Palpy597 Palpy597 komentáře u knih

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Knihu rozhodně doporučuji každému koho baví příběhy Středozemě. Děj je obsáhlý a velmi dobře propracovaný, neměl bych nic k vytknutí.

31.01.2020 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Kniha se mi osobně vůbec nelíbila přijde mi to jako náhodné shluky slov a pocitů ale to u poezie bývá.
Doporučuji maximálně tak milovníkům poezie.

20.02.2020 1 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Skvělá kniha rozhodně doporučuji.
Skoro stejně dobrá jako film, na knize se mi líbí popisy postav tak ostatních detailů.

18.03.2020 5 z 5

Tři případy Sherlocka Holmese / Three Cases of Sherlock Holmes Tři případy Sherlocka Holmese / Three Cases of Sherlock Holmes Arthur Conan Doyle

Kniha je dobře napsána, každý s oblibou pro detektivní případy se mu kniha jistě bude zamlouvat. Ačkoliv tohle nejsou zrovna ty nejzajmavější případy, možná až na ten druhý.

31.01.2020 3 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Kniha je dobře sepsána. Líbí se mi jak na začátku Higgins poznává odkud kdo je a jak Lízu připraví na zkoušku. A zaujal mě celý průběh knihy a funkce všech postav v ději

10.11.2019 3 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

V knize se vyskytuje nářečí. Kniha popisuje život na vesnici. Kniha se mi moc nelíbila, protože nářečí ztěžuje četbu.

27.10.2019 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Na knize se mi líbily dialogy mezi postavami, které jsou velice dobře propracované a mají nějaký význam, ale nelíbil se mi pohádkový děj příběhu Malého prince.

24.09.2019 2 z 5

Neobyčejná teorie světla a látky Neobyčejná teorie světla a látky Richard P. Feynman

Knihu bych doporučil každému osobně se mi velmi líbíla. Přestože nejsem odborník přes fyziku všechno bylo krásně popsané a vysvětlené.

17.12.2019 4 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Podle mě je kniha dobře napsaná, vzhledem k tomu že byla napsána za komunismu tak ho ta kniha ho propaguje. Vyskytují se zde vulgarismy a kniha je chvilkami zábavná.

26.10.2019 3 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Kniha byla dobře napsaná,ale nelíbilo se mi opakování některých událostí v ději (rozhovory o razítkách a Zdeničce a holubech pana přednosty)

28.09.2019 4 z 5