Nikolča Nikolča komentáře u knih

Ruby Redfortová: Podívej se mi do očí Ruby Redfortová: Podívej se mi do očí Lauren Child

Zajímavá detektivní knížka pro mládež. Většinou lze závěr odhadnout u takovýchto knih, ale tady byl děj stále plný napětí. Zároveň se mi líbilo, jak s Ruby v určitých pasážích zacházeli jako s malým ditětem, ale ona se nenechala zviklat a stála si dál za svým názorem.

21.01.2023 4 z 5

Agentura Babylon Agentura Babylon Daniel Pennac

Oddechová knížka s nádechem tajemství a snahy přijít mu na kloub. Snaha o propojení literatury pro děti se světovou klasikou.

29.12.2022 4 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Pokud nejprve čtete knihu a až následně zhlédnete film, kniha se vám může líbit. Já však nejprve viděla film, který jsem si zamilovala a patří k mým oblíbeným. Kniha pro mě bohužel byla zklamáním. Plno částí, které tvořily hloubku příběhu i postav, je v knize naprosto jinak a upřímně mi to kazilo dojem z celkového příběhu. Často se zlobím, že filmaři děj knih pro film upravují, v tomto případě nemohli udělat lépe.

23.07.2022 2 z 5

Ela v zemi trollů Ela v zemi trollů Michaela Fišarová

Moc pěkná knížka. Je to sice příběh s dětským hrdinou, ale přesto může zaujmout i dospělého čtenáře. Dozvěděla jsem se plno informací o Islandu. Příjemné a milé čtení.

17.09.2021 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Nechápu, jak do jedné knihy autor dokáže dostat tolik témat, aniž by to působilo přeplácaně a neforemně. Úžasná kniha.

07.04.2021 5 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Souhlasím s juju35363. Všechny tři knihy byly jen dalším příběhem, dalšími přečtenými knihami. Ale epilog příběh postavil do úplně jiného světla. Už dlouho mě žádný text tak nechytil za srdce. Knihy znovu zřejmě číst nebudu, ale epilog si pročítat rozhodně budu.
"Život je kniha a je tam ještě tisíce stránek, které jsem nepřečetl. A já bych je chtěl číst spolu s tebou..."

27.02.2021 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Od knihy jsme neměla žádná očekávání. Od autora jsem znala pouze knihu Na západní frontě klid. Musím přiznat, že po přečtení jsem příběh asi týden rozdýchávala. Občas asi není na škodu si uvědomit s jakou samozřejmostí očekáváme zítřek, další týden, další rok, ale ve skutečnosti netušíme, kolik času tu ještě máme.

24.11.2020 5 z 5

Podivuhodný den Podivuhodný den Ellen Toby Potter

Minimálně do půlky mi tato kniha připadala jako běžná knížka pro děti. Ale poslední třetina knihy... ani nemůžu najít vhodná slova, kterými bych poslední část knihy popsala. Jen vím, že kvůli těm posledním kapitolám knihu rozhodně nechám v knihovně a nejspíš se k ní ještě někdy vrátím.

24.10.2020 4 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Kniha mě velmi mile překvapila a divím se, že nemá lepší hodnocení. Je to krásný příběh o životních rozhodnutích, která v některých případech nelze změnit a už s nimi musíme žít napořád. Líbilo se mi jak prolínání časů, tak i osudy postav, které byly tak rozmanité. Rozhodně si kniha zaslouží místo v mé knihovně a samozřejmě další přečtení za nějaký čas.

13.03.2020 5 z 5

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Kniha mě velice mile překvapila. Takovýto styl jsem snad ještě nikde nečetla. Prolínání časů i světů bylo skvěle vypracované. Dlouho na knihu nezapoměnu a určitě si ji někdy přečtu znovu.

24.11.2019 4 z 5

Život je sen / Lékař své cti Život je sen / Lékař své cti Pedro Calderón de la Barca

Kniha mě velmi překvapila. Musí se přihlížet k tomu, že se jedná o barokní literaturu, ale přesto je to čtivé, vtáhne to do děje a je to občas i k zamyšlení. Nikdy bych nevěřila, že si budu chtít barokní drama přečíst víckrát, ale tohle je opravdu ten případ, kdy jsem dílo nečetla naposledy.

06.11.2019 4 z 5

Potom Potom Morris Gleitzman

Kniha se čte jedním dechem. Pořád jsem otáčela stránky, abych se dozvěděla, co se bude dít dál. Ale zda je to kniha pro děti? Tím si nejsem jistá a možná bych řeka, že spíš ne. Při čtení takovýchto knih nechápu, kde se v lidech takové zlo bere.

26.04.2019 5 z 5

Job. Román prostého člověka Job. Román prostého člověka Joseph Roth

Tato knížka sice po celou dobu působí trochu nudně, ale přesto jsem pořád měla potřebu číst dál a dál a konec mi skvěle vynahradil čas strávený u čtení. Pěkná knížka.

16.04.2019 4 z 5

Totální nasazení Totální nasazení Petra Soukupová

Komiksy moc nečtu, ale tenhle mě dost zaujal. Jeden příběh mi přišel trochu slabší, ale i tak skvělá kniha a možná by se dala využít i pro přiblížení dějin žákům na školách.

16.04.2019 5 z 5

101 věcí, které bychom měli vědět o válečnících 101 věcí, které bychom měli vědět o válečnících kolektiv autorů

Podle mého názoru, kniha shrnuje to podstatné a zábavné. Texty doplňuje obrázky. Myslím, že pro děti, nebo spíše chlapce, by to mohla být zábavná četba.

18.12.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha moc pěkným způsobem popisuje život židů před válkou a po válce. Jak k nim lidé přistupovali i to, jak se lidé z koncentračních táborů sžívali s životem po válce. Hodně novým tématem pro mě bylo nahlížení lidí na ohrožení, které se jich přeci netýkalo, dokud bylo za hranicem nebo "pouze" v Sudetech. Velmi povedeně napsaná kniha, která nenásilným způsobem přibližuje strašlivá témata a hrůzy doby.

13.10.2018 5 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Dovolím si citovat Gayle Formanovou: "...kniha mi zlomila srdce a jednotlivé kousky zase slepila dohromady." Tolik myšlenek jsem v jedné knize snad ještě nepostřehla. Ať už jsou to myšlenky týkající se lásky, života, rodiny, všechny jsou tak upřímné, tak ryzí. Je to opravdu jedna z mála, možná dosud jediná, o které mohu říct, že na ni dlouho nezapomenu, budu se k ní vracet a nedokážu o ní přestat přemýšlet.

17.01.2018 5 z 5

Kašpar Lén mstitel Kašpar Lén mstitel Karel Matěj Čapek-Chod

Cteni teto knihy mi trvalo dele nez jsem cekala. Nevim cim to bylo, mozna ze dej byl chvilemi nezazivny. Ale celkovej se mi pribeh libil.

13.02.2017 2 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Cekala jsem, ze kdyz je tato kniha soucasti povinne cetby, ze se bude cist tezce a nebude to nic zabavneho. Knihu zhltla jako malinu. Cetlo se to lehce, pribeh se mi libil. Kniha me opravdu mile prekvapila.

13.02.2017 5 z 5

Periférie Periférie František Langer

Zaujalo me, ze ma tato hra dva konce. Moc se mi to libi, ctenar si muze vybrat podle sveho, ten dobry nebo spatny. Dej se pekne cetl, je to opravdu k zamysleni, jak nas nekdy pocit viny muze dohnat k ruznym cinum.

13.02.2017 5 z 5