Olous1 Olous1 komentáře u knih

Krabička vzpomínek Krabička vzpomínek Kathryn Hughes

Tato kniha plných právem zaslouží pět hvězdiček. Nádherný příběh, plný emocí. Za mě skvělý čtenářský zážitek. Styl psaní mi vyhovoval. Toto byla druhá kniha od autorky a určitě není poslední. Doporučuji 95%.

05.11.2023 5 z 5

Mezi nimi Mezi nimi Veronika González

Silný příběh ze života čtyř žen. Úplně unešená z knihy nejsem,jako ostatní čtenáři, neboť úplný šálek kávy to pro mě nebyl,ale i přesto knihu doporučuji. Určitě si své příznivce najde. Já jdu radši na ty detektivky.80%.

01.11.2023 4 z 5

Sráz Sráz Lucy Goacher

Dobrý thriller. Akorát bych knihu o pár stránek zkrátila,ale jinak dobrý čtenářský zážitek. Konec překvapil,to jsem opravdu nečekala. Doporučuji 85%.

30.10.2023 4 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Především musím pochválit obálku. Jinak to byla taková jednohubka. Kniha se četla dobře,za mě doporučuji.80%.

26.10.2023 3 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Další dobrá série, kniha se mi líbila. Dobrá detektivka, já mohu jen doporučit. Těším se na další pokračování.

24.10.2023 4 z 5

Vzpomínky Vzpomínky Brian Freeman

Tak tohle nebyl můj šálek kávy. Zápletka sice byla dobrá,ale zpracování nic moc. Za den nebudu vědět o čem to bylo. Ale určitě si kniha své čtenáře najde.60%.

09.10.2023 2 z 5

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Začátek dobrý,pak nastalo mírné oslabení,kniha mi přišla moc zdlouhavá,no a konec vcelku ucházející. Takový průměr.Za mě 75%.

07.10.2023 3 z 5

Ořechy na cukroví Ořechy na cukroví Michaela Kalivodová

V knihovně mě zlákala pěkná obálka,tak jsem si knihu zapůjčila. Asi sklamu ostatní,ale mě kniha vůbec nesedla. Bylo to takové zvláštní, asi jsem to nepochopila, přesto si určitě kniha najde své čtenáře.60%.

30.09.2023 2 z 5

Hrníčkové moučníky Hrníčkové moučníky Alena Doležalová

Tak jsem si koupila tuto kuchařkou a jsem nadšená. Spousta skvělých receptů, jednoduché a rychlé. To mě vyhovuje. Za mě doporučuji. U každého výrobku i foto.

30.09.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Už se mi dlouho nestalo, že bych knihu přečetla za jeden den. A právě dnes to bylo. Tak tohle byla opravdu síla. Paní autorce děkuji za skvělý čtenářský zážitek. I když téma bylo smutné,autorka se ho zhostila bravurně. Za mě 100% a doporučuji.

29.09.2023 5 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Antoine Renand

Opravdu drsné čtení. Trochu jiný thriller než obvykle čtu. Plný násilí, sadismu atd. No mám takové smíšené pocity. Místy obtížné čtení. Jinak za mě doporučuji, autorovi se kniha povedla,ale raději jen silné povahy mohou číst.95%.

28.09.2023 4 z 5

Pokoj mrtvých Pokoj mrtvých Franck Thilliez

Docela mě zaráží malé hodnocení. Já jsem velmi spokojená, dokonce bych řekla, že první kniha od autora je nejlepší. Inspektorka Henebellová je mi sympatická. Hned od začátku mě to chytlo. Napínavé, téma dobré. Za mě doporučuji 90%.

17.09.2023 5 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Knihu jsem začala číst na základě komentářů mých knižních přátel.Opravdu není pro každého, musíte být na ni naladěni,jinak vás nezaujme. Mě velmi oslovila a já jsem si příběh Violette užila. I když to byl velmi smutný příběh,za mě určitě doporučuji.95%.

15.09.2023 5 z 5

Temná hra Temná hra Andy Maslen

Po delší pauze jsem sáhla po knize, výběr byl vcelku dobrý. Knihu bych malinko zkrátila,ale jinak průměrný čtenářský zážitek. Na začátek série dobrý, uvidíme jaký bude druhý díl.75%.

09.09.2023 3 z 5

Hříchy otců Hříchy otců Martin Stručovský

Sérii s Matějem Mlynářem jsem si velmi oblíbila. Dobrá detektivka, dobře se čte, zápletka zajímavá,ale co ten konec. To už jako nebude pokračování? Budeme doufat, že autor nám nabídne pokračování nebo novou skvělou sérii. Doporučuji všem.

29.08.2023 5 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Tak půjdu proti proudu a knihu odkládám jako nedočtenou. Styl psaní mě nesedl. Ze začátku to bylo dobré,ale pak už jsem přeskakovala a usoudila, že se nemá cenu trápit. Určitě si kniha svoje příznivce najde. Za mě zdlouhavé a nudné.

25.08.2023

Až ji najdou Až ji najdou Lia Middleton

Klobouk dolů, toto mě opravdu mile překvapilo. Od první stránky vás kniha chytne a nepustí. S přestávkami na vaření a jiných nezbytných věcí jsem stále musela číst. Neustále jsem byla v napětí kdy odhalí pravdu,jak se to doopravdy stalo,no nebudu prozrazovat, knihu si určitě přečtěte. Doporučuji 100%.

19.08.2023 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Opravdu zajímavý román který prozkoumává dětskou duši vystavěnou extrémním podmínkám a vyzývá k zamyšlení. Styl psaní byl zajímavý.80%.

15.08.2023 5 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Na tu dobu byla určitě kniha dobrá,ale mě moc nenadchla. Ze začátku dobrý,v půlce se to zlomilo a nějak to nešlo. Konec,no fakt psycho. Prostě to byl psychopat. Asi sáhnu po jiném žánru, poslední dobou mě knihy tohoto tipu hodně ubíjejí. Za mě 75%.

13.08.2023 3 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Velmi dobře napsané, avšak pro mě velmi depresivní příběh. Štěpána mi bylo líto. No i takový je bohužel někdy život. Doporučuji,ale budete mít po této knize chvilku opravdu depresivní náladu.95%.

08.08.2023 5 z 5