Paja.92 Online Paja.92 komentáře u knih

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

(SPOILER) 2,5 *

Dlouho jsem přemýšlela, jak tuto knihu zhodnotit. Bohužel tohle se neobejde bez spoileru

Začnu takhle.

Četlo se to dobře, stejně jako předchozí díly- akorát jsem si začínala všímat opakování slov a slovních frází, které mi postupně začaly lézt na nervy. Ale kniha byla doopravdy čtivá, takže jsem ji rychle zhltla.

Kdybych to brala čistě po obsahové stránce, tak by si to vysloužilo tak možná jednu hvězdičku. Vzhledem k tomu, jak mě předchozí díly namlsaly, tak jsem očekávala nějakou „wow“ událost, která přiměla Elsu zapomenout na svoji minulost, ale rozpletení bylo vlastně v pohodě- nadneseně řečeno.
Něco, co se dalo čekat a bylo to takové nemastné-neslané. Očekávala jsem něco psycho...třeba tanec v krvi červené paní a vítězné kolečko s jejími střevy kolem krku- něco co by prostě odpovídalo té zvrácenosti no nic no.

Dále pak musíte přivřít oči nad zázraky, které se v knize dějí- raději to víc rozmazávat nebudu. A ano já vím, že u tohohle žánru musím děj brát s přivřenýma očima, ale tohle už bylo moc i na mě.

Co mě ale nejvíce mrzelo, bylo to, jak vlastně byla celá kniha přeslazená. Ano, sex mají rádi tvrdě, jak všichni víme, ale zbytek?

SPOILER

Ve zkrazce:

Och Aidne, já bez tebe nemůžu žít.

Och Elso, já bez tebe taky ne. To není ani láska. To už překročilo všechny hranice. Jsi jenom moje a všichni to musí vědět. Pojď, okroužkuju si tě, ať to všichni ví, a pro jistotu ti udělám i mimino, ať máme svého vlastního malého psychopata.

Konec.

Ehm, no, dobře. Už jsem se vyvztekala, takže je mi líp.

Ačkoliv byl tento díl za mě velkým zklamáním, tak se těším na další, protože autorce se podařilo ve mně vzbudit zájem o další postavy.

26.10.2023 3 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Tohle byl můj „mafiánský“ debut. Nikdy mě tohle prostředí nelákalo, ale rozhodla jsem se, že vybočím ze své komfortní zóny.

A udělala jsem dobře.

Ačkoliv „mafiánství“ bylo v knize pouze okrajově, bylo z příběhu cítit, že rodina pro ně znamená vše, takže mi díky tomu postavy více přirostly k srdci. Chemie mezi hlavními postavami byla velmi dobře popsaná a díky stylu psaní, se to četlo samo. Líbilo se mi, že vztah mezi Aidou A Callumem se vyvíjel postupně, takže to celé působilo více uvěřitelně.

Děj byl sice předvídatelný, ale vůbec mi to nevadilo, protože kniha byla plná akce- což mě mile překvapilo. Trochu jsem se obávala, že budou pouze zalezlý v posteli.

Zkrátka a jednoduše. Doporučuji. Myslím, že to bude jedna z knih, ke které se klidně později vrátím.

28.09.2023 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Ačkoliv je kniha zařazena do thrilleru, na mě působila spíš dojmem mysteriózního hororu.
Příběh byl psán velmi čtivě a stránky rychle ubíhaly pod rukama. Moc se mi líbily i ilustrace, které dodávaly knize tajemný nádech.

Celkově se ale nedá říci, že by mě kniha nějak nadchla nebo šokovala. Bylo to takové milé čtení plné duchařiny a myslím, že je to kniha vhodná pro čtenáře, kteří mají rádi Darcy Coast- zkrátka a jednoduše je to takový oddechový horor.

Co se mi na knize líbilo, byly popisy- nebyly nijak zdlouhavé, ale přesto jste se dokázali vžít do postav a prostředí.
Doporučuji všem, kteří mají rádi duchařinu- za mě lepší než Darcy.

Pokud jste ale rozmlsaní, co se týče hororů, budete nejspíš zklamaní.

25.06.2023 4 z 5

Rod nebies a povetria Rod nebies a povetria Sarah J. Maas

Začala bych tím, že mám ráda S. J. Maas. Myslím si, že umí psát a s příběhem si hezky pohrát. Má promyšlený děj i postavy a dokáže navodit atmosféru.
A teď přijde „ale“.
Ačkoliv byl děj dobře promyšlený, občas mi to připadalo zdlouhavé a do čtení jsem se musela nutit. Naopak byly pasáže, kdy jsem hltala jednu stránku za druhou.

Co mě ale iritovalo, byly postavy. Sice každá měla jiný charakter a byly popsány tak, že se do nich člověk dokázal vžít, ale připadá mi, že postavy v knihách S. J. Maas jsou na jedno brdo. Všichni jsou krásní, oslniví, vtipní a tak sexy, že byste z nich nejraději strhali oblečení, abyste mohli ukojit tu obrovskou touhu, kterou ve vás vzbouzí… Ale zase se jí musí nechat, že umí vystihnout chemii mezi mužem a ženou a to velmi dobře.
Zkrátka a jednoduše. Na mě už asi moc testosteronu. Krásným příkladem je Bryce. Všichni muži jsou z ní paf a přitom se dokáže chovat jako pěkná mrcha- jakou pak postavu z ostatních knih S. J. Maas mi to připomíná?

Druhá věc, co mě rozladila, byl konec knihy. Ano, ono se to dalo čekat, ale pořád jsem si říkala: tak snad to nebude tak kombinovat.
Bude.
Strašně mi to připomíná seriály, které pro svoji oblíbenost dostávaly další a další série, až z toho vznikla překombinovaná slátanina. Například Lovci duchů. Kdyby skončili např. u čtvrté série, bylo by to akorát. Ale ne. Dočkali jsme se dalších třech apokalyps a tak zamotaného děje, že i scénáristi se v tom ztratili.

Netvrdím, že si s tím S. J. Maas neporadí, ale byla bych prostě radši, kdyby se to nehnalo až do takových extrémů ( V tom se mi líbil první díl Půlměsíčního města: detektivní zápletka, nastíněn svět Vanů a romantická linka.). Všeho moc někdy škodí. To je ale můj osobní názor. Každý máme rád něco jiného a jinou míru akce.

20.11.2022

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Moje první fantasy dílo od této autorky (Doteď jsem od ní četla jen romantické thrillery, které velmi doporučuji. Nejsou moc známé, ale určitě stojí za přečtení víc, než většina německých autorek, které se mi dostaly pod ruku.). Ačkoliv nejsem cílová skupina a milostná zápletka je předvídatelná, kniha mě chytila od samého začátku.
Autorka umí navodit atmosféru a postavy jsou dobře popsané, takže se dokážete vcítit do hlavní postavy. V knize se setkáváme se strážci (velmi se mi líbilo jejich pojetí) a démony. Layla je napůl strážce a napůl démon, takže se ocitá v dost nepříjemné pozici.
Samozřejmě, že příběhu nechybí milostná zápletka. Layla je od mala zamilovaná do Zayna (strážce) a teď do jejího života vpadl i démon, jejichž laškování nás doprovází během celého čtení.
Chemie mezi hlavními postavami je dobře popsaná a zároveň to není přehnané.
Co se týče děje, je to taková typická fantasy young adult, kdy naivní dívka potká nebezpečného kluka, který ji učaruje, a potom začíná klasická honba za pravdou a boj dobra se zlem. Vůbec mi nevadilo, že kniha jede podle „ohraného scénaře“. Chtěla jsem pohodovou četbu a té se mi dostalo. Doporučuji.

25.09.2022 5 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Tohle byla má premiéra, co se týče knihy s vánoční atmosférou. Zpočátku jsem se bála, aby to nepůsobilo moc uměle, ale byla jsem velmi mile překvapená.
Podmanivá atmosféra knihy mě nutila zachumlat se do teplé deky a koukat z okna, jestli se za ním nechumelí.

Autorce se podařilo vyvážit popis postav a prostředí, takže jsem se během čtení nenudila a zároveň jsem se dokázala vžít do postav. Chemie mezi Belle a Jackem byla přímo hmatatelná a dodávala knize tu správnou jiskru. Líbilo se mi, že se jejich vztah vyvíjel pomalu a během toho vývoje měli možnost nahlédnout do mysli toho druhého.

Co se mi na knize nejvíce zamlouvalo, bylo to, že je vlastně vhodná pro každého. V příběhu máme možnost potkat nejen Belle, ale i její matku a starou paní, které Belle pomáhá. Tím pádem si každá generace najde své.

Celou knihou se nese duch Vánoc, takže pokud hledáte něco, co vás správně naladí, určitě zkuste strávit Vánoce na skotském hradě. Dostane vás nejen svoji sváteční atmosférou, ale také svojí štědrostí, pomocí blízkým a zasněženému okolí, které připomíná ladovskou zimu.
Tohle byla velmi milá oddechovka. Doporučuji.

12.12.2023 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Víte, co je na této knize pro mě fascinující?

Štvalo mě tam chování postav a ruku na srdce nedá se říct, že by to plné zvratů, ale knihu jsem prostě nedokázala odložit. Bylo to tak ujeté a čtivé, že jsem ji zhltla na jeden zátah.

Popravdě řečeno této knize jsem se vyhýbala ze dvou důvodů. Prvním důvodem je obálka a druhým, že se to odehrává na střední škole. Ale pak jsem si přečetla varování autorky v úvodu knihy a to ve mně vzbudilo zvědavost.

Nevěřila jsem autorce, že hlavní postavy budou tak deviantní, jak psala. Většinou v těchto knihách jsou zvrácené věci rychle vystřídány jednorožci a duhou, jakmile se do sebe dvě hlavní postavy zamilují, ale tady?
Páni.
Doopravdy je to toxické od začátku až dokonce.

Zároveň však musíte knihu brát s velkým nadhledem, protože chování náctiletých hrdinů a jejich myšlenkové pochody jsou dost fantaskní. Mně to ale nevadilo. Naopak jsem to očekávala, takže mi nedělalo problém přivřít oči.

Jediné, co mě iritovalo, bylo napínání ohledně Elsiny minulosti. Chápu, že autorka chce čtenáře napínat, ale když se během čtení de facto nic nedozvíte, tak to spíš nas*re.

Knihu bych doporučila těm, kteří si chtějí oddechnout od sladkých romanťáren a hledají něco u čeho vypnou.

27.04.2023 5 z 5

Hraj o svůj osud Hraj o svůj osud Stella Tack

Tuto knihu jsem měla v knihovně už nějaký ten měsíc. Kdybych věděla, jak lehce se to bude číst, pustila bych se do ní okamžitě.

První, co mě zaujalo, byla originální zápletka. Kletba postihující dvaatřicet lidí, figurek, kteří musí partii dohrát až do konce. Generace za generací. Pořád a pořád dokola, dokud se neobjeví třiatřicátá figurka. Alice. Služebník, jehož úkol je ve hře nejasný. Podaří se jí zlomit kletbu a zachrání tak před „zkameněním“ ostatní hráče?
No, nezní to dobře?

Navíc se autorce podařilo vytvořit chemii mezi hlavními postavami, takže jsem si užila i lehkou romantickou linku. Vincent nebo Jackson? Ačkoliv jsem měla od začátku jasno, koho bych si zvolila já, vůbec mi nevadilo být svědkem Alicina dilematu.
Jediné, co mě trochu iritovalo, byla její naivita ale budiž ji odpuštěno. Je jí sedmnáct a má na to nárok. :)

Příběh je navíc prodchnut humorem, který vyprávění příjemně okoření.

Zkrátka a jednoduše. Nenáročná YA fantasy, kterou doporučuji všemi deseti.

18.01.2024 5 z 5

Tetování za trest Tetování za trest M. K. Hardy

Příběh Henryho a Yumiko mě vtáhl hned od první stránky. Mohl za to jednoduchý styl psaní a humor, kterým je prodchnuta celá kniha. Líbila se mi romantická linka, která působila přirozeně – počáteční oťukávání a nejistota, kterou si projdou na začátku vztahu všichni, byla dobře popsaná.

Důvodem, proč jsem sáhla po této romantické knize, byl originální námět. Střet kultur je vždy zajímavý a dodává knize úplně jiný nádech. Proto jsem byla trochu zklamaná, že příběh Yumiko nebyl více propracován – tím myslím její kulturu a zvyky, které jsou od těch našich velmi odlišné. Kvůli tomu mi připadala její linka méně uvěřitelná a svým způsobem plytká. Předpokládám ale, že je to tak napsané schválně. Kniha je v první řadě nenáročná oddechovka, takže hlubší psychologické sondy (nebo dramata) by působily nepatřičně.

Zkrátka a jednoduše. Je to svižné, jednoduché a vtipné. Ideální na večer, když chcete vypnout a zatoulat se do světa plného pořádných chlapů se smyslem pro humor.

17.10.2023 4 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Cassie Connor

Přiznám se, že zpočátku jsem byla v rozpacích. Mohla za to hlavní postava Rebecca, která mi byla nesympatická nemám ráda workoholické myšlení a celkově upjaté kancelářské prostředí (každý to ale máme jinak). Naštěstí situaci zachránil vtipný Hudson, který byl jejím pravým opakem.

Díky jejich rozdílnosti byla kniha prodchnuta humorem a četla se sama. Autorce se zároveň podařilo zachytit chemii mezi hlavními postavami, takže kromě vtipných situací jsem se dočkala i pořádné dávky jiskření.

Líbila se mi postupná změny Rebecky, která si začala uvědomovat, že práce není vše. Jediné, co mě trochu zklamalo, byl rychlý konec. Myslím si, že několik stránek navíc by ději dodalo na uvěřitelnosti.

Od této knihy jsem očekávala humornou romanci a té se mi taky dostalo, takže jsem spokojená. Doporučuji všem, kteří hledají nějakou oddechovku.

14.09.2023 4 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

(SPOILER) Řeknu to takhle. Kniha se čte velmi dobře. Charaktery postav jsou dobře popsané, takže se do každého dokážete vcítit a chemie mezi Alexem a Avou je velmi pěkně vystižená a teď přichází to ale.

Ale musíte se smířit s tím, že životní příběhy hlavních hrdinů jsou přitažené za vlasy. Což mi ani tak nevadí. Koneckonců tuhle literaturu nečteme proto, abychom s hlavními hrdiny prožili poklidný vztah bez zádrhelů.

To, co mi ale úplně zničilo dojem z knihy je vlastně blbost, ale iritovalo mě to natolik, že teď když vidím v anotaci jméno Alex Volkov, musím se ušklíbnout.

A co to bylo?

Pokusím se to popsat, aniž bych vypustila nějaký velký spoiler.

Šlo o to, že například do stránky tři sta je doposud Alex popisován jako chladný a odhodlaný a neštítí se zabíjet. Prostě grázl. Byl by schopný pro své účely pomalu vystřílet půlku města a o deset stránek dál je to najednou beránek, který si vylije své srdce před publikem.

Ten ostrý kontrast mě rozladil do takové míry, že mi to zkazilo celkový dojem z knížky. Nemám ráda kýčovité vyznávání lásky To už je ale můj problém Každý má něco co ho irituje.

Kniha se každopádně čte sama a pokud hledáte něco, u čeho vypnete, nenechte si ji ujít :)

08.06.2023 4 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Příběh o světě lidí a víl, mě vtáhl do děje hned na začátku a díky svižnému tempu vyprávění mi stránky pod rukama ubíhaly neuvěřitelně rychle.

Ačkoliv je to teprve začátek série a do světa víl teprve nakukujeme, určitě se nebudete nudit. Příběh se odehrává ve věznici, což pro mě byla příjemná změna. Líbilo se mi drsné popisování prostředí a nelítostného života ve vězeňské komunitě.
S nelítostným prostředím se pojí i vulgarismy a surový popis života ve vězení, který možná některým čtenářům v tomto žánru nebude vyhovovat. Vlastně když si odmyslím věk postavy, vůbec bych to nezařadila do young adult ale prostě do fantasy (Když už jsme u toho… poslední knihy od Maasové by se taky klidně mohly zařadit jinam.).

Autorka dokázala nejen navodit atmosféru a dobře popsat postavy, ale i vystihnout chemii mezi hlavními hrdiny. Trochu mi stylem psaní připomíná Maas- nemyslím to ve zlém.

Jediné, co mě mrzelo, byl předvídatelný konec.

Doporučuju všem, kteří si chtějí přečíst oddechové fantasy odehrávající se v neobvyklém prostředí. Příběhu nechybí ani romantická linka, takže si každý přijde na své.

04.12.2022 5 z 5

Rytíř Rytíř Devney Perry

Druhý díl byl stejně čtivý jako první a stránky mi ubíhaly pod rukama neuvěřitelně rychle, takže během dvou večerů jsem mělo knihu přečtenou.
Kniha četla dobře, ale děj byl o něco slabší než v předchozím díle. První půlka se spíš zaměřovala na vztah mezi Genevieve a Isaihem. Ačkoliv mezi hlavními postavami nebyla tak dobře popsaná chemie jako mezi Bryce a Dashem, líbil se mi vývoj vztahu. Ocenila jsem, že se na sebe hlavní hrdinové hned nevrhli, ale naopak se jejich vztah postupně prohluboval a dodával příběhu reálnější nádech.

V druhé půlce knihy jsme se dočkali rozuzlení zápletky z předchozího dílu, takže co se týče akce, byla dohnána první slabší půlka.

Celkově hodnotím knihu jako jednu z těch lepší v tomto žánru a myslím, že časem si klidně tuhle sérii přečtu znovu.
Teď už se jen zbývá těšit na další díl.

04.12.2022 4 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Vždy, když vidím na začátku knihy varování, že příběh obsahuje např. tvrdý sex, násilí, sprostá slova, nebo drogy tak se trochu vyděsím, protože se obávám, že to bude přehnané na úkor děje.

Tady se to naštěstí nestalo. Ačkoliv se vše, výše zmíněné, v textu vyskytuje tak v přiměřené míře, takže se nemusíte bát, že by toho bylo moc. Naopak na to, že nám Habibi má ukázat svět bez cenzury, tak mi chvílemi připadal stále cenzurovaný.

Co mi ale během čtení udělalo největší radost, byl popis sexuálních scén. Konečně romance, kde se sex popisuje „vkusně“, a ne tak, že si máte potřebu vypíchnout oči, když už po padesáte čtete, jak ten „vocas strká do mušličky“. Teď vážně. Copak se ženským přirozením musí v knihách vymýšlet tak šílené pojmenování? Nejde sepsat nějaká petice, které by zakazovala veškeré pipinky, lasturky, jeskyňky a broskvičky?

Jediné, co mě na příběhu trochu mrzelo, bylo, že část s Viktorií mi přišla moc uspěchaná a nešlo se víc do hloubky - jako by autorka chtěla mít tuto dějovou linku za sebou, aby se mohla věnovat opět čistě chemii mezi hlavními postavami, která byla jen tak mimochodem výborně vystižená. To je ale už můj subjektivní pocit a uvědomuji si, že jsem v tomhle trochu blázen. :D

Zkrátka a jednoduše.
Doporučuji všem, kteří hledají odpočinkovou knihu s erotickým nádechem.

18.02.2024

Marco Marco Marcy Jell

Tohle byla vůbec ta nejrozporuplnější kniha, jakou jsem v poslední době četla a dlouho jsem zvažovala, co k ní napsat, protože drtivá většina ohlasů je velmi pozitivních

Začnu tím dobrým a tím, co je u mě pro knihu v tomto žánru to hlavní. A to je čtivost.
Četlo se to samo. Stránky mi ubíhaly pod rukama, a než jsem se stihla pořádně vžít do děje, byl najednou konec.

Ačkoliv čtu tento žánr bez velkých očekávání (předvídatelný děj, postavy apod.), tady jsem byla zklamaná. Přišlo mi, že jak děj tak postavy vůbec nevyužily svůj potenciál. Přitom nám autorka nabídla parádní zápletku se zajímavými hlavními hrdiny, ale ve výsledku jsem měla pocit, že čtu jenom námět na knihu, podle kterého bude později příběh vypilován k dokonalosti tohle je čistě můj subjektivní pocit. Přišlo mi, že postavy jsou plytké a nešlo se vůbec do hloubky ale každý tohle vnímaná jinak a věřím, že naopak hodně lidí ocení stručný děj a popis postav.

Trochu mě mrzelo, že to není více kořeněné. Podle chilli papriček na obálce jsem čekala pořádnou dávku erotiky, ale je to spíše romantická kniha- nebo mám trochu jinou rysku, což mě nutí k zamyšlení :D

Co se mi ale líbilo, tak byla dynamika mezi bratry. Jejich části jsem si vyloženě užívala a pobavila jsme se u nich. Velká plus i za čipernou babičku.

Teď přichází ale!

Sice mi to připadalo plytké a s nevyužitým potenciálem, ale rozhodně si přečtu další díl! Jak už jsem říkala, čte se to samo a zajímají mě nejen ostatní bratři, ale i to, jestli autorka půjde více do hloubky

04.02.2024 2 z 5

Útočiště Útočiště Karen Lynch

Ačkoliv byl druhý díl méně akční než první, vůbec to tomu neubralo na čtivosti. Měli jsme tak možnost dozvědět se toho více o Mohirech, a navíc nedostatek akce vyvážila chemie mezi hlavními postami, která doslova čiší z každé stránky.

Autorce se opět podařilo popsat prostředí a postavy tak, abychom se do nich dokázali vžít, takže jsem si ke každému vytvořila nějaké pouto a mám hned několik dalších oblíbených postav.

Jediné, co mě trochu rozladilo (i když jsem to očekávala), bylo, že se v knize zase objevuje pouto mezi druhem a družkou, které mi přijde, že je snad v každé young adult knize na druhou stranu bylo velmi dobře popsané, takže budiž autorce odpuštěno :D

09.11.2023 5 z 5

Jak ulovit boháče Jak ulovit boháče Evie Dunmore

Konečně! Přiznám se, že jsem se už trochu obávala, že se dalšího dílu ze série „Rebelky z Oxfordu“ nedočkáme. A to by byla velká škoda. Tohle je po dlouhé době historická romantická série, která mě skutečně nadchla.

Tentokrát sledujeme příběh Hattie a Luciana, jejichž rozdílné povahy dodávají příběhu tu správnou jiskru. Autorce se opět podařilo zachytit chemii mezi hlavními postavami, která na vás vykukuje z každé stránky, a vy díky tomu nechcete knihu odložit.

Co ale nejvíce oceňuji na knize, je její historické „zázemí“. Jde vidět, že autorka si dala tu práci a zjistila si něco o době, ve které se příběh odehrává. A nejen o ní, ale i o tématu, ve kterém v jednotlivých knihách píše- v tomto případě dolech a těžbě. Takže vy máte skutečně pocit, že tam jste a to je to, co mi u mnohých nynějších historických romancí chybí- např. Bridgertonovi jsou oproti tomu plytká bezduchá záležitost.

Přičtěte si k tomu to, že je to velmi čtivě napsané a dostanete knihu, ke které se budete velmi rádi vracet.

Zkrátka a jednoduše.

Pokud máte rádi romantiku v „historických kulisách“, budete z této série nadšení.

12.10.2023 5 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Tak jsme se konečně dočkali. A nejen my, ale i Ira s Emilií.

Doopravdy za ně mám velkou radost, ale někdy v půlce knihy jsem si pomyslela: Tak holka, nohy k sobě a začni používat i jiný orgán.

Zkrátka a jednoduše, ačkoliv chemie mezi hlavními postavami byla opět výborně vystižená, nevadilo by mi, kdyby tam těch scén bylo o něco méně- přeci jen je to závěrečný díl série...

Co se týče děje, tak jsem byla ve výsledku spokojená, i když jsem z toho měla rozporuplné pocity.

Takhle.

Ono se tam neustále něco dozvídáme, ale bez toho aniž by se něco dělo.

Emilie konečně všemu přijde na kloub, ale pomocí rozhovorů se sestrou, případně dalšími postavami a vzpomínáním. Takže pokud očekáváte nějaké dramatické rozuzlení a děj plný akce, budete nejspíš zklamaní.

Mně poklidnější rozuzlení nevadilo. Bylo to čtivě napsané, chemie mezi hlavními postavami fungovala a navíc ve mně vyprávění vzbudilo zvědavost ohledně ostatních pekelných princů, takže doufám, že se něco dozvíme i o nich.

28.09.2023 4 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Nikdy jsem nebyla skalní fanynka vlkodlaků, ale po přečtení prvního dílu znamení zvěrokruhu, jsem nedočkavě vyhlížela další díl a těšila se, jak se bude příběh našich hrdinů vyvíjet.

A čekání se vyplatilo.

Osudové pouto si stejně jako předchozí díl udržel příjemný styl vyprávění, takže jsem knihu doslova vdechla za dva večery a vůbec mi nevadil pomalý rozjezd. Naopak si myslím, že díky němu čtenář více nahlédl do duše hlavních postav a vytvořil si k nim tak pouto.

Druhá půlka knihy byla plná nejen zvratů a odhalení ale i erotiky, která děj příjemně okořenila. Co oceňuji nejvíc, je vkusný popis sexuálních scén. Moc děkuji autorce (případně redaktorům a překladatelům), že nás ušetřily všech mušliček, lasturek, jeskyněk, pipinek a dalších názvů, po kterých mám sto chutí si vyškrábat oči.

Jediné, co mě ke konci trochu mrzelo, byl svižný děj, kvůli kterému nezbylo moc prostoru pro psychologii postav každý máme ale rádi něco jiného a věřím, že naopak hodně čtenářů ocení, když tam nebude mít tolik emoční omáčky.

Zkrátka a jednoduše.

Tuhle sérii doporučuji všem, kteří mají rádi oddechové fantasy s romantickou linkou.

@knihozroutka_eleanor corvin

03.09.2023 4 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Obvykle jsou young adult knihy psané tak, že se na ně dokáže naladit i třicátník ale tady mi přišlo, že je kniha doopravdy určena pro svoji věkovou skupinu cca 16-17 let.
***
Přiznám se, že do půlky knihy jsem byla mírně vyděšená.
Mohl za to styl psaní, který byl sice čtivý, ale z každé další stránky jsem cítila, že to není má věková kategorie. Zejména, když přišlo na vtipy a psaní SMS zpráv.

Naštěstí druhá půlka knihy vynahradila tu první a posledních několik stránek bylo natolik strhujících, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout.
Slyšela jsem, že ten první díl je nejslabší tak uvidíme, co přinese pokračování.

Tahle kniha je guilty pleasure v pravém slova smyslu.

18.07.2023 3 z 5