OldFirehand OldFirehand komentáře u knih

Experiment Experiment Klaus Frühauf

No, príliš skoro bolo prezradené, aj keď nepriamo, to veľké tajomstvo. To mal čitateľ spoznať až na konci. Trochu mi proste vadilo, že od polovice človek pozná rozuzlenie a zvyšok knihy už nie je napínavý ani tajomný. Dočítal som to iba kvôli nádeji na nejaké ďalšie zamotanie, to však neprišlo...

17.01.2018 2 z 5

Stroskotanci na Koralovom ostrove Stroskotanci na Koralovom ostrove Frederick Marryat

Súhlasím s IvanomF, avšak je nutné dodať, že je to trochu rozprávka. Veci obvykle nejdú tak jednoducho, už vôbec nie s deťmi atď. Ale je to naozaj pekná rozprávka.

17.01.2018 4 z 5

Hotel U mrtvého alpinisty Hotel U mrtvého alpinisty Arkadij Strugackij

K dočítaniu som sa musel donútiť. Väčšinou ma to ohromne nudilo, miestami som sa strácal v deji, celkovo veľmi slabé. Dokončil som to výhradne z úcty k Pikniku.

17.01.2018 2 z 5

Dieťa divočiny Dieťa divočiny Marjorie Kinnan Rawlings

Tak pre mňa to bola veľmi hodnotná kniha. Nadchýnal som sa opisom prírody, vzťahov. Výborne vyzdvihnutá skutočná hodnota ťažkej práce za účelom obživy v neľahkých podmienkach. Rovnako bolo zaujímavé sledovať osud jedináčika. Jeho radosti, starosti, kamarátstva so zverou... Pre niekoho nuda, pre mňa kniha o skutočných hodnotách, skutočnom zmysle zabezpečenia rodiny, skutočnej odvahe.

17.01.2018 5 z 5

Exploze Exploze Ernest G. Perrault

Pred rokom som prišiel asi do tretiny, potom som to odložil.
Prišlo mi to zdĺhavé, nejako tam chýbal trošku dynamickejší dej.
Chystám sa skúsiť znova...

Nákaza Nákaza Robin Cook

Ruzaaa, výstižne napísané. Plne sa stotožňujem.

Druhá planeta smrti Druhá planeta smrti Harry Harrison

No, nedá sa to označiť za výborné.
Oceňujem spracovanie prostredia druhej planéty, srandovne vykreslené jednotlivé úrovne civilizácie a snáď také detaily ako krenoj či ten parný stroj.
Inak je to výborné leda tak na zabitie nudy počas dlhej cesty vlakom/lietadlom.

Rozprávky orlích pier Rozprávky orlích pier Ella C. Delloria

Veľmi pekné rozprávky, pre malého indiánozálesáka úplne k zhltnutiu.
Odporúčam však až pre väčších dobrodruhov (7?), niektoré mytologické prvky sú pre menšie deti nevhodné.

In nomine mortis In nomine mortis Cay Rademacher

Mne sa to tiež páčilo.
Tradičná zápletka, silné psychologické náhľady na postavy, príjemné opisy historického Paríža a života v ňom. Napínavé až do konca. Mladému hlavnému hrdinovi nemožno nefandiť.

17.01.2018 3 z 5

Stát ve třetím tisíciletí Stát ve třetím tisíciletí Hans Adam II.

Po prečítaní sa zo mňa stal monarchista. :-)
Inteligentné, moderné, odborné - pritom dostatočne čtivé.

Šestá flotila Šestá flotila David E. Meadows

Celkom dobré, človek trochu získa prehľad ako funguje život takej flotily. Dobrá zápletka a skvelé dialógy. Trochu ma sklamal záver, je to také useknuté. Bol som zvedavý, ako to bude celé pokračovať. Hádam bude nejaké pokračovanie.

03.09.2017 3 z 5

Země žen Země žen Vladimír Páral

Ohromná politická utópia. Známe okolie, zvyklosti, slang - našincovi veľmi blízke. Autor dosiahol, že člobrďa vôbec nemá pocit, že číta nejaké sci-fi.

Hirošimský denník Hirošimský denník Mičihiko Hačija

Silné. Strhujúce. Pritom japonsky pokorné.
Odporúčam.

Tma Tma Ondřej Neff

Excelentné sci-fi blízke našincovi známym prostredím.

Muži pod ochranou Muži pod ochranou Robert Merle

Excelentná sci-fi politická utópia. Tradične geniálna skladba postáv, originálna zápletka, výborný príbeh.
Is a must.

Malevil Malevil Robert Merle

Neuveriteľne silný autorov počin. Momo - to je úžasná postava, nepoznám nikoho, kto takto majstrovsky a citlivo zakomponuje imbecila medzi postavy, Menou, Fulbert, Colin, vlastne všetky postavy sú precízne a majstrovsky vytvorené. Takmer to zatieňuje dej.
Vlastne nie, dej je tak isto úplne famózny!

25.08.2017 5 z 5

Výlučná vlastnost člověka Výlučná vlastnost člověka Robert Merle

Výborné, ako všetko od tohto geniálneho autora.

25.08.2017 5 z 5