ninano ninano komentáře u knih

Spartakus Spartakus Howard Fast

Nádherná, nestárnoucí kniha.

02.07.2020 5 z 5

To tajemství je pevný pár To tajemství je pevný pár Marek Herman

Moc zajímavá a zvláště v dnešní době hodně inspirativní kniha.

18.11.2023 5 z 5

Manhattan je můj život / Smrt pornohvězdy Manhattan je můj život / Smrt pornohvězdy Jeffery Deaver

Nebylo to špatné, ale autor má mnohem lepší tituly. A Rune? Nemohu říci, že by mi byla nějak zvlášť sympatická.

17.09.2023 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Heinz Günter Konsalik

Zajímavý a napínavý příběh. Doporučuji.

10.09.2023 5 z 5

Neuveriteľné príbehy Neuveriteľné príbehy Roald Dahl

Výborné povídky od mistra černého humoru. Doporučuji, i když chápu, že ne každému se takový humor musí líbit.

30.08.2023 5 z 5

Pokoj mrtvých Pokoj mrtvých Franck Thilliez

Těšila jsem se pod vlivem anotace na nové Mlčení jehňátek a zjistila, že se jednalo pouze o marketingový tah. Snaha o napsání podobného thrilleru byla natolik zjevná, že se minula účinkem.

07.08.2023 2 z 5

Vraky bez pokladů Vraky bez pokladů Eva Kačírková

Dvě solidní tuzemské detektivní povídky od osvědčené autorky tohoto žánru.

30.04.2023 4 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Anotace knihy je mírně zavádějící, autor má rozhodně potenciál napsat dobrou knihu, ale tady se to ještě příliš nepovedlo. Některé pasáže jsou dobré, ale jiné by šly vypustit a kniha by získala na čtivosti.

28.04.2023 3 z 5

Následuj mne Následuj mne Kamil Pešťák

Zkusila jsem nového autora českých detektivek, ale styl je spíš psaním nadšeného laika než opravdového spisovatele a dialogy jsou hodně naivní. Tři hvězdy dávám za to, že se jedná o českého autora.

06.03.2023 3 z 5

Masožravé rostliny Masožravé rostliny Eva Kačírková

Celkem slušné detektivní povídky.

05.03.2023 4 z 5

Zrádná frankovka Zrádná frankovka Věra Fojtová

Detektivky o víně od Věry Fojtové jsou si hodně podobné, což by nevadilo. Bohužel je to spíš takový český průměr. Ale přečíst se dají a kdo má rád víno, určitě si tam něco najde.

05.03.2023 3 z 5

Katedrála hrůzy Katedrála hrůzy Jeffery Deaver

Od tohoto autora zatím nejslabší, co jsem četla. Připadalo mi, jako kdyby autora tlačil termín, a proto slibně nastíněný příběh dokončil nemastně neslaně.

04.02.2023 3 z 5

Vír Vír Frode Granhus

Průměrná severská detektivka. Čtení příliš neodsýpalo, úporná snaha o brutality u mě vyzněla naprázdno - právě kvůli té úpornosti a očividné snaze šokovat a děsit.

27.01.2023 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Na můj vkus to bylo strašně rozvleklé, knize by určitě prospělo výraznější zkrácení.

01.01.2023 2 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

V knize bylo tolik nepravděpodobností a neuvěřitelností, že jsem ji dočetla jen se sebezapřením.

01.01.2023 1 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Film se mi nelíbil a kniha tudíž také ne. Raději si přečtu něco o opravdovém životě pana Mikoláška.

06.01.2022 2 z 5

Vraždící sex Vraždící sex Josef Kratochvíl

Skutečné příběhy, čtení na dovolenou.

12.12.2021 4 z 5

Vražda podle módy Vražda podle módy Patricia Moyes

Jedna starší detektivka. Dalo se to přečíst, ale na dnešní dobu je to už přece jenom trochu pomalejší tempo.

30.11.2021 4 z 5

Konečná dedukce / Příliš mnoho klientů Konečná dedukce / Příliš mnoho klientů Rex Stout

Klasika s Nero Wolfem. Není to špatné, ale některé další tituly s tímto sympatickým tlouštíkem jsou lepší.

26.10.2021 4 z 5

Bláto, pot a slzy Bláto, pot a slzy Bear Grylls (p)

Zajímavá kniha o zajímavém člověku.

19.10.2021 4 z 5