Kniha nevysvětlitelného

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Záhady podané představitelem fantastického realismu J. Bergierem, známým u nás především knihami Jitro kouzelníků a Mimozemštané v dějinách, který i v této knize propojuje dva základní prvky „záhadologické literatury" – spekulativnost a faktografii.

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9947/kniha-nevysvetlitelneho-9947.jpg 3.614
Žánr
Záhady
Vydáno, Ivo Železný
Orig. název

Le livre de l’inexplicable, 1972

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Kniha nevysvětlitelného

Přidat komentář
Janadvorackova
03.02.2019

No, tak tuhletu věc jsem kdysi četla a teď slyšela.
Ono je u záhadologické literatury zatraceně těžké oddělit pravdu od fikce :). Ba co víc, ono to mnohdy fakt nejde. A většinou jde o to, aby to čtenářům a posluchačům zamotalo kebule a oni pak viděli různé divné jevy i ve věcech naprosto běžných.
Ale...
Není tohle právě tím největším uspokojením a odměnou?
Protože co si budeme povídat, záhady provázejí člověka od pravěku, a když něco nejde vysvětlit, neznamená to, že se to nestalo.

Knížka, taková docela útlá, popisuje právě několik zajímavých zpráv, které zaznamenala historie, a které se možná staly. A kdyby se sto pro potvrdily, měli bychom dějepis zase o hromadu poznatků bohatší.
Navíc se mi zdá, že vyprávění nepodává násilně. Prostě nastíněné situace předestírá lehce a nechá na čtenáři, jestli jim uvěří, nebo ne. To se mi dost líbí. Nemusím takové ty násilné teorie o tom, že "tam určitě přistálo UFO, protože tomu odpovídají tyhle stopy, HELE, KOUKEJTE!!!"

I když oni nás šmírujou už hodně dlouho, to přeci ví každý -:))).

tenax
12.06.2014

Vzhledem k datu původního vydání již poněkud zastaralé a většinou notoricky známé záhady, ale přesto stále zneklidňující.


HTO
23.06.2012

Velice dobrá antologie různých záhad sebraná Jacquesem Bergierem a jeho spolupracovníky, totiž skupinou INFO. Záslužná zejména zahrnutím záhad i zpoza železné opony a pro československé čtenáře neocenitelná tím, že je zde otištěn legendární a zásadní článek Ivana Sandersona „Existují ještě dinosauři?", který dal vlastně vzniknout kryptozoologii, která má v téhle knize taky svůj prostor. Milovníci Julese Verna zase ocení článek o pozorování UFO z let 1890–1914, které Verna inspirovaly ke knize Robur Dobyvatel tak, jako ho pozorování mořských oblud inspirovala k Nautilu, a dodnes nejsou uspokojivě vysvětlena. A asi každého zaujme novinový titulek „Upír u hrobu Karla Marxe".

pajonek

knihu mám pouze v e-book, zajímavostí je pojednání a záhadné šachtě na Slovensku

Štítky

kryptozoologie

Autor a jeho další knihy

Jacques Bergier
francouzská, 1912 - 1978

všech 7 knih autora

Kniha Kniha nevysvětlitelného je v

Přečtených15x
Doporučených1x
Knihotéce11x
Chystám se číst4x
Chci si koupit5x