pagac17 pagac17 komentáře u knih

Důchodkyně nestřílejte Důchodkyně nestřílejte Marcela Mlynářová

Zajímavá zpověď důchodkyně, opět humorná fabulace spisovatelky, která je odvážná ve svém konání, zeměpisně znalá, její singl výlety jsou velmi odvážné a snad i nepravdivé.

24.10.2018

Kdo nehřeší, nežije Kdo nehřeší, nežije Marcela Mlynářová

Opět zajímavá publikace. Obsah se mi líbil, je podán zajímavě a s humorem.

17.10.2018

Střevíce z lýčí Střevíce z lýčí František Nepil

Je to velmi zajímavé podání autora od pravěku po dobu, kdy ještě existovali soukromí zemědělci. Příběhy jsou humorné a dávají přehled událostí v 20.30.a 40.létech. Protože jsem vrstevník autora, rád si zopakuji, jak se chovali zemědělci ke svým zvířatům, svým domácnostem a jaké byly vzájemné rodinné vztahy.

24.09.2018

Asi nejsem ženská Asi nejsem ženská Marcela Mlynářová

Čtu první publikaci autorky, velmi dobře se mi četla, je podaná s humorem. Obdivuji fabulace paní Mlynářové, i když odhalila svoje rodinné poměry, překvapila mě znalostí zeměpisu naší země. Budu se snažit získat další její publikace, i když jsem muž, tak jsem se pobavil, hlavně moje žena

10.09.2018 5 z 5

Jak se dělá chalupa Jak se dělá chalupa František Nepil

Mám rád autora knih, i tato mě zaujala, své strasti vypisuje, tak jak si je představuje a nebo také prožil, napsáno s lehkým humorem

07.09.2018

Filmové komedie I. Filmové komedie I. Zdeněk Svěrák

Opět jsem se pobavil po přečtení této publikace, je stále zajímavé porovnávat texty se skutečnými filmy, Smoljak a Svěrák jsou borci, škoda, že prvně jmenovaný není již mezi námi.

05.09.2018

Vraždy ve znamení hvězdy Vraždy ve znamení hvězdy František Kalenda

Mám za sebou již druhý díl trilogie, opět mě zaujal i tento první díl, setkávám se pochopitelně opět s lékařem Siegfriedem a ostatními osobnostmi z druhého dílu, příběh je napsán se stejným tempem, zajímavě a i přestože to je vlastně detektivka ze středověku, tak je příběh napínavý až do konce. Jsem po přečtení spokojen.

26.08.2018

Filmové komedie II. Filmové komedie II. Zdeněk Svěrák

Zase jsem se dobře pobavil, přirovnával jsem si zhlédnuté filmy s jejích scénáří, oba autoři jsou mistry vtipu, porovnání a zábavy, nejvíce jsem se pobavil u komedie-Jára Cimrman ležící, spící, těším se již na I. díl filmové komedie

14.08.2018

Kokain Blues Kokain Blues Kerry Greenwood

Přečetl jsem první z knížek uvedené autorky, jedná se o předlohu úspěšného televizního seriálu, publikace je napsána zajímavým a přitažlivým problémem, s jakým se u jiných detektivek nesetkávám. Je to napínavá a úsměvná detektivka. Co jiného napsat, jen jí doporučit dalším čtenářům

07.08.2018

Dobrá a ještě lepší jitra Dobrá a ještě lepší jitra František Nepil

Čtu poprvé autora fejetonů. Tato jeho publikace mě velmi zaujala, humorným způsobem podal situace a názory na jednotlivá dění doma i ve světě. Nakonec kniha je ještě doplněna vtipnými texty Vladimíra Renčína

05.08.2018

V oblaku dezinfekce V oblaku dezinfekce Ivanka Devátá

Velmi jsem se pobavil po přečtení této publikace, paní Ivanka je doslav nabitá humorem při popisu co jsme prožili a prožíváme ve spojitosti s naším zdravím od mala do současného věku. Její podání je opět mistrné.

02.08.2018

Najdu si tě v Římě Najdu si tě v Římě Tatiana Brezinská Čuperková

Přečetl jsem s chutí celý román slovenské autorky, líčí zajímavé dějství Evy, která se cestuje několikrát ročně do Říma, kde se setká mezi jinými se svým budoucím manželem- Italem Lucem, je to velká láska mezi oběma se zajímavým koncem, docela překvapivým

02.08.2018 5 z 5

Radši nekoukat Radši nekoukat Ivanka Devátá

Čtu snad předposlední knihu autorky. Je to znamenitá přehlídka patřičných fejetonů, jako ušitých na naše konání. V mnohých fejetonech se plně přikláním k jejímu pojetí a názorům. Nejen, že paní Ivanka byla znamenitá a půvabná herečka, ale projevuje se i jako úžasná spisovatelka s humorem a erudicí. Bravo jí.

29.07.2018

Zlomený král Zlomený král František Kalenda

Čtu prvně tohoto autora a to druhou knihu jeho trilogie. Zajímavé pojetí o osudech Karla IV. po jeho zranění a starost o jeho navrácení k životu slezským lékařem Siegfriedem. Překvapen jsem pojetím autora o napsané středověké detektivce, je to jistě autorova fabulace. Setkávám se s novým posouzením tohoto období. Překvapen jsem, že byla se strany královny a šlechticů malá pozornost o českého a římského krále. Jinak je to opravdu detektivka

17.07.2018

Mezi nebem a peklem Mezi nebem a peklem Ivanka Devátá

Opět velmi vtipná a poučná kniha autorky. Podařilo se jí ve všech kapitolách podat svoje názory na jednotlivé životní situace a to s humorem. Paní Ivanka je silná osobnost. Kniha je čtivá

12.07.2018

Soužití k zabití Soužití k zabití Miroslav Plzák

Zajímavé názorové střetnutí spisovatelky-herečky s významným psychologem MUDr. Plzákem, je to učebnice, jak pro ženy tak pro muže, jak se chovat ve svém soužití a známé pohledy pana Plzáka.

09.07.2018

Vraždy z vášně Vraždy z vášně Jaroslava Černá

Opět poutavý román známé spisovatelky z naší historie. Tentokrát podává znamenitý výklad vraždy Václava a celé její pozadí. Nezapomíná se na sv. Ludmilu. Dobré počtení.

02.07.2018

Všechny mé domovy Všechny mé domovy Ivanka Devátá

Zajímavá publikace, autorka velmi dobře popsala všechny její problémy se stěhováním a to velmi populárně a s humorem.

26.06.2018

Pravé domácí Pravé domácí Ivanka Devátá

Tato publikace je souhrnem příhod společně se svým bratrem Jiřím, obsah je čitelný a obsahuje řadu zajímavých postřehů a příhod z jejího a bratrova konání

20.06.2018

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Snad poprvé čtu publikaci od paní Ivanky, jsou to její zajímavé osudy a také jí nejbližších, svoje podání okořenila také humorem, dobré počtení.

13.06.2018