niki-chan niki-chan komentáře u knih

Red a Blue 6 Red a Blue 6 Hidenori Kusaka

Akčnost a dějové zvraty zaručují, že se při čtení nebudete nudit.

21.10.2023 5 z 5

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Mě kniha vůbec neoslovila, ale naopak velmi nudila.

12.10.2023 2 z 5

Péče o kočku Péče o kočku David Taylor

Rádce poskytne hrubé, ale dobré základy pro chovatele.

10.10.2023 3 z 5

Tajná válka Coco Chanel Tajná válka Coco Chanel Hal Vaughan

Za mě tedy velké zklamání. Jak celkovým příběhem, tak stylem psaní. Jediné, co se mi líbilo, byly dobové fotografie.

04.10.2023 2 z 5

Sittafordská záhada Sittafordská záhada Agatha Christie

Velmi dobré čtivo, pachatel vraždy nebyl hned zřejmý, což se mi líbilo.

02.10.2023 4 z 5

Design výrobků Design výrobků David Bramston

Kniha je pojatá zajímavě a nabízí několik opravdu kvalitních postřehů a doporučení.

24.09.2023 4 z 5

Tommy Taylor a falešná identita Tommy Taylor a falešná identita Mike Carey

Nápad asi byl zajímavý, ale jeho provedení už ne. Kresba nebyla moc hezká, ani barevné realizace příliš nezaujaly. Postavy se chovaly místy až moc divně a nanicovatě. Navíc se čtenář ani po přečtení celého příběhu nic nedozví.

21.09.2023 2 z 5

Mramorová deska Mramorová deska Jean Anglade

Moc se mi líbily příběhy jednotlivých padlých, začátek už méně. Přirozeně vložená míra sarkasmu celkový příběh zrealističťuje.

20.09.2023 4 z 5

Ratatouille - průvodce Remyho světem Ratatouille - průvodce Remyho světem Glenn Darkin

Pěkné seznámení s příběhem, škoda, že není delší.

16.09.2023 4 z 5

100 čarodějných způsobů, jak přežít ve škole 100 čarodějných způsobů, jak přežít ve škole Conti Giulia

Skvělá i teď v "dospělosti".

14.09.2023 5 z 5

Smrtelný strach Smrtelný strach Greg Iles

Námět příběhu byl zajímavý a dobře se četl, ale o pár stránek méně by neškodilo. Závěr byl dobrý a akční. Hvězdy dolů za to, že z mé strany přišlo odhalení vraha ani ne na 100. stránce.

13.09.2023 3 z 5

Příběh Edgara Sawtella Příběh Edgara Sawtella David Wroblewski

Příběh se mi celkově moc nelíbil. Pasáže se psy byly zajímavé, ale jinak velmi táhlé a nudné.

13.09.2023 2 z 5

Chvilky úsměvů Chvilky úsměvů Christian Morgenstern

Příjemné i hloubavé čtení.

13.09.2023 4 z 5

Cesta kolem světa ve dvou tisících věrších Cesta kolem světa ve dvou tisících věrších * antologie

Některé básně krásné, jiné byly nudné. Vyzdvihuji Nezvalovu část.

12.09.2023 3 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 2 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 2 Kei Koga

Manga opravdu dělá čest svému jménu. Co mě ale fakt dostalo je Danova keramika.

10.09.2023 5 z 5

Red a Blue 5 Red a Blue 5 Hidenori Kusaka

Skvělé a akční pokračování, Yellow se mi začíná líbit čím dál tím víc.

07.09.2023 5 z 5

Pes ve městě Pes ve městě Veronika Hájková

Oddechovka s humornými místy.

01.09.2023 3 z 5

Dívčí válka 1 Dívčí válka 1 Kóiči Óniši

2 * dávám za vybrané období a jeho zajímavost a snahu o jiné pojetí. Ale zbytek je tedy na mě až moc překrucován a logická návaznost příběhu skoro žádná. O úlisně-úchylně se tvářícím Žižkovi ani nemluvě.

29.08.2023 2 z 5

Móda za železnou oponou Móda za železnou oponou Konstantina Hlaváčková

Moc se mi líbil obrazový doprovod a popis jednotlivých dekád a dobových kreací. Bylo fajn, že se kniha věnovala i mužskému oblékání a popisu druhů vláken. Hvězdu bych ubrala za překlepy a místy "šílenou" češtinu a za často vnucovaný negativismus.

27.07.2023 3 z 5

Strážkyně vlčí síly Strážkyně vlčí síly Tamora Pierce

Někdy byl děj i popis okolí velmi zmatečným a někdy až moc přímý, ale celkem vzato byla kniha zajímavým čtením, především z té zvířecí strany.

27.07.2023 3 z 5