a pak už to jen jelo. To musel být opravdu inteligentní člověk .

25.06.2017 4 z 5

Zakleté moře Zakleté moře Richard Armstrong

Skvělá kniha se silnou sugestivností. Přečetl jsem na jeden zátah. Nezfilmoval to náhodou někdo? podíval bych se..

06.05.2017 4 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Jako dítěti se mi hodně zavrtala pod kůži. S odstupem času už to není tak silně emoční, ale dobrý lidský příběh je to stále.

10.04.2017 4 z 5

Volný pád do podzemí Volný pád do podzemí Roderick Gordon

Asi už to nemá cenu zbytečně popisovat. Podle mě je tato série tragédie. Pokračuji jen ze setrvačnosti. Asocialita všech postav a literární sloh autorů je tristní. Pánové zřejmě neprošli přerodem z chlapců v muže. Psát napínavě o dobrodružství dětí přece neznamená psát dětsky.

17.03.2017 2 z 5

Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Margaret Craven

Naprosto skvělá, citlivá kniha, kterou mi nepochopitelně někdo ukradl z batohu v Itálii.

10.03.2017 5 z 5

Hlouběji do podzemí Hlouběji do podzemí Roderick Gordon

SPOILERY!!!! .. Druhému dílu jsem dal šanci i přes velkou nespokojenost s dílem prvním. Druhý díl mi sedl více, ačkoliv to stále není žádná hitparáda. Velice plochý styl psaní (či překladu?) se nemění. Příběh je zajímavější, avšak předvídatelný a to i přes to, že se několikrát snaží zvednout zájem čtenáře takzvaným wow či až wtf efektem (např. brutalitou smrtí Cala, odporností scény zárodků dětí ve sklenicích). Znovu ale zdůrazňuji, že pro čtenáře cca12-17ti letého to může být velice dobro(či zlo?)družná kniha, ač přehnaně agresivní. Původně jsem chtěl druhým dílem skončit se sérií, ale jelikož jde kvalita mírně nahoru, zkusím jít i já ještě jednou společně s Willem a jeho přáteli hlouběji.

06.03.2017 2 z 5

Měděný jezdec a jiné básně Měděný jezdec a jiné básně Alexandr Sergejevič Puškin

Skvělé.. Puškin satirický i realistický.

05.03.2017 4 z 5

Potopa Potopa František Halas

Smutná, temná věc. Jakoby bez naděje, jakoby definitivní.

20.02.2017 4 z 5