Kniha nevysvětlitelného

kniha od:

Kniha nevysvětlitelného https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9947/kniha-nevysvetlitelneho-9947.jpg 3.6 14

Záhady podané představitelem fantastického realismu J. Bergierem, známým u nás především knihami Jitro kouzelníků a Mimozemštané v dějinách, který i v této knize propojuje dva základní prvky „záhadologické literatury" – spekulativnost a faktografii.

Žánr:
Záhady

Vydáno: , Ivo Železný
Originální název:

Le livre de l’inexplicable , 1972


více info...

Komentáře (4)

Komentáře 4 Recenze 0

Janadvorackova
Janadvorackova
03.02.2019 4 z 5

No, tak tuhletu věc jsem kdysi četla a teď slyšela.
Ono je u záhadologické literatury zatraceně těžké oddělit pravdu od fikce :). Ba co víc, ono to mnohdy fakt nejde. A většinou jde o to, aby to čtenářům a posluchačům zamotalo kebule a oni pak viděli různé divné jevy i ve věcech naprosto běžných.
Ale...
Není tohle právě tím největším uspokojením a odměnou?
Protože co si budeme povídat, záhady provázejí člověka od pravěku, a když něco nejde vysvětlit, neznamená to, že se to nestalo.

Knížka, taková docela útlá, popisuje právě několik zajímavých zpráv, které zaznamenala historie, a které se možná staly. A kdyby se sto pro potvrdily, měli bychom dějepis zase o hromadu poznatků bohatší.
Navíc se mi zdá, že vyprávění nepodává násilně. Prostě nastíněné situace předestírá lehce a nechá na čtenáři, jestli jim uvěří, nebo ne. To se mi dost líbí. Nemusím takové ty násilné teorie o tom, že "tam určitě přistálo UFO, protože tomu odpovídají tyhle stopy, HELE, KOUKEJTE!!!"

I když oni nás šmírujou už hodně dlouho, to přeci ví každý -:))).

tenax
tenax
12.06.2014 4 z 5

Vzhledem k datu původního vydání již poněkud zastaralé a většinou notoricky známé záhady, ale přesto stále zneklidňující.


HTO
HTO
23.06.2012 5 z 5

Velice dobrá antologie různých záhad sebraná Jacquesem Bergierem a jeho spolupracovníky, totiž skupinou INFO. Záslužná zejména zahrnutím záhad i zpoza železné opony a pro československé čtenáře neocenitelná tím, že je zde otištěn legendární a zásadní článek Ivana Sandersona „Existují ještě dinosauři?", který dal vlastně vzniknout kryptozoologii, která má v téhle knize taky svůj prostor. Milovníci Julese Verna zase ocení článek o pozorování UFO z let 1890–1914, které Verna inspirovaly ke knize Robur Dobyvatel tak, jako ho pozorování mořských oblud inspirovala k Nautilu, a dodnes nejsou uspokojivě vysvětlena. A asi každého zaujme novinový titulek „Upír u hrobu Karla Marxe".

pajonek
pajonek
30.11.-0001 5 z 5

knihu mám pouze v e-book, zajímavostí je pojednání a záhadné šachtě na Slovensku

Štítky knihy

kryptozoologie

Autorovy další knížky

Jacques Bergier
francouzská, 1912 - 1978
1990  81%Jitro kouzelníků
1992  79%Mimozemšťané v dějinách
2009  79%Utajení vládcové času
1995  71%Kniha nevysvětlitelného
1989  96%Víza na jinou zemi

Kniha Kniha nevysvětlitelného je v

Přečtených17x
Doporučených1x
Knihotéce26x
Chystám se číst7x
Chci si koupit6x