Niu Niu komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Velmi pěkná knížka, nenáročná na čtení, pro mne nesla poselství, že i cesta je cíl. Našla jsem si několik pasáží, které mě hodně zaujaly. Patřím k lidem, kteří hledají .... :-D Chystám se určitě i na další autorovy knihy.

26.12.2016 4 z 5

První polovina knížky se mi četla skvěle. Líbila se mi lehkost, s jakou autor píše, bylo to čtivé, lehce ironické. Co mě ale zarazilo, byla druhá půlka knihy, do které se ne a ne začíst. Na začátku tajemno, konec snadno předvídatelný až mírně nudný.

25.12.2016 3 z 5

Katedrála hrůzy Katedrála hrůzy Jeffery Deaver

Tak tohle nebyl klasický Deaver, jakého znám. I když i zde bylo pár překvapivých okamžiků, tak tomu něco chybělo. Nicméně během čtení jsem měla dost nepříjemný pocit, někdy mi tuhla krev v žilách a říkala jsem si, že knihu odložím, že na to nemám žaludek. Autor (alespoň pro mne) zachytil skutečný děs únosu a dovedla jsem si představit prožitý strach postav. A jen ta představa, že někdo umí tak vládnout slovem, vyvolat ve druhých to, co v této knize, mě děsí.

05.12.2016 3 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Kniha se mi líbila.

21.11.2016 4 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Četla jsem už lepší Deaverovku, ale i tak se mi kniha líbila. Kniha plná zvratů, jak je pro tohoto spisovatele typické.

01.11.2016 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Má první knížka od Coelho. Zajímavý námět, dobře se četla, líbila se mi. Pěkné zamyšlení nad životem. Ten konec jsem trochu čekala :-D

17.10.2016 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Po dlouhé době kniha od české autorky / českého autora. Byla jsem překvapená, jak snadno se četla. Líbil se mi humor, se kterým bylo v knize pracováno. Hodně jsem se smála u kapitoly Alena. Doporučuju.

13.10.2016 5 z 5

Pevné pouto Pevné pouto Alice Sebold

Pěkně napsaný příběh. Kniha se mi dobře četla. Film i kniha na mne velmi silně zapůsobily.

30.09.2016 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Kniha mi byla doporučena a věděla jsem, že jde o knížku s náboženskou tématikou. Musím souhlasit s některými komentáři pode mnou, že knížka byla velmi dobře čtivá (napětí, humor, lehkost psaní), než Mack dorazil do chatrče. Poté už čtení nebylo tak rychlé; bylo nutné nad tím více uvažovat. Ale našla jsem tam pár vět a pasáží, které mi utkvěly v paměti. Jsem ráda, že mi byla Chatrč doporučena a určitě stojí za přečtení.

29.09.2016 5 z 5

Kříže u cesty Kříže u cesty Jeffery Deaver

Super pokračování případů Kathryne Danceové. Velké množství zápletek, zvratů a čtivost, to je to, čeho si na Deaverových detektivkách cením. Doporučuju všem, kteří mají rádi tento žánr.

27.09.2016 5 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Všechny knihy Lincolna Rhyma mám přečtené, proto mě zajímalo, jak si poradí s případy nová hlavní postava Kathryne Danceová. Velmi napínavá detektivka s nepočítaně zvraty, jak už je pro Deavera typické. Už jste skoro na konci a překvapí vás znovu. Kinezie je zajímavý nástroj, jak rozlousknout mnohdy nerozlousknutelné. Knížku doporučuju pro fanoušky detektivek.

05.09.2016 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Moje první kniha od tohoto spisovatele. Vlastně ani nevím, jestli se mi líbila. Většinou čtu knihy mnohem obsáhlejší s komplikovanými zápletkami, možná proto to až tak nedocením. Tato kniha byla lehká, jednoduchá a krátká, na relax a odpočinek. Ale slza ukápla. Kniha spíš v sobě nese poselství, že se lidi k sobě mají chovat hezky a bez předsudků. I když se někteří lidé mohou jevit jako podivíni, je někdy třeba si lidí kolem sebe více všímat.

02.09.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Zajímavá detektivka. Jen jsem čekala trochu něco mysteriozního či kapku nadpozemského. Hlavní hrdinka Rachel mi byla zpočátku hodně nepříjemná, ale na konci se mi zdála ze všech lidí snad nejnormálnější. Možná kdyby lidi říkali, co si myslí, tak by jejich životy nebyly až tak komplikované. Knížku jsem přečetla celkem rychle. Dobře se mi četla, i když někdy jsem se neuměla zorientovat v čase. Těším se na zfilmovanou verzi.

02.09.2016 4 z 5

Na ostří nože Na ostří nože John Connolly

Knihu jsem četla poprvé, když mi bylo nějakých -náct a zanechala ve mně nezapomenutelný zážitek v podobě nočních můr, které si velmi dobře pamatuju. Knížku jsem si znovu přečetla o deset let později a zážitek to byl stejný. Spisovatel má, alespoň pro mně, dar vylíčit ponurou a dost temnou atmosféru. Jeho knihy obecně jsou nezapomenutelné, ať už se děsíte, co najdete na další straně nebo se smějete nad rozhovory Charlieho, Angela a Louise. Mám ráda tento žánr. Knihy od Connollyho se mi čtou hodně dobře. Mám ráda, když ve mně kniha zanechá jakékoli pocity.

Aktualizace k 1/2022: Po snad deseti letech jsem četla potřetí. A musím říct, že tentokrát jsem ten příběh vnímala úplně jinak. I ten závěr jsem si pamatovala jinak. Bylo to kruté, a jelikož jsem před nedávnem četla od Thillieze Krvavého anděla, něco bylo v obou knihách shodné. Já, která si moc dobře pamatuju, kdo je vrah, proto detektivky podruhé už nečtu (až na některé případy), jsem tápala mezi mými vyvolenými. No, možná je to věkem a pamětí :o):o):o) Bylo to dost komplikované všemi těmi odbočkami, ale nakonec je Connolly dobrý průvodce. Už jsem četla několik knih z této série (jen ne popořadě), ale oblíbila jsem si Angela a Louise s tím jejich humorem. Tentokrát se vrhám na celou sérii pěkně díl za dílem.

02.09.2016 5 z 5