Paj-Inka Paj-Inka komentáře u knih

Nové hry do klubovny Nové hry do klubovny Petr Ráček

Knížka obsahuje soubor různorodých her, které jsou vhodné do klubovny. Na skautských výpravách je nedocenitelným zdrojem inspirace, když vedení dojdou vlastní nápady a honem není co hrát. Ke spoustě her ani nepotřebujete nějaké speciální pomůcky, nebo vám stačí to, co zrovna najdete po kapsách. Hry jsou přehledně uspořádané a doplněné vtipnými obrázky. Knížka také obsahuje pár rad, jak navodit správnou atmosféru a jak s dětmi zacházet. Úspěšně vyzkoušeno v praxi několika skautských oddílů :)

23.04.2018 5 z 5

Bouře přichází Bouře přichází Erin Hunter

S každým novým dílem Kočičích válečníků se příběh stává napínavějším a rozhodně vás nepustí. Řekla bych, že tohle byl zatím vážně nejlepší díl celé série i přes všechny chyby, které v knize nasekal Albatros. Příběh vás úplně pohltí a vy musíte číst dál. Kniha byla napínavá až do konce, který všem čtenářům vyrazí dech a zaseje do nich touhu po okamžitém pokračování. Některé pasáže byly drsné a i mě dohnaly k slzám, ale stojí to za to. A to je to prý knížka pro děti! Dobrodružství, přátelství, láska, nepřátelské intriky a plány... a mnohem víc, tahle série má prostě duši :)

Les plný tajemství Les plný tajemství Erin Hunter

Na tenhle díl jsme čekali celých dlouhých šest let a Albatros se konečně rozhoupal. To čekání stálo za to!
Ohnivé srdce pomalu odkrývá tajemství lesa a koček, které v něm žijí. Zdá se, že každý něco skrývá, ale některé tajemství jsou nebezpečnější než jiná a některá by měla zůstat skryta... některá nás dokonce přivedou k těžkým rozhodnutím, jestli být věrný klanu anebo nejlepšímu příteli. Kniha plná dobrodružství, přátelství, ale i nebezpečných intrik.

Oheň a led Oheň a led Erin Hunter

Druhý díl není o nic horší než první. Až na to, že se Albatrosu podařilo pokazit hřbet a z knížek pak nevyjde hezký obrázek. Doufám, že to v dotisku napraví, jak slíbila paní redaktorka...
Mladý válečník Ohnivák se tentokrát vydává hledat Větrný klan, který z jeho území vyhnali ostatní kočky. Prožívá dobrodružství se svým kamarádem, Šedým pruhem, a dál se snaží dokázat klanovým kočkám, že má na to být pravým válečníkem a vychovat další učedníky. Nechybí napětí, intriky ani pořádné klanové bitvy.

Divoké kočky Divoké kočky Erin Hunter

Knížku jsem poprvé četla v jejím prvním vydání jako "Divoké kočky", ale ani teď, v mým dvaceti letech, mě nepřestalo bavit se k ní vracet a radovat se z každého nového dílu, na které jsem musela tak dlouho čekat. Je to příběh plný dobrodružství, přátelství, ale i bitev mezi klany, nebezpečí a nečekaných zvratů. Navíc skvěle napsaný i přes chyby, které v knize nasekal Albatros. Doufám, že se tentokrát nezastaví a vydá celou sérii...

Počátek Počátek Dan Brown

Zatím nejhorší kniha od Dana Browna, kterou jsem četla. Ano, je dobře napsaná tím správným Brownovským stylem, plná čtivých popisných pasáží památek, ale jinak je to oproti ostatním knihám slabé. Nic moc se tam neděje, je tam spousta částí, které jsou úplně nadbytečné a daly by se zkrátit na polovinu a celé to objevování se neskutečně vleče. Navíc "velký objev" na konci té prezentace, která je hrozně nudná a rozepsaná asi na deset stránek, není zas tak velký a prostě mě nenadchnul. Ostatní knížky byly mnohem lepší.

22.04.2018 3 z 5

Nechápej mě špatně Nechápej mě špatně Marianne Kavanagh

Přirovnávat knížku k dílům Jojo Moyesové nebyl vážně nejšťastnější nápad. Oproti jejím knihám byl příběh povrchní, postavy nedokreslené, nebo nešťastně nelogické a nerealistické. Není to ten typ knihy, při které nemůžete přestat číst a potřebujete vědět, co se bude dít na další stránce... protože tady se toho celkem nic moc neděje. Ale na druhou stranu je to lehké a pohodové čtení, u kterého nemusíte moc přemýšlet a hezky se u něj usíná.

22.04.2018 3 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Rádoby romantická, rádoby strašně dojemná slátanina pro puberťačky. Kniha mě nebavila, do čtení jsem se nutila s nadějí, že po další stránce mě to chytne, ale nic moc. Hvězdičku dávám snad jen za některé myšlenky v knize obsažené.

23.01.2016

Tajný atlas Tajný atlas Michael A. Stackpole

Zprvu mě kniha nudila, byla plná nezáživných zdlouhavých scén a celkově se vlekla. Přesto jsem se však přinutila číst dál s nadějí, že se děj nějak zajímavě rozvede. To se sice stalo, ale mrzí mě, že až cca. v poslední třetině. Jinak je to příběh originální a někdy v budoucnosti si plánuji přečíst i další díly. Doufám, že se zase tak nepovlečou.... Všem, kdo ji budou číst přeji minimálně ze začátku dostatek trpělivosti :D

04.12.2013 3 z 5

Vlčí krev Vlčí krev Michaela Burdová

Po pravdě? Kniha mě velmi zklamala... Čekala jsem to tajemnější, vlkodlaky děsivější, příběh poutavější a zajímavější. V podstatě souhlasím s touto recenzí: http://fantasya.cz/clanek/vlci-krev-se-pysni-hezkou-obalkou-tot-vse
Michaela Burdová by se měla brzy zase vzpamatovat, jestli takhle bude pokračovat dál, nikam to podle mě nedotáhne.

02.09.2013 3 z 5

Otrokyně sadistů: Marně jsem volala o pomoc - nikdo mi nevěřil Otrokyně sadistů: Marně jsem volala o pomoc - nikdo mi nevěřil Silvia K.

Skvělá knížka, obdivuji Silvii za to, že svůj boj se životem nevzdala a bojovala až do konce. A stejně jako Nikusscha doufám, že teď už bude konečně šťastná :)

30.07.2013 5 z 5