PANKY71 PANKY71 komentáře u knih

Po stopách vesmírných turistů Po stopách vesmírných turistů Karel Sychra

Pardon, ale tohle se nepovedlo. Snad ještě jednotlivé samostatné povídky na začátku ale nabalování příběhu s ruským kosmonautem, "utečencem" Klementem a spol., tak to jsem s každým dalším řádkem trpěl víc a víc. Jediné pozitivum toho tedy asi bylo, že je to krátké a měl jsem čtení rychle za sebou. Hodilo by se to asi do nějakého víkendového čtení v časopise ale jako kniha - velmi slabé. Bohužel.

08.04.2024 1 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Asi nejslabší díl celé série. Dal bych 3,5 ale protože to nejde, dávám 4

12.12.2023 4 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Vypustit z příběhu cca 100 stran by celkově určitě pomohlo. V této podobě je to ale bohužel druhá nejslabší kniha od mistra.

17.04.2022 2 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Okleštěný výběr povídek, znovu vydané a doplněné z pěti na dvacet dva pod názvem Mlha.

22.09.2019 5 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Výborná povídková kniha.

22.09.2019 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Castle rock, stát Maine - fiktivní městečko Stephena Kinga, kde se tento příběh odehrává. Na začátku si připomeneme knihu Mrtvá zóna, které jedna část byla zasazena právě sem. V časové posloupnosti je to tedy druhý románový příběh z tohoto místa. Děj je na pomezí drama/thriller a mohl by se stát komukoliv, kdo bude ve špatný čas na špatném místě.
Kniha se četla dobře, většinou psaná v poklidném tempu. Konec samozřejmě gradoval. Hodnocení bych dal 3,5 ale bohužel zde půlky nejdou, takže 3.
(Výslovnost jména Cujo by měla být Cucho, v příběhu je zmíněno, že jméno je španělské)

23.04.2019 3 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Fiktivní budoucnost (pravděpodobně polovojenská vláda - existuje policie a i nějaké Brigády) a v Americe se jednou ročně pořádá Dlouhý pochod, na jehož začátku je 100 vybraných dobrovolníků do osmnácti let ale do cíle dojde jen jeden, který vyhraje finanční odměnu a Cenu. Děj se odehrává těsně před a během pochodu. A jak chodci jdou a nemůžou se zastavit, tak ani čtenář se nemůže odtrhnout od stránek. Čtyři hvězdy dávám jen proto, že King mohl více rozpracovat příběhy postav ale jelikož příběh psal jako Richard Bachman, asi to tak mělo být. Doporučuji

29.03.2019 4 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Moje TOP povídky - Míle 81, Duna (kvůli konci), Zlý chlapeček, Ur, Zelený bůžek agonie, Nekrology, Letní bouře

13.12.2018 3 z 5

Tvrdá pěst Tuáregů Tvrdá pěst Tuáregů Jaroslav Raimund Vávra

Chvílemi dost zdlouhavé popisování nudí a ubírá knížce na energii.

18.10.2017 2 z 5

Pokrevní bratři Pokrevní bratři Brian Lumley

Tuto trilogii mám hodně rád. Je to sice něco jiného, než klasický Nekroskop, ale za mě naprosto v pořádku

18.10.2017 4 z 5

Möbiovské vraždy Möbiovské vraždy Brian Lumley

Rozhodně nejhorší kniha celé série. Mrtvý Eddie dějově patří po Ztracené roky. Na konci je povídka navázána na Möbiovské vraždy, jenže zde - ouha.... ocitneme se v době, kdy je B. J. naživu a navíc Harry používá v klidu kontinuum což by kvůli hypnóze neměl... Nějak mě to tady prostě nesedí a to je dost velké mínus. Navíc je to napsané dost rozvláčně, řekl bych. Polovina stran (max. 2/3) by úplně stačila. Nápad to ovšem špatný není.

25.09.2017 2 z 5

Hadí zámek Hadí zámek Bram Stoker

Jedna z nejhorších knih, které jsem vůbec četl... Pokud je to podle autora předmluvy jeho druhá nejlepší kniha po Drakulovi, rozhodně se nebudu snažit číst cokoliv dalšího. Je ovšem možné, že české vydání a překlad je silně ořezaný a upravený, posoudit to ovšem nemůžu... Každopádně jsem v knize našel pár překlepů.

16.07.2016 odpad!

Utkaný svět Utkaný svět Clive Barker

Strašně zdlouhavej začátek... Pokud se prokoušete zhruba první čtvrtinou knihy, pak si zbytek opravdu užijete.
Jen za ten úvod bohužel nemůžu dát vyšší hodnocení.

03.05.2014 3 z 5

Pane B., zmizte Pane B., zmizte Clive Barker

Nejhorší, co jsem od Barkera četl... (nečetl jsem jen Mysterium).
A jak píše iamjana, neustálé vstupování démona do děje a jeho stálá varování jen otravuje a děj zpomaluje.

03.05.2014 1 z 5