Ondra148 Ondra148 komentáře u knih

Kritické momenty kosmonautiky Kritické momenty kosmonautiky Ondřej Šamárek

Seriál na blogu, pořad na streamu a nakonec i kniha. Vše moc pěkně zpracované.

14.02.2018 5 z 5

Vesmírné osudy Vesmírné osudy Ondřej Šamárek

Úžasná kniha, krásně provedená. Určitě má smysl i pro ty co četli blog. Ozdoba mé knihovny. Zamrzí odfláknutá korektura a přizpůsobení knižnímu formátu, kdy v textu zůstala spousta formulací a narážek z původního blogu jako "v příští kapitole se dočtete". Už to tu psal kolega pode mnou. Jen doplním že většina těchto nepříjemných chyb je v textech zpracovaných p. Houškou. Pan Šamárek měl evidentně svědomitějšího korepetitora.

14.02.2018 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Obě epopeje (Přemyslovská i Husitská) patří k tomu nejlepšímu co jsem kdy četl. A to mě nikdy nebavil dějepis a historický román bych před tím nevzal do ruky.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

až na nastavovaný konec moc pěkné

Solaris Solaris Stanisław Lem

Někdy dost zdlouhavé a nudné.

09.02.2018 4 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Jedno z mých oblíbených sci fi dílek

Marťan Marťan Andy Weir

V tomto případě platí že kniha je lepší než film.

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Dokud jsem nečetl lovce králíků, myslel jsem že nudnější knihu od LK jsem nečetl. Zklamání

09.02.2018 2 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Asi největší zklamání. Namlsán ostrovem Lewis jsem očekával bombu ... a dočkal se prů**ru. Nastavovaná kaše s hloupou zápletkou

21.10.2015 2 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

V porovnání s předchozími díly slabota. Příběh by měl doplňovat první díl ale ve skutečnosti na něj vůbec nepasuje. Snaha vyčerpat téma, které už nemělo co dát ... takový Kmotr 3 v knižním vydání. Velké zklamání. Pořád dobré čtení, ale prvním dvěma dílům nesahá ani po kolena.

27.07.2015 3 z 5

Paměti pilota Čoudy Paměti pilota Čoudy Ladislav Čermák

Vzpomínky na dobu, kdy o tom kdo se bude moci dotknout oblak nerozhodovaly finance ale kádrový profil. Velice pěkně napsaná knížka, vtipná a milá.

10.07.2015 5 z 5