nikola2817 nikola2817 komentáře u knih

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Patrik Hartl je báječný a jeho kniha mě naprosto dostala! Příběh byl krásně vykreslený, líbila se mi i doba, do které příběh zasadil. Člověk tak mohl prožívat osud s hlavními hrdiny v několika letech a několika příbězích. Četla se sama, děj tak nějak automaticky plynul, byly krásně vykresleny mezilidské vztahy...Člověk by řekl, že autor do knihy zasadil až mnoho situací, ale mně to vůbec nevadilo. Bylo to příjemné oddechové čtení v podstatě ze života :) Kniha ve mně budila spoustu emocí - smích, pláč, vedla mě k zamyšlení, ponaučení...V knize se pořád něco dělo, takže jsem se absolutně nenudila a hledala jsem si každou volnou chvilku ke čtení.

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Mně se kniha hodně líbila. Příběh byl smutný, avšak zároveň poutavý. Julie se snažila přesvědčit všechny, ale nejvíc sama sebe, že to co dělá je správné. Avšak, pro koho to bylo správné?

11.07.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Mě teda kniha moc nenadchla..Ovšem vizuálně, to ano! Přebal nádherný, ilustrace taky, prostě originální...Ale obsahově prázdná! Po pár stránkách mi to příjde už takové mdlé, prázdné a pořád dokola...Myšlenkové pochody autorky nebyly nic pro mě. Vzala jsem si ji na dovolenou, za jeden den přečetla a dojem na mě neudělala. Ohodnotila bych to slovy "navoněná paráda"...

11.07.2017 1 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Ač se mí předešlá kniha autorky (Dívka ve vlaku) líbila a byla napínavá, tak Do vody mě strašně zklamalo. Zhruba 70 stran mi trvalo, než jsem si zapamatovala postavy. Pořád jsem se musela vracet na začátek, abych si ujasnila, kdo je kdo. Bylo to hrozně zmatečné. To, že se v knize prolínají dva příběhy, mi zpočátku vůbec nedošlo. Vadilo mi střídání -ich a -er formy. Zhruba v půlce mě kniha celkem chytla a říkala jsem si, že přes složitý začátek přece jen tak špatná určitě nebude. Ale byla. Konec byl hrozný, nedotažený, nudný, bez jakéhokoliv napětí a mně bylo absolutně jedno, jak to dopadlo.

11.07.2017 1 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Radku Třeštíkovou mám moc ráda a její předešlé knihy se mi líbily (kromě Dobře mi tak-ta mě nebavila). Osmička nezklamala. Četla se dobře, svižně, byla napínavá, postavy byly dobře propracované a vyloženě jsem si hledala každou volnou chvilku, kdy knihu budu moct číst.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Za mě průměrná až lepší detektivka. Četla se rychle, nešlo od ní odtrhnout, byla napínavá. Od začátku jsem sice měla tušení, kdo je pachatelem, ale i přesto byl konec zajímavý a nečekala jsem, jak to bude propletené. Konec tedy velmi překvapil.

11.07.2017 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jsem jedním slovem nadšená! Tak skvělou knihu jsem dlouho nečetla a musela jsem nad ní po přečtení ještě dlouho přemýšlet! A troufám si říct, že je to zatím snad nejlepší kniha, kterou jsem letos (možná vůbec kdy) četla. A navíc od české autorky! PANÍ SPISOVATELKA Mornštajnová se pro psaní snad narodila! Přečetla jsem mnoho válečných knih z tohoto období, ale takovouhle ještě ne! Na pozadí tragických událostí našich dějin se odehrává příběh, který mi doslova vyrazil dech! Tak barvitě a detailně popsány postavy, že jsem si často připadala, jako bych je znala a prožívala ten příběh s nimi. Byla jsem plná emocí a žasla jsem nad skvěle propracovaným a pomyšleným příběhem. Od přečtení tuto knihu všem doporučuji!

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Ač mám Radku Třeštíkovou moc ráda a knihy To prší moře, Bábovky a Osm se mi hrozně moc líbily, tak tato kniha mě spíše zklamala. Pro mě příběh úplně o ničem, plytký, hlavní hrdina nesympatický a vyloženě jsem se musela nutit, abych knihu dočetla, když už jsem si ji koupila. Kniha pro mě postrádala smysl a četla jsme ji s přemáháním. Nakonec jsem byla ráda, že měla jen kolem 200 stran. Kdybych měla říct, o čem kniha je, tak jsem si pamatovala jen to, že měl samý ženský, blbý vztah se synem a chlastal. Konec si vůbec nepamatuju. Prostě taková ta kniha, na kterou člověk hned zapomene...Ale oceňuji snahu psát jako muž.

03.07.2017 1 z 5

Přežil jsem peklo Bergen-Belsen Přežil jsem peklo Bergen-Belsen Zoltan Zinn-Collis

Po obsahové stránce ji moc hodnotit nechci. Je to silný příběh, který se opravdu stal, a toto téma je vždy citlivé. Ale po stránce gramatické, stilistické (nebo jak to říct) je to hrůza! Připadne mi, jako by to překladatel po sobě ani nečetl nebo jako by knížka byla vydána vlastním nákladem (není). Strašně moc překlepů ve slovech jsem/jsme, alespoň 2x špatná shoda podnětu s přísudkem, neustále opakovaná věta "Ještě mi nebylo ano pět/šest/sedm let a už jsem...", autor se neustále chválil jak byl jako dítě krásný, šikovný, nejlepší, ...
Tohle mi tak strašně trhalo oči, že jsem se na tu obsahovou stránku nemohla pořádně ani soustředit. Bohužel. Myslím, že tohle by se u knížky stávat nemělo.

26.04.2017 odpad!