norrasun norrasun komentáře u knih

Vei - kniha 1 Vei - kniha 1 Sara Bergmark Elfgren

Mě tohle zajímavé pojetí severské mytologie dost bavilo.
Taky jsem dumala nad těmi líbeznými tvářičkami u mužských postav - co tím ilustrátor vlastně míní - ale celkový pozitivní dojem mi to nakonec vůbec nezkazilo. Jsem celkem zvědavá na pokračování..

11.06.2020 5 z 5

Divočina Divočina Mikuláš Podprocký

Chvíli mi trvalo, než jsem se chytla, ale uznávám, že to stojí za to..
Akce a humor, a ještě 'nastavuje nemilosrdně zrcadlo měšťanské společnosti, v níž je dolar alfou a omegou života' :)

27.05.2020 5 z 5

Tentokrát to bude jinak Tentokrát to bude jinak Alexandra Potter

V rámci žánru je to prostě dobré. Věřím, že i díky překladu paní Mičínové, který považuju za velmi povedený. Jasně že děj je schematický a s ohromně sladkým koncem, holt takhle to v knížkách tohoto typu chodí, ale když vás přepadne chuť přečíst si holčičí nenáročné čtení, tak bez obav po tomhle sáhněte..

04.12.2019 5 z 5

Liga spravedlnosti versus Sebevražedný oddíl Liga spravedlnosti versus Sebevražedný oddíl Tony S. Daniel (p)

Kresba famózní, děj mě bavil. Na další příběhy těchhle různorodých partiček se vyloženě těším.

01.12.2019 5 z 5

Akvárium Akvárium David Vann

Pokud vás tenhle příběh vtáhne, tak s vámi určitě více či méně zacloumá. Inteligentní dvanactiletá Caitlin, před kterou se otevře nová životní perspektiva, bohužel ne nijak zářivá. A maminka, to je dílo.
Skvěle napsaná kniha, ke které se vrátím.

29.11.2019 5 z 5

Hrobař 1 a 2 Hrobař 1 a 2 Xavier Dorison

Nemusíte vůbec být milovník westernového prostředí, Hrobař a jeho sup si vás získá od prvních stránek. Kromě příběhu a kvalitní kresby se mi zalíbila postava číňanky Lin - rozhodná, ale velmi lidská. Takže už se nemůžu dočkat pokračování.

10.10.2019 5 z 5

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Povídky mám obecně ráda, a tahle čtveřice je opravdu povedená. Četlo se to samo.
"Každý prvek, který se stále opakuje, se nakonec promění v tapetu na pozadí, ať už jsou to květiny, anebo mrtvoly" - z povídky Déšť.

02.10.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Tak bohužel, příběh poslušné "nádoby na dítě" a vůbec způsob, jakým je tato knížka napsaná, mi vůbec nesedl. Zdlouhavé, našlehané popisy snad úplně všeho nad (pro mě) únosnou mez..komu bych ji doporučila, nevím.

14.02.2018

...a povídky aneb sexuální mizérie a jiné story ...a povídky aneb sexuální mizérie a jiné story Jan Pelc

Drsné, ale jednoduše geniální.

30.03.2015 5 z 5

Konec velkých prázdnin Konec velkých prázdnin Pavel Kohout

Tvorbu Pavla Kohouta mám ráda obecně, líbí se mi, jak píše, ovšem tahle kniha na mě udělala ohromný dojem a pravidelně se k ní vracím. Seriál jsem neviděla.

29.03.2015 5 z 5

Konec milovníka žen Konec milovníka žen Inna Rottová - Mirovská

Neúnavná důchodkyně vytrvale pátrá v ulicích ve snaze objasnit pravdu a zjednat spravedlnost. Takové pohodové čtení třeba k odpolednímu kafi nebo tak

14.03.2024 5 z 5

Miluju Led Zeppelin Miluju Led Zeppelin Ellen Forney

Takový překvapivý čtení - pelmel návodů, příběhů, situací - místy poměrně bizarních. Přiznávám, že na startu jsem trochu valila oči, ale brzo jsem se chytla, a pěkně si to všechno užila.

31.10.2023 5 z 5

Jack Wolfgang Jack Wolfgang Stephen Desberg

Nemám výhradu jedinou, Jack Wolfgang je mým hrdinou..

13.07.2023 5 z 5

Svůdné touhy Svůdné touhy kolektiv autorů

Něco bavilo víc, něco míň, ale zda-li stálo za přečtení? Určitě stálo..:)

13.07.2023 5 z 5

Bouncer Bouncer Alejandro Jodorowsky

Samotnou mě vždycky překvapí, jak mě Jodorowsky znova překvapí.. odporné postavy a charaktery, spravedlnost patří bohatým a ozbrojeným, vystřelená oka lítají vzduchem.
Tady pan Kverulant níže napsal parádní a výstižný komentář, se kterým se ztotožňuju do posledního otazníčku.

12.06.2023 5 z 5

Malověrnosti Malověrnosti Blanka Svobodová

Tak tohle řadím žánrově někam mezi pohádky a sci-fi. Nejeví se mi jako reálné, že by tak ukrutně blbá žena mohla existovat. Styl psaní taky nic extra, a tristní chyby v textu, to už jsou takové kyselé třešničky na dortu..

12.02.2022

Divočina II: Exodus Divočina II: Exodus Mikuláš Podprocký

Dvojka je narozdíl od černobílé jedničky v barvách, ale to je řekla bych jediný rozdíl. Stejně jako v prvním díle tady nechybí akce a humor je všudypřítomný. Hodně se mi líbí, jak je nakreslený panter.

28.05.2020 5 z 5

Plačící drak 1 Plačící drak 1 Kazuo Koike

Krásně vyvedená manga umíchaná z mých oblíbených přísad: všestranný přitažlivý zabiják, velká láska, velké tetování..:) příběh má spád a člověk už se těší na pokračování..

25.05.2020 5 z 5

Modrý slon - O čem všem je láska.... Modrý slon - O čem všem je láska.... Vlastina Svátková

Oceňuji otevřenost, s jakou Vlastina popisuje šťastnější, ale i ta nepříliš šťastná životní období. Pasáž o porodu Adámka se mě hodně dotkla..

15.05.2020 5 z 5

Zatracen navěky Zatracen navěky Mike Mignola

Westernové prostředí zrovna nemusím, ale tenhle příběh mě nadchl. Kresba se mi líbila též. Pět hvězdiček si tento počin právem zaslouží.

20.02.2020 5 z 5