Testament

Testament https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9735/bmid_testament-B3U-9735.PNG 4 34 7

Bravo Shaw série

1. díl

Bravo Shaw odjakživa tušil, že jeho otec skrývá nějaké tajemství. Avšak teprve po otcově tragické smrti zjistí, jak zásadní ono tajemství je. Bravův otec Dexter Shaw byl předním členem řádu gnostických observantů, který byl pronásledován rytíři svatého Klementa, neboť po celá staletí střežil vzácný církevní spis – Testament připisovaný Ježíši Kristovi. Posledním strážcem Testamentu byl Dexter Shaw, který za svého následníka zvolil právě Brava. Bravo postupně odhaluje, jaký poklad jeho otec vlastně střežil. Dexter neponechal nic náhodě a vzácný dokument skryl tak, aby ho dokázal najít pouze Bravo, vynikající kryptoanalytik a odborník na období středověku. Bravo se tedy nechává vést záhadnými vodítky a šiframi, které mu otec zanechal, a brzy se stává terčem i figurkou v nemilosrdné válce, v níž všechny zúčastněné strany usilují o totéž: zmocnit se Testamentu. Rytířům svatého Klementa to přikázal samotný papež již v období křížových výprav, ale jsou zde i jiní, novodobí zájemci s odlišnými motivy. Všichni velmi dobře vědí, že dávná listina by mohla uvrhnout celý svět do chaosu a možná i změnit dějiny. Nyní záleží jen na tom, zdali Bravo vyhraje souboj s časem a nalezne Testament dříve než jeho protivníci. Kniha je mysteriózním příběhem s prvky detektivky a thrilleru. Děj plný vyhrocených situací, tajemných otázek i neuvěřitelných historických událostí se odehrává od Ameriky až po Itálii. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Fantasy
Vydáno: , Domino

The Testament , 2006

Jirka92333
06.02.2024 4 z 5

Tyhle knihy záhad a tajných společenství mám rád. V téhle jsem se trošku hůř orientoval. Hvězdička dolů musela být. A to hlavně za to že rébusy a šifrování tu hlavní hrdina vždy vyřeší jako hádanku pro prvňáčky ale poznat kdo je nepřítele a kdo ne neumí ani na základní úrovni. Jeho poměr s ochránkyní ani nebudu komentovat. Pan spisovatel si do téhle knihy narval spoustu křehkých vztahů.

dawson321
10.01.2022 2 z 5

To byla ale blbina a ještě přes 500 stránek dlouhá. Na obálce se píše, že ae jedná o inteligentní thriller. No nevím, děj mi přišel dost předvídatelný, to, že se hlavní hrdina zaplete se svojí ochránkyní taky raději nekomentuju. Prostě nic vás na knížce nepřekvapí a lepších thrillerů je spousta. Takže za mě tato kniha ne!

ocinox
01.05.2020

Trivialne, slaby opozerany dej, a kym sa k deju autor prepracuje tak sa stratite v hromade popisneho balastu. Precital som sotva polovicu. Je to akoby Dan Brown za 1 euro.

lusev
11.05.2016 3 z 5

Za akci a napětí velmi dobře, ale historické souvislosti a hlavně zcela předpokládatelný děj - jen 3 hvězdičky. Pro mě, oproti Bourneovi zklamání!

laklom53
29.04.2013 4 z 5

Souhlasím,dodrá kniha,doporučuji.

svetlo77
16.11.2012

Napínavé až do konce, plné záhad a nečekaných zvratů.......vřele doporučuji

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů - série knih Nindža, Miko, Kaišo, Plovoucí město a Druhá kůže o Nicholasu Linearovi je prostě skvělá !!!!!!

Eric Van Lustbader
americká, 1946