Vesmírné osudy

Vesmírné osudy https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359947/bmid_vesmirne-osudy-q0N-359947.jpg 5 9 3

Cesty do vesmíru jsou každodenní realitou moderního světa a kosmonautika každému z nás usnadňuje život, aniž to často tušíme. Kdo ale jsou ti lidé, kteří „mají na svědomí“ kosmonautiku tak, jak ji známe dnes? Jak vypadaly osudy těch, jejichž myšlenky a práce předběhly svou dobu často i o celé generace? Toto a mnohem více naleznete v této jedinečné knize, jež ve 29 životních příbězích největších osobností mapuje historii i současnost dobývání vesmíru.... celý text

encyklopedie
12.04.2019 5 z 5

ted jsem měl dvě audia o kosmanautech ......tak jsem půjčil i tohle a po chvílích četl... trvalo mi to měsíc ....ale je to tam .....mezitím jsem přečetl dalších 15 knih... tohle si chce člověk vychutnávat, to není rychlovka .....je potřeba k tomu semotamo něco najít, něco dohledat .....a potom se z toho stane velká parádička
100%

Ondra148
14.02.2018 5 z 5

Úžasná kniha, krásně provedená. Určitě má smysl i pro ty co četli blog. Ozdoba mé knihovny. Zamrzí odfláknutá korektura a přizpůsobení knižnímu formátu, kdy v textu zůstala spousta formulací a narážek z původního blogu jako "v příští kapitole se dočtete". Už to tu psal kolega pode mnou. Jen doplním že většina těchto nepříjemných chyb je v textech zpracovaných p. Houškou. Pan Šamárek měl evidentně svědomitějšího korepetitora.

hrabe.ruprecht
18.01.2018 4 z 5

Úžasná kniha pro všechny fandy kosmonautiky. Kniha vznikla jako více než stodvacetidilný seriál článků na internetovém blogu. Každé úterý jsme s napětím očekávali další a s autory hráli hru na to, kdo uhodne další osobnost. Články měly tu výhodu, že čtenáři rovnou upozorňovali na chyby a autoři je obratem opravovali. I tak zůstalo v knize několik nepřesností. Na knize je vidět její internetový původ a chybějící redakční úprava. Převzít internetovou verzi a hodit ji na papír nebylo asi nejšťašťastnější (některé kapitoly jsou rozsáhlejší než na netu, ale zase neprošly onou čtenářskou kontrolou chyb) . Zvláštní jsou perexy dříve internetových Kapitol. V knize vypadaji divně věty 'právě na dnešek připadá výročí...' nebo 'v minulém dílu jsem psal', 'před týdnem jste se dočetli'... Třeba v druhém vydání, které by si tohle dílo zasloužilo, už tohle nenajdeme.