Dvůr tisíce sluncí

Dvůr tisíce sluncí https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9942/dvur-tisice-slunci-9942.jpg 4 26 7

Sten série

Sten se probojoval z postu otrockého dělníka na továrním světě až na velitele Císařovy osobní stráže, imperiálních Gurkhů. V průběhu svých prvních tří měsíců na Původním světě se však setkal pouze s intrikami dvora. Zdálo se, že imperiální palác není pro poctivého bojovníka to správné místo. Poté však bomba proměnila jeden přístavní bar v trosky a ze tří neznámých osob v něm nadělala sekanou. Stopa odhalila „spiknutí“ a poukázala přímo do řad imperiálních zaměstnanců. Pouze díky rychlé – a krvavé – akci ze strany Stena, Alexe Kilgoura a jedné drsné detektivky může Říše zůstat pohromadě a Věčný Císař naživu.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Perseus

The Court of a Thousand Suns , 1985

Luigi1
16.12.2023 5 z 5

Tak s tímto dílem jsem velice spokojený

B4LU
09.10.2022 4 z 5

Tenhle díl je méně akcí nabitý než ten předchozí, jde spíš o detektivku, ve které se Sten coby nový velitel Císařovy stráže snaží vystopovat palácové spiknutí. Ovšem díky tomu, že nyní obcházíme dvůr a setkáváme se přímo se samotným Císařem, dostává Stenovo univerzum konkrétnější obrysy než jen Nějaká vesmírná říše, kde se občas bojuje. Také se zde konečně najíždí na ucelenou dějovou linku, která se (haha) táhne zbytkem série.

Patrik02
21.09.2020 4 z 5

Stá kniha od doby, co si přečtené tituly zaznamenávám zde na databázi. Jednotka Kudlanek je pryč, ze Stena se stává císařský strážce. To však neznamená, že by byl příběh ochuzen o staré postavy, ke kterým přibývají nové, o nic méně zajímavé figurky. Dostáváme se blíže k Císaři, kterému se v knize dostalo mnohem více pozornosti, než v předchozích dvou. Epické bitvy mi v tomto díle poněkud schází, ale science-fiction detektivka má dle mého názoru vypadat přesně takhle.
A teď hurá na čtvrtý díl.

TERRORDROME
17.04.2019 3 z 5

Sten je prevelený z planetárneho podvraťáka na cisárskeho pikolíka starajúceho sa o bezpečnosť jeho výsosti večného nasávača. Už v úvode pri detailných predstavovačkách rôznych postáv, obetí i podozrivých je jasné že tentoraz to bude proste kozmická pátračka. To je zároveň aj problém tohto dielu, pretože aj keď sa mu formálne vlastne nič moc vytknúť nedá a zápletka, pátranie i odhalenie atentátneho komplotu bez problémov funguje, tak predsa len nedokážem potlačiť pocit že je to "iba" priemerná detektívka v sci-fi háve. Za zmienku stojí hlavne pasáž z fašistickej väzenskej planéty kde sa aj vďaka nástupu hláškujúceho ťažkosveťana Alexa rozbehne nejaký ten očakávaný cynický humor, ktorého je tu inak ako mäsa v párkoch. Celé je to naviac iba akási komorná rozohrávka udalostí do ďalších dielov, ale ako vravím, zle na tom vlastne nič nie je, okrem toho ľahkého dojmu medzihry či nutnej výplne.

tartan
21.02.2018 4 z 5

Tretia časť série o Stenovi s poetickým názvom, ktorý je len iným, ľubozvučným názvom cisárskeho dvora, je dominantná najmä svojou detektívnou líniou. Sten ako veliteľ cisárovej osobnej ochranky, pozostávajúcej zo 150 dokonale vycvičených, smrteľne nebezpečných a cisárovi absolútne (už celé stáročia a po celé generácie) oddaných Gurkhov, sa ujíma z poverenia samotného cisára neľahkého prípadu vyšetrovania nepodareného (teda ako sa to vezme) atentátu, ktorý vo svojich dôsledkoch otrasie samým srdcom ríše a privedie ju na pokraj nechcenej vojny s militaristickým tahnským impériom (podobnosť s imperialistickým Japonskom je čiste náhodná, ale očividná). Zoznamujeme sa tu s ďalšími zaujímavými postavami (vedie dvojka najlepších ríšskych kuchárov a majstrov v umení usporiadavania dokonalých večierkov, mimozemšťania Marr a Senn) a o zábavu sa čitateľovi stará predovšetkým Alex Kilgour, Stenov parťák ešte z prvého dielu, muž s neuveriteľnou silou (pochádza zo sveta s 3-ma g), nenapodobiteľným škótskym prízvukom a neopakovateľnými vtipmi.

PanTomina
05.08.2017 5 z 5

Ano ano, nejsilnější díl serie. Celkově jsem nadmíru spokojen.

lanusinka
05.11.2012 4 z 5

Asi nejslabší díl série, tohle detektívování se k epice zbytku moc nehodí. Ale zato se představují Marr a Senn, úžasní dodavatelé hostin, podle mě jedni z nejlepších mimozemšťanů, co jich je...

válečné sci-fi

Autoři knihy