Japonská kronika

Japonská kronika se v roce 1990 zařadila mezi deset nejlepších francouzských knih a byla doceněna i znalci japonské kultury. Tato Kronika, sepsaná za dlouhá léta, je jakýmsi zasvěcením do intimní přirozenosti Japonska – jeho legendy, dějiny a autorovy obrazy se zde prolínají v příběhu jedinečném svým humorem a citlivým postřehem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86570/japonska-kronika-d6f-86570.jpg 4.713
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy, Historie
Vydáno, Tichá Byzanc

Chronique japonaise, 1975

Kniha Japonská kronika

Teckovana
10.02.2020

Stručné shrnutí japonské kulturní historie od legendárních počátků až po dvacáté století v první části knihy je hodně zajímavé a výstižné, moc mě to bavilo. Pak se autor více věnuje osobním zážitkům a reportážím z Japonska, což mě už tolik nenadchlo. Závěrečné kapitoly o Hokkaidu mi připadly nejméně čtivé, i když pojednávaly o poměrně atraktivních tématech. Jakoby autor postupně ztrácel dech.

hellllca
08.11.2019

Začátek byl náročnější pro dějepisný charakter, ale vydržet stálo za to. Autorův jazyk je mi velmi příjemný a vždy překvapí dalším způsobem popsání dojmů. Mé znalosti Japonska se dosud omezovaly školní lavicí. Po přečtení knihy mám pocit, že japonskou mentalitu alespoň trochu znám, což je vzhledem k délce knihy a bohaté japonské historie prostě báječné.

notburga
24.08.2015

Líbí se mi, jak se kapitoly ze současnosti skvěle doplňují s těmi historickými. Knížka se čte velmi dobře a i složité japonské mýty vysvětluje jasně a svěže.