notburga notburga komentáře u knih

Thor: Poslední Viking Thor: Poslední Viking Walter Simonson

Za mě jedno z nejlepších děl, které vyšlo v tomto kompletu. Bavila jsem se od začátku do konce a kresba byla úžasná.

26.10.2015 5 z 5

Tajné války superhrdinů Marvelu část 1 Tajné války superhrdinů Marvelu část 1 Mike Zeck

Mě se líbilo moc :) Starý dobrý komiks, tak jak má být.

26.10.2015 4 z 5

Tajné války superhrdinů Marvelu část 2 Tajné války superhrdinů Marvelu část 2 Mike Zeck

Mě se líbilo moc :) Starý dobrý komiks, tak jak má být.

26.10.2015 4 z 5

Verše psané na vodu Verše psané na vodu Bohumil Mathesius

Nádhera, jako vždy a velmi si cením i přeloženého historického úvodu. Líbily se mi i jednoduché kresby, které mé vydání doprovázejí Albatros 1973). A nenechte se zmást komentářem pode mnou - žádná přebásněná haiku to nejsou, to jsme historicky někde úplně jinde ;)

20.10.2015

Den Plížilů Den Plížilů Steve DeWinter

O něco lepší než předchozí díl, překlepy nenalezeny :) Mělo to nápad a autor udržuje čtenáře v příjemném napětí.

16.10.2015 4 z 5

Přetržený řetěz Přetržený řetěz Marion Zimmer Bradley

Docela příjemné překvapení. Tato kniha mi v sérii dlouho chyběla a podle dílů před i za ní jsem čekala spíš nudnější propojovací díl. Ale nenašla jsem tam žádné nudné informační pasáže nebo opakování předešlého (M.Z. Bradley očividně počítá s tím ,že jste Přistání četli více, než jednou :).

12.10.2015 4 z 5

Trénujte si paměť Trénujte si paměť Jitka Suchá

Nejvíce nás s manželem baví různé testy a kvízy. To pak nestačíme zírat, kde všude máme mezery :) Pokud hledáte "tak trochu jinou" zábavu na několik dlouhých večerů, určitě se poohlédněte.

09.10.2015 5 z 5

Z Pivrnce krev neteče Z Pivrnce krev neteče Petr Urban

Slušná sbírka vtipů. Některé docela slabé, ale tak už to bývá.

09.10.2015 4 z 5

Srnečka Sisi Srnečka Sisi Josef Prchal

Krásný příběh, ale pro děti je místy docela smutný. Doporučila bych až tak od dvanácti let.

09.10.2015 4 z 5

Štít času Štít času Poul Anderson

Velmi poutavě napsaná kniha. Hodně času bylo věnováno popisu historických událostí (a toho, co se smí/nesmí změnit) a kupodivu mě to velmi bavilo i přes to, že méně než polovinu událostí jsem znala jen trochu víc než rámcově. Líbí se mi, že tohle není svět, kde i ta sebemenší změna může způsobit změnu v historii. A líbil se mi i Manse Everard, kterého mi v některých situacích nezbývalo než obdivovat.

05.10.2015 5 z 5

Lasičkovo štěstí Lasičkovo štěstí Michael Williams

Klasická oddychovka, konec byl na mě trochu moc hrr. Četla se mi lépe než ostatní knihy ze série, ale nebylo těžké děj předvídat. A Galen také není moc povedeně vytvořený lump. Takový Althalus od Eddingse je vystižený mnohem lépe a člověk spíše chápe jeho nutkání i záměry.

29.09.2015 3 z 5

Poslední strážce Poslední strážce Jeff Grubb

Úžasné čtení a to z obou pohledů. Poprvé jsem četla jako nehráč, podruhé jako nadšený hráč. Ale pravda, to čtení napodruhé jsem si vychutnala mnohem víc. Je to přesně jedna z těch knih, kterou máte hned po poslední stránce chuť číst znova od začátku.Škoda jen, že vše v knize dokonale zastiňuje postava samotného Medivha a těm ostatním postavám (mnohdy snad stejně důležitým) se pozornosti často nedostává. Jakoby je autor vytvořil jen z nutnosti a ne z nadšeného zájmu.
Dávám čtyři hvězdičky, i když velmi pěkné.

29.09.2015 4 z 5

Rozdělení Rozdělení Richard A. Knaak

Za mě nejlepší kniha série. Prvních pár kapitol se sice rozjíždělo pomalu, ale pak už se nešlo odtrhnout. Postavy mi sice občas přišly placaté, ale v kombinaci s rychlým dějem to ano tak moc nevadilo. Při dalším čtení ale už budu určitě kritičtější.
Prvky překvapení či náhlé záchrany mi až tak moc nevadily. Na člověka díky tomu stále dýchalo vědomí, jak moc je důležitý i ten sebenepatrnější dílek skládačky, jak moc byl tehdy Kalimdor blízko zániku a jak málo stačilo, aby bylo vše jinak.
Dialogy opět místy trochu jednoduché, ale popisy vnitřního rozpoložení postav to většinou dokázaly vyvážit.

Mimochodem není nad to začít hrát jako první Warcraft III a během hry si zpětně doplňovat události.

A nejoblíbenější postava? Korialstrasz, jednoznačně :)

12.09.2015 5 z 5

Portál Portál Steve DeWinter

Příběh docela dobrý. Synek se docela dobře bavil a značný kus přečetl i sám, v touze dozvědět se další pokračování.

Ale zpracování je děs, běs a hrůza. V první polovině knihy jsou špatně jenom uvozovky - což je ale pro menší dítě dost na pytel, protože nedokáže hned rozklíčovat, která postava mluví (ideálně, pokud se v mluvení střídají dvě) a kolikrát i to, že vůbec začala přímá řeč. No a v druhé polovině knihy to korektor asi vzdal úplně. Z lorda Franka se nám najednou stává ford Franko a podobně. Osmi až devítileté děti, které ještě nejsou ve čtení úplně zběhlé, to opravdu může nemile překvapit.

12.09.2015 3 z 5

Hvězdná brána Hvězdná brána Dean Devlin

Poměrně pěkná věcička. Prodlouženou verzi filmu jsem viděla mockrát a přesto si ráda přečtu i knihu, i když to bohužel moc navíc nenabízí. Ale ráda nechám pracovat fantasii tam, kde mi to režisér předtím nedovolil.
Jinak hodnocení berte s rezervou. Je od ženy, která SG (snad kromě Universe) považuje za nejlepší sci-fi seriály všech dob ;)

25.08.2015 4 z 5

Japonská kronika Japonská kronika Nicolas Bouvier

Líbí se mi, jak se kapitoly ze současnosti skvěle doplňují s těmi historickými. Knížka se čte velmi dobře a i složité japonské mýty vysvětluje jasně a svěže.

24.08.2015 5 z 5

František Kollman František Kollman Pavel Vrána

Opravdu zajímavé čtení. Druhou část posoudit neumím, judo neovládám.

24.08.2015 4 z 5

Chrám divokých husí / Bambusové loutky z Ečizenu Chrám divokých husí / Bambusové loutky z Ečizenu Cutomu Minakami

Určitě kniha hodná povšimnutí. Japonská jména se sice ze začátku trochu pletou, ale vše se dá rychle rozklíčovat. navíc je jich méně, než v mnoha obdobných dílech. Více se mi také líbila druhá povídka. Ale je škoda, že u nás nevyšly další svazky navazující na Chrám divokým husí. Další osudy Džinena by mě velmi zajímaly, zvlášť když při jeho tvorbě čerpal Cutomu Minakami ze svých vlastních prožitků.

24.08.2015 5 z 5

Kouzelný květ pouště Kouzelný květ pouště Jiří Tomek

Těší mne, že autor čerpal při své práci z více zdrojů. Nejsou to jen převyprávěné pohádky z 1001 a jedné noci (ty jsou v celém díle pouze 4). Pohádkám nemohu vytknout nic. Místy jsou trochu zjednodušené, aby je rodiče mohli bez obav číst i mladším dětem. Hvězdičku mínus má u mě kniha za ilustrace. Vím, že tehdy byl tento styl oblíbený, ale krásná princezna má být krásnou princeznou a ne nějakým zahranatělým strašidlem. Potěší i závěr, ve kterém autor seznamuje čtenáře se svými zdroji a k některým pohádkám podává a krátký komentář. To mnoha dnešním současným knihám chybí.

24.08.2015 4 z 5

Byla jednou koťata Byla jednou koťata Ljuba Štíplová

Pěkně napsané se zajímavými ilustracemi (v každé kapitole je alespoň jedna série obrázku z textem zapadajícím do vyprávění, na který menší děti baví ukazovat.). Trochu nás zklamalo, že příběhy se v mnoha případech liší od televizních příběhů, což bylo pro moje děti zklamáním.

18.08.2015 4 z 5