Dvůr tisíce sluncí přehled

Dvůr tisíce sluncí https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9942/dvur-tisice-slunci-9942.jpg 4 26 26

Sten série

Sten se probojoval z postu otrockého dělníka na továrním světě až na velitele Císařovy osobní stráže, imperiálních Gurkhů. V průběhu svých prvních tří měsíců na Původním světě se však setkal pouze s intrikami dvora. Zdálo se, že imperiální palác není pro poctivého bojovníka to správné místo. Poté však bomba proměnila jeden přístavní bar v trosky a ze tří neznámých osob v něm nadělala sekanou. Stopa odhalila „spiknutí“ a poukázala přímo do řad imperiálních zaměstnanců. Pouze díky rychlé – a krvavé – akci ze strany Stena, Alexe Kilgoura a jedné drsné detektivky může Říše zůstat pohromadě a Věčný Císař naživu.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Perseus

The Court of a Thousand Suns , 1985

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dvůr tisíce sluncí. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
16.12.2023 5 z 5

Tak s tímto dílem jsem velice spokojený

B4LU
09.10.2022 4 z 5

Tenhle díl je méně akcí nabitý než ten předchozí, jde spíš o detektivku, ve které se Sten coby nový velitel Císařovy stráže snaží vystopovat palácové spiknutí. Ovšem díky tomu, že nyní obcházíme dvůr a setkáváme se přímo se samotným Císařem, dostává Stenovo univerzum konkrétnější obrysy než jen Nějaká vesmírná říše, kde se občas bojuje. Také se zde konečně najíždí na ucelenou dějovou linku, která se (haha) táhne zbytkem série.

Patrik02
21.09.2020 4 z 5

Stá kniha od doby, co si přečtené tituly zaznamenávám zde na databázi. Jednotka Kudlanek je pryč, ze Stena se stává císařský strážce. To však neznamená, že by byl příběh ochuzen o staré postavy, ke kterým přibývají nové, o nic méně zajímavé figurky. Dostáváme se blíže k Císaři, kterému se v knize dostalo mnohem více pozornosti, než v předchozích dvou. Epické bitvy mi v tomto díle poněkud schází, ale science-fiction detektivka má dle mého názoru vypadat přesně takhle.
A teď hurá na čtvrtý díl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dvůr tisíce sluncí v seznamech

válečné sci-fi

Autoři knihy