Japonská kronika

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Japonská kronika se v roce 1990 zařadila mezi deset nejlepších francouzských knih a byla doceněna i znalci japonské kultury. Tato Kronika, sepsaná za dlouhá léta, je jakýmsi zasvěcením do intimní přirozenosti Japonska – jeho legendy, dějiny a autorovy obrazy se zde prolínají v příběhu jedinečném svým humorem a citlivým postřehem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86570/japonska-kronika-d6f-86570.jpg 4.713
Žánr
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy, Historie
Vydáno, Tichá Byzanc
Orig. název

Chronique japonaise, 1975

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Japonská kronika

Přidat komentář
Teckovana
10.02.2020

Stručné shrnutí japonské kulturní historie od legendárních počátků až po dvacáté století v první části knihy je hodně zajímavé a výstižné, moc mě to bavilo. Pak se autor více věnuje osobním zážitkům a reportážím z Japonska, což mě už tolik nenadchlo. Závěrečné kapitoly o Hokkaidu mi připadly nejméně čtivé, i když pojednávaly o poměrně atraktivních tématech. Jakoby autor postupně ztrácel dech.

hellllca
08.11.2019

Začátek byl náročnější pro dějepisný charakter, ale vydržet stálo za to. Autorův jazyk je mi velmi příjemný a vždy překvapí dalším způsobem popsání dojmů. Mé znalosti Japonska se dosud omezovaly školní lavicí. Po přečtení knihy mám pocit, že japonskou mentalitu alespoň trochu znám, což je vzhledem k délce knihy a bohaté japonské historie prostě báječné.


notburga
24.08.2015

Líbí se mi, jak se kapitoly ze současnosti skvěle doplňují s těmi historickými. Knížka se čte velmi dobře a i složité japonské mýty vysvětluje jasně a svěže.