pajonek pajonek komentáře u knih

Slečnám to nevadí Slečnám to nevadí Peter Cheyney

100 bodů je málo pro takovou detektivku !!!!!!! i 150 bodů by bylo málo................

Tušení podrazu Tušení podrazu Ondřej Neff

překvapení !! dobré, velmi dobré !!

Pevnost Pevnost Francis Paul Wilson

zajímavý příspěvek k Pevnosti jsem našel na webu - plně souhlasím !!! citace :
Na tuto knihu jsem náhodou narazila v antikvariátu...ani nevím čím mě zaujala. Jsem příznivec hororů, zvlašť těch o upírech, tak jsem ji zkusila...a musím říct že tato kniha u mě absolutně vede...četla jsem ji snad už 10x! A pokaždé mě ohromí svou opravdovostí. Kombinace dvou hrůzostrašných světů - světa upírů a světa druhé světové války - je přímo vražedná. Jsem už dost velká holka a na upíry už dávno nevěřím (čtu si v klídku nekroskopa a jsem při tom v pohodě ;-)) ale jakmile se začtu do této skvělé knížky tak mi běží mráz po zádech...pokaždé! Opravdu vřele doporučuji - Mirka

Pevnost Pevnost Francis Paul Wilson

tak tohle je "papačka" - četl jsem několikrát !!!

Rok krysy Rok krysy Ivan Martin Jirous

Magorovy knihy po očku sleduji, tohle je nic jiného, než další magorovina......

30.11.-0001 1 z 5

Podmořské divy světa - nejlepší místa k potápění Podmořské divy světa - nejlepší místa k potápění Egidio Trainito

nádherná kniha o podmořském světě, více bude na mých stránkách /adresu napíšu - Moje zprávy /

Křižáci na západě Křižáci na západě Stefan Heym

Další ze skvělých válečných románů - těhle 700 stránek se čte jedním dechem......

Hodina mrtvých očí Hodina mrtvých očí Harry Thürk

.....skvělé, naprosto skvělé...thomas bindig nemá chybu, knihu mám od roku 1963 a četl jsem ji mnohokrát !!!! je notně omšelá, ale moje oblíbená !!!

Tvář strachu Tvář strachu Dean Koontz

nejlepší Koontz

Služebníci soumraku Služebníci soumraku Dean Koontz

beze slov - vynikající

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

........Myrerův Poslední kabriolet je super, ještě lepší je válečný román Velká válka

30.11.-0001

Odysseus Odysseus James Joyce

Odysseus je román, encyklopedie, která obsahuje snad všechno

Kniha nevysvětlitelného Kniha nevysvětlitelného Jacques Bergier

knihu mám pouze v e-book, zajímavostí je pojednání a záhadné šachtě na Slovensku

Jitro kouzelníků Jitro kouzelníků Jacques Bergier

.....lidově řečeno : kdo nečetl, má díru do života!

30.11.-0001 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

.....bezesporu nejlepší Remargueova kniha - tolik myšlenek a moudrých slov, co vložil Erich Maria do úst dr.Ravica se těžko v jiné knize hledá

Testament Testament Eric Van Lustbader

jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů - série knih Nindža, Miko, Kaišo, Plovoucí město a Druhá kůže o Nicholasu Linearovi je prostě skvělá !!!!!!

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

.......skvělá satira, s prvky tragédie, Keseyova prvotina z roku 1962 se stala koncem šedesátých let jedním z nejvydávanějších děl a Kesey se stal kulturním idolem/ ...moc toho nenapsal, snad už jen román Sometimesa great Notion/1964/ - dále jsem nepátral.
Kniha patří mezi klenoty , Formanovo filmové zpracování /Přelet nad kukaččím hnízdem/ patří do jiného soudku, ale je to pro změnu filmový klenot , Jack Nicholson si toho Oskara zasloužil, stejně jako Louise Fletcherová za roli sestry Ratchedové , další tři Oskary za nejlepší film, nejlepší režie a nejlepší scénář