Křižáci na západě

Válečná freska o cestě americké armády z Normandie do Německa za 2. světové války.

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12347/krizaci-na-zapade.jpg 4.330
Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , Naše vojsko

The Crusaders, 1948

Kniha Křižáci na západě

jarmuk
08.11.2020

Druhou válku jako téma nemusím. Tady mě to opravdu bavilo. Spoustu postav jsem našel nyní ve svém okolí. Moc hezky se to čte.

Harry
08.03.2019

Knihu jsem zvládl, zabojoval jsem si s americkou armádou, která nebyla vylíčena právě kladně (až na cca 2 postavy, z nichž jedna zemřela). Trochu jsem se tomu divil, ale pak jsem se dočetl, že autor je z bývalé NDR, takže je to jasné. Ale líbilo se mi to, spisovatel popisoval i vlastní zážitky a kdo má rád válečnou literaturu a nevadí mu 700 stránek, tak mu knihu doporučuju.

RAntikvariat
03.10.2018

V tomto smyslu se Heymovi "Křižáci na Západě" řadí k největším dílům americké kritickorealistické válečné prózy, jako jsou Mailerovi "Nazí a mrtví", Hellerova "Hlava XXII" a Jonesův monumentální román "... až na věky".

z Doslovu Antonína Hendrycha

ArwenAragorn
02.01.2017

Výborná kniha, nejen proto, že tyto události 2. světové války mě obzvlášť zajímají

domi88
29.01.2015

Moc se mi líbilo, jak vojáci přemýšlejí, za čím jdou, jak vše řeší, mají na svět úplný jiný pohled než obyčejný občan. Knížka mě bavila do té doby, než umřel Bing, pak jsem se trápila s dočtením.

MaxQ
10.09.2013

Není to špatná kniha, ale je příliš dlouhá s příliš mnoha jmény, ve kterách jsem se ztrácel až jsem se ztratil. Snad se k ní ještě někdy vrátím a hodnocení opravím.

Kadibut
28.08.2013

Tuhle knížku jsem četl už dost dávno, ale do dneška si pamatuju na tu skvělou atmosféru, když jsem spolu s hrdinama postupně dobýval Německo. Přestože je poměrně dlouhá, čte se výborně. Pro ty kteří hledají nějakou knížku z 2. světové války, doporučuji!

Honza23
03.04.2013

Celou dobu mě děj držel poněkud ve střehu. Zprvu se zdály být kapitoly bez větší souvislosti, ale člověk se nenudil. Ke konci však dostal děj grády, smyčka byla rozpletena a já se mohu nyní jen rozplývat blahem, jak skvělé je to dílo. Vřele doporočuji.