pagac17 pagac17 komentáře u knih

Čtyři prány štěstí Čtyři prány štěstí Petr Casanova

Pátral jsem po knize v knihkupectví v Atriu, bylo mi vysvětleno, že tuto publikaci nelze nalézti v normálním knihkupectví, ale jedině od vás, jako nakladatele. Takže ji nebudu objednávat

22.06.2020

Čtyři prány štěstí Čtyři prány štěstí Petr Casanova

Nemohu podat komentář, poněvadž jsem knih nečetl, zatím je mi známo, že je to novinka a je o ní zájem. Snad se to dovím od knihkupectví zítra

21.06.2020

Boj slepého krále Boj slepého krále Jaromír Jindra

Přečetl jsem tuto knihu a velký zájmem a zaujetím, autor použil zvláštní podání, které plně osvětlilo smrt českého krále Jana Lucemburského. A poté nastoupení jeho syna Karla na český trůn a nakonec Karel svojí taktikou po smrti Bavora se ujal koruny Svatováclavského krále německého národa. Celým dějem je zajímavá stať hradu Vildštejna a jeho obyvatelů a ochránců, veškeré fabulace, které použil autor oživit toto období vlády Lucemburků a hlavně jejích hlavního představitele, budoucího slavného Karla IV, který obrodil a posílil českou zem a jako římský císař ovládal velkou část tehdejší Evropy, jestli se to dá tak nazvat,
české dějiny zaznamenali jednoho z největších panovníků Svaté říše Římské, kterého si my Češi a Moravané nesmírně vážíme.

02.06.2020

Žij teď: Cesta za ajurvédou Žij teď: Cesta za ajurvédou Karel Voříšek

Poprvé čtu publikaci od tohoto autora, přečtl jsem jí skoro naráz, neuvěřitelné příběhy v Indii a spojené s tím příběhy různého druhu, obsah mě poučil a dal i návod k jeho akceptaci v míře pro mě přijatelné. jsem velmi spokojen, že jsem si jí zakoupil, budu se i nadále snažit se dostat k takovému zajímavému čtení, bravo autorovi, můj komentář není třeba, jistě se bude zamlouvat i dalším čtenářům. Dosyta jsem se pobavil a poučil.

20.05.2020

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Čtu Saturnina již po několikráte, tentokrát mám vydání z roku 1968, ilustrace Stanislav Duda, to nemění nic na tom, že jsem se s chutí pobavil autorovými vtipnými nápady o věrném sluhovi Saturninovi a o celé společnosti, která utváří ten humor.

27.04.2020

Velká povídka o Americe Velká povídka o Americe Josef Škvorecký

Poprvé čtu publikaci autora, přečetl jsem jí s velkým zájmem, sděluje nám svoje poznatky ze svého exilu do Ameriky a Kanady. Seznámil jsem se s jeho příběhy v Americe. Pro mě překvapující a zároveň poučné, jinak jak tehdy žili Američané.

11.04.2020

Vratislav: Co je silnější než touha po moci? Vratislav: Co je silnější než touha po moci? Hana Parkánová-Whitton

Se zájmem jsem si přečetl tuto publikaci z naších dějin. Autorka ji píše zajímavým postupem, pak dodala Epilog, který vše vysvětlil kolem Vratislava a jeho bratrů, byla to doba nezvyklá, ale ukázala nám, jak se chovali v této době Přemyslovci.

26.02.2020

Pan Werich z Kampy Pan Werich z Kampy Jiří Suchý

Se zájmem jsem přečetl tuto publikaci, výborně podanou oběma autory Suchými, prakticky se dovídám opět něco nového o panu Werichovi až do jeho odchodu. Pan Werich byl opravdu někdo, svým humorem a podáním se navždy zapsal do našich dějin. Pan Werich byl výborný znalec dějin hlavně antiky a tudíž si hodně pamatoval. Můj zážitek-Divotvorný hrnec u nás v Hradci, zúčastnil jsem se. Smál jsem se dosyta.

19.02.2020

Osvobozené kino Mír Osvobozené kino Mír Ladislav Pecháček

Měl jsem tuto knihu ve své knihovničce, až tento týden jsem se pustil do jejího čtení, jsem mile překvapen podáním autora s pohledem do 50.let minulého století. S nadsázkou a humorem líčí osudy krejčího Aloise Očenáška a jeho rodiny. Plně mě to zaujalo a pak také autorovi znalosti z tohoto období v naší Evropě v začátku budování socializmu v naší zemi.

14.02.2020

Dobří sousedé Dobří sousedé A.J. Banner

Jsem spokojen po přečtení této publikace. Napínavé až do konce. S překvapením, doporučuji

25.01.2020

Laskonky Laskonky Barbara Nesvadbová

Moje první kniha, kterou čtu od této autorky. Je svým vzděláním vysoce edukovaná, srovnávám její příběhy s minulým stoletím, kde jsem se nesetkal s takovou otevřeností ve vztazích mezi muži a ženami, až na vyjímky, jinak její postřehy jsou příznačné pro současnou dobu. Stojí za to se s nimi seznámit.

22.01.2020 3 z 5

Rozmary lásky: Poslední paní Rožmberská Rozmary lásky: Poslední paní Rožmberská Jaroslava Černá

Poutavá kronika dvou šlechtických rodů, z Ludanic a z Rožmberka, autorka zajímavým podáním objasnila lásku a zábavu obou představitelů- Kateřiny a Petra. Do poslední části jsem četl skoro neustále, k vyjasnění problémů obou šlechticů mi pomohl i dovětek, jak všechno je zaznamenáno v kronikách. Brzké úmrtí paní Kateřiny a následovně Petra Voka

19.01.2020

Možná si porozumíme Možná si porozumíme * antologie

Opět jsem četl zajímavé povídky, jsou různého tematu a vesměs odpovídají současnosti. Je to pohoda si to přečíst

13.12.2019

Nové povídky o mužích Nové povídky o mužích Michal Viewegh

Zajímavé komentáře, vždy se v této publikaci najde ta snad nejvtipnější, ale nechci ji uvádět, abych se nedotknul těch ostatních

10.12.2019

Sedm svateb a jeden rozvod Sedm svateb a jeden rozvod * antologie

Dobře jsem se pobavil, každý autor přišel s jiným nápadem, nechci stanovit pořadí, která povídka je nejlepší, všechny zasluhují bravo

30.11.2019

Anna Lucemburská: Kdo získá klíč k jejímu srdci? Anna Lucemburská: Kdo získá klíč k jejímu srdci? Hana Parkánová-Whitton

Dobře napsaná historická kniha z období českého krále Jana Lucemburského a jeho nejmladší dcery Anny. Poutavý popis onoho období, je tam jistě přidána fabulace autorky, která se přiblížila skutečností.

08.11.2019

Případ andělské košile Případ andělské košile Inna Rottová - Mirovská

Od první stránky jsem sledoval několik možností, jak zahynul pan Schulz, neuvěřitelný případ zločinu, v nemocnici a v andělské košili, policie případ uzavřela a tak se ho ujala soukromá detektivní kancelář, stojí to za přečtení.

01.11.2019

Prvorozený: Královský úděl budoucího císaře Karla IV. Prvorozený: Královský úděl budoucího císaře Karla IV. Melita Denková

Se zájmem jsem si přečetl tuto knihu, od autorky poprvé, děj historického románu mě osvěžil mé znalosti z dějin tohoto období. Bylo to opravdu kruté, jak zacházel Jan Lucemburský se svým synem, budoucím Karlem IV. Je to čtivé dílo

25.10.2019

Valdštejn: Zkamenělé srdce v moci ďábla Valdštejn: Zkamenělé srdce v moci ďábla Jaroslava Černá

Se zájmem jsem si přečetl tuto publikaci, byla poutavě napsána spisovatelkou i když onen děj o Albrechtovi z Valdštějna byl již i jinde publikován.

21.10.2019

Kronika mého života Kronika mého života Josef Lada

Je to opravdu Kronika slavného malíře, pročítal jsem jí se zájmem, také s ohledem na mého otce, který se narodil o dva roky dříve, když mi pak vyprávěl svoje zážitky ze svého mládí, tak se dají z části přirovnat ke kronice pana Lady, jeho podání je veselé a zábavné, a pak doprovázeny poutavými obrázky.

19.10.2019