Stroskotanci na Koralovom ostrove

Keď plachetnica "Pacifik" stroskotala na pustom a neobývanom ostrove kdesi uprostred Indického oceánu, ostala na nej iba rodina Seagravova so slúžkou a starým oddaným námorníkom Readym. Ostatní námorníci zbabelo ich opustili na záchrannom člne. Neznámy ostrov im poskytol prvé útočisko, ale ako tu budú žiť?

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30883/stroskotanci-na-koralovom-ostrove-30883.jpg 428

Masterman Ready, or the Wreck in the Pacific (1841)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Mladé letá

OldFirehand

Súhlasím s IvanomF, avšak je nutné dodať, že je to trochu rozprávka. Veci obvykle nejdú tak jednoducho, už vôbec nie s deťmi atď. Ale je to naozaj pekná rozprávka.

skorice.vanilka
21.11.2017

Tuto knihu jsem četla jako dítě. A zaspůsobila na mě mnohem víc a lépe nežli Robinson (opovinná četba). Dlouho jsem ji marně sháněla a teď, v dospělosti už mi tak dobrá nepřipadá. Ovšem je to kniha pro děti a mládež a já už jsem zřejmě náročnější čtenář.

kacaabba
01.11.2016

V dětství by to bylo za plný počet... Když si vzpomenu jak jsem miloval knihu Švýcarský robinson a jaká je to vlastně slátanina, tak tohle je ještě paráda!

zuzina88
22.05.2016

Jedna z TOP TEN mého dětství. I díky úchvatným ilustracím. Jen ten smutný konec... Při každém čtení jsem Vlnovského oplakala...

Zeno
19.02.2016

Pěkný příběh, v českém vydání navíc krásně ilustruje, jaké je překládání vlastních jmen zlo... Zde je to dotaženo opravdu do velkého extrému a bere to příběhu kouzlo a uvěřitelnost.

Ivan F
10.02.2014

Veľmi pekne a ľudsky opísané príhody stroskotancov z pera Fredericka Marryata, jedného z najlepších spisovateľov o morských diaľavách a dobrodružstvách.

denpek
20.02.2013

Kniha se mi v dětství četla lehčeji než Robinson Crusoe. A Trnkovi ilustrace jsou nádherně poetické.

trosečníci ztroskotání lodě

Frederick Marryat