Pokrevní bratři

Než se Harry Keogh obětoval pro zničení všech upírů, zplodil s cikánskou dívkou dvojčata. Jenomže všichni Vampýři zničeni nebyli a ve světě na druhém konci červí díry se schyluje k novým bojům, do kterých jsou zataženi i Harryho synové a pokrevní bratři, Nestor a Nathan.

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24302/big_pokrevni-bratri-DFI-24302.jpg 4.266

Nekroskop 6.

Horory, Romány, Fantasy

Vydáno: , Polaris

Blood Brothers, 1992

Kniha Pokrevní bratři

Miker

S touhle sérií to mám jako na houpačce. Už při Řeči mrtvých jsem si říkal, že to už není čtení úplně pro mě. Z hororu se postupně stává prapodivné fantasy. Sémě mě ještě trochu ukolébalo, ale po Bratrech si už další díl radši bohužel odpustim.

TERRORDROME
03.03.2020

Pôvodný originálny koncept Nekroskopa a jeho boja s vampírskymi pijavicami sa vyčerpal už niekde po treťom diely a ďalšie dva potom nejako dokrivkali k definitívnemu koncu Harryho Keogha. To ale nevadí, lebo šou mast gou on a toto univerzum vyvrhlo na povrch zemský ešte ďalších 10 infikovaných dielov. A hneď ten prvý z novej trilógie "upírsky svet" vôbec nie je zlý. On sa len strašne dlho rozbieha, najprv sledujeme finále predchádzajúcej knihy z pohľadu vzdialených pozorovateľov ktorý niekam idú a uvidia veľké hríbovité buum! Nasleduje flashbackové okienko sledujúce počiatky upírskej kariéry hnusáka Šejtána a jeho "potomstva" a potom ďalší medailónik do života iných upírov niekde úplne inde ( páči sa mi ako sa Lumley vyžíva v popisovaní upírskych bizarností a úchyliek ). No a kdesi v tretine knihy konečne dôjde aj na samotných hrdinov. Celý dej stojí na barličke že Nekroskop mal počas voľnej chvíľky sex so spanilou cigánkou a vzišli z toho dvaja potomkovia, každý úplne odlišný. Každopádne po rokoch sa vampíri vracajú na slnečnú stranu rozpútať teror a mňa to postupne bavilo stále viac, hlavne hrdinov študijný pobyt v upírskej veži a psychické problémy jeho brata ktorý si po páde z oblohy začal myslieť že je vampírsky vládca. Celkový posun k temnej fantasy kvitujem, je lepšie rozpútať vojnu v inej dimenzii než sa v tej našej pokúšať oživovať ďalšieho nemtavého zloducha z nekonečného radu Ferencziov. Takže u mňa dobré a dvojnásobne vypointovaný koniec ma donútil byť reálne natešený na pokračovanie... a to sa počíta.

PANKY71
18.10.2017

Tuto trilogii mám hodně rád. Je to sice něco jiného, než klasický Nekroskop, ale za mě naprosto v pořádku

CharlesWard
16.01.2017

Slaboučké. Upíři zde tentokrát nejsou ani zdaleka tak děsiví, a hlavní hrdina jenom pořád někam jde a jde. Že by začátek tentokrát slabší trilogie???

eraserhead
21.03.2016

Už když jsem zjistil, do jakých rozměrů a kolika částí tahle upíří série narostla, jsem se obával. A když jsem se po prvních pěti (relativně) hodně slušných, atmosférických a horrorových částí začetl do části šesté, mé nejhorší obavy se naplnily. Protože když v úvodních cca 120 stranách dějová linie a jednotlivé postavy přeskakovaly po zhruba třech čtyřech stoletích (s měnšími odhcylkami až do tisíců let), na fantasy úpadek série bylo zaděláno. Ano, pouhý jeden fantasy odskok (ve třetím díle) od jinak čistě horrorového thrilleru dokázal zřejmě zničit celou sérii, protože se autor chytl toho nejslabšího a nejprostšího, s čím ve své původní pentalogii přišel. Věřím, že je fantasy pohádka o upírských vládcích, obývajících honosná sídla s názvy jako Kurví věž, čtenářsky a zájmově sympatická, ale mě to zkazilo celý předchozí dojem, který jsem skoro dvě desetiletí z Nekroskopa měl. Z původně bondovského spionážního upríského horroru se stává infantilnější verze Her o trůny říznutá Hobitem. Což je samozřejmě nadsázka, ale když se po skoro dvouset stránkách dějová linie konečně ustálila jak časově tak i postavově, aby postupeč času ještě více zeštíhlela na jednoho putujícho (proč musí ve fantasy pořád někdo někam putovat? a Potkávat podivné existence?), už se to číst dalo. Ale pořád to byla nuda. Z děsivých a brutálních upírských bestií se už zase staly načančaní komičtí modelové, karikatury všeho upírského, respektive toho, co mám na upírství rád. Napětí zmizelo, o hororru a strachu ani nemluvě. Navíc je to hrozně převídatelné. Protože pokud jste četli jeden jediný fantasy příběh, četli jste tento. Z původně originálního spojení několika žánrů se stala bezduchá, nic neříkající vata. Tady bude má obsedantně chronická porucha dočítat rozečtené opravdu trpět.

raďa05
26.11.2014

jako vždy další super díl :-)

Tomislav
27.10.2013

Mám jen tento díl, přesto jsem knihu přečetl.. Už je to pár let, ale pokud si pamatuji, tak mne příběh zaujal :-)

Owain
17.07.2013

Jedna z mých prvních fantasy. Doteď ji ráda čtu, plus VII. a VIII.