PanKrbec PanKrbec komentáře u knih

Měsíční tygr Měsíční tygr Penelope Lively

Mně se to líbilo, sice přesně nevím proč, ale líbilo. Chvilku mi trvalo, než jsem se do toho začetl, ale pak se mi to četlo lehce a nakonec mi bylo líto, že knížka není delší, že toho v ní není víc.

17.12.2019 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Knížka se mi celkem libila, hlavně první 2 třetiny, četla se mi velice lehce, zvládl jsem to za večer a kousek. Některé situace mi ale připadaly nereálné a některé zas nelogické. Také mi vadilo dost překlepů a pravopisných chyb, na jednu knihu jich je až moc. A taky ty opakující se fráze (jak už tu někdo psal), třeba ta o zraněných vojácích bez očí a nohou, se v knize opakuje 3x. S tím si mohl dát překladatel určitě více práce.

08.12.2019 3 z 5

Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Susan Elizabeth McClelland

Neuvěřitelný příběh o těžkém a smutném životě v komunistické totalitě. To by měla být povinná četba, hlavně pro Ty, kteří tvrdí, že za komunismu bylo lépe (i když život tady a v Severní Korey se dá jen těžko srovnávat).

13.11.2019 5 z 5

Rusanda na větvi Rusanda na větvi Světlana Glaserová

Tady není třeba psát dlouhé komentáře. Knížka je moc hezká, milá (to je to správný slovo) a docela mne mrzí, že tak krátká.
Určitě si koupím a přečtu i Trosečníka.

08.11.2019 5 z 5

Mládí Mládí Paolo Sorrentino

Mně se knížka docela libila. Není to žádná akční jízda, naopak, odvíjí se pomalu a v poklidu. Je hlavně o emocích. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykl na to, že je to psané jako scénář, ale to trvalo jen pár prvních stránek No, kdyby to taky trvalo déle, byl bych na konci ???? Knížka je fakt krátká, rozdělená na hodně i velmi krátkých kapitol. Viděl jsem i film a taky se mi libil i když, tam mi některé pasáže přišly zbytečně utahané. V knížce to bylo v pohodě. Přestože to není žánr, který běžně čtu, knížka mne bavila a určitě jsem si z ní i něco odnesl. Spíše bych dal lepších 3 a půl ⭐

05.11.2019 4 z 5

Dívka s bombou Dívka s bombou Jari Järvelä

Knížka se mi moc líbila. Je napsána neotřelým způsobem. Je rozdělena na né moc dlouhé kapitoly (což já mám rád ????) a ty se pravidelně střídají, kdy jedna je z pohledu mladé sprejerky Metro a další pak z pohledu sekuriťáka Jereho, tedy z pohledu dvou, v příběhu proti sobě stojících, hlavních hrdinů. Příběh měl spád, bavil mne stejně jako ty dva odlišné pohledy. Četlo se to skoro samo ???? Viděl bych to tak na 4 a půl ⭐

01.11.2019 4 z 5

Černá kniha Černá kniha Lawrence Durrell

Tak tohle se mi četlo hodně těžko a dost pomalu jsem se tím prokousával. Autor každou věc, každý stav, každý pocit, prostě vše donekonečna rozepisuje a popisuje a přirovnává a já jsem se v tom strácel a to doslova. Kousek za polovinou knihy byla pasáž cca 50-ti stran, která se mi dost libila a která si mi tedy i dobře četla. Sem tam bych našel ještě pár takovych pasáží nebo odstavců, ale né zas tak moc. Hold nejsem autorova cílová skupina :-) A nebo bych to musel přečíst vicekrát, než bych vše pochopil a objevil to kouzlo a to se mi nechce. Ale rozhodně netvrdím, že kniha je snad špatná, jen popisuji, jak působila na mne a jak se mi četla. Naopak říkám klobouk dolů, jestli tohle napsal ve třiadvaceti.

21.10.2019 2 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Je to klasika. Můj táta mi ji vyprávěl, když jsem byl malej a táta byl dobrej vypravěč :). Teď jsem si ji, kvůli výzvě, stáhl v audiopodobě ve vyprávění pana Mrkvičky - taky skvělej vypravěč :) a spokojenost, zavzpomínal jsem na dětská léta, na tatu a znovu si oživil v paměti tento krátký příběh.

09.09.2019 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Mně se knížka líbila moc. Víc tedy první půlka, která mi přišla vtipnejší, ale i tak se mi to četlo v podstatě samo. Vzhledem k těm lehce nadprůměrným recenzím a hodnocení (67%), jsem od knížky zas tak moc neočekával, ale o to víc jsem byl mile překvapen a to už po pár prvních stránkách. Viděl bych to tak na 4 a půl hvězdy.

09.09.2019 5 z 5

A Bůh pravil: Budiž Jonáš A Bůh pravil: Budiž Jonáš Sebastian Niedlich

Tahle druhá autorova knížka se mi libila o trochu vic než jeho prvni (Smrt a jiné vrcholy mého života) i když ani ta nebyla vůbec špatná.

16.07.2019 4 z 5

Sexuální život zvířat Sexuální život zvířat Michael Miersch

Kniha plná zajímavostí, kuriozit, porovnání a dalších informací z říše zvířat. Jedná se v podstatě o encyklopedii, ve které se dozvite napřiklad, které druhy zvířat onanují, kteří samci znásilňují samice, u kterých druhů se vyskytuje homosexualita, u koho se může podle potřeby měnit pohlaví či kde se můžeme setkat s hetmafrodity. Na tuhle knížku si vždycky vzpomenu, když slyším, vidím nebo čtu názory či spíše "zaručená" a "pravdivá" tvrzení různych puritánů, homofobů, černoprdelniků a dalších, kteří hlásají, že tohle či tamto je proti přírodě, proti bohu... Ti všichni by si tuto knihu měli přečíst povinně. Těm ostatním ji mohu vřele doporučit.

12.07.2019 5 z 5

Ranní ptáček Ranní ptáček Eric Malpass

Tuto knížku jsem četl někdy před dvaceti lety. Pravděpodobně mne tenkrát nijak nezaujala, protože si z ní nic nevybavuji, ale když tady čtu ty kladné recenze, nezbývá mi, než ji přečíst znovu.

12.07.2019

Něco si vymysli Něco si vymysli Chuck Palahniuk

Je to první věc, co jsem od Ch. P. četl a z počátku jsem byl dost v šoku a chvíli (pár povídek) mi trvalo, než jsem se s tím srovnal. Nakonec se mi některé povidky líbily hodně (Zombíci, Životní realita, Red Sultan's Big Boy), další méně a některé vůbec. Mám ale v plánu, že si celou knihu přečtu nekdy v budoucnu ještě jednou, to už budu vědět do čeho jdu a možná pak bude i moje hodnocení vyšší. Teď to vydím tak někde mezi 2,5 až 3.

12.07.2019 3 z 5

Konečná stanice Bagdád Konečná stanice Bagdád Andy McNab (p)

Je to už vic jak 20 let, co jsem knihu četl a bavila mne, byla plná napětí, akce, četla se lehce, tenkrát jsem byl uchvácen. Ale vadilo mi pár chyb v překladu, hlavne jedna, kterou jsem do dnes nezkousl ... Andy se v zajetí baví o fotbale a NÉ o Gaze, ale o Gazovi, což je prezdivka fotbalisty Paula Gascoigna.

11.07.2019 5 z 5

Zápisky z Mrtvého domu Zápisky z Mrtvého domu Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Já mám knížky a filmy z prostředí vězení rád, ale tady jsem tomu nějak nepřišel na chuť. Nevím proč. Moc dobře se mi to nečetlo. Ale taky už je to ňákej ten rok, co jsem se tím prokousával. Třeba by to teď bylo lepší, ale asi to zkoušet nebudu.

11.07.2019 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Asi vlivem reklamy a recenzí jsem od knihy čekal víc. Když jsem později koukal na film, nic moc už jsem od něj nečekal a asi o to víc mne mile překvapil. Takže se přidávám k jednomu z předchozích hodnotitelů - i mně se libil film víc než kniha

11.07.2019 2 z 5