Nestorkea Nestorkea komentáře u knih

Vendulka: Útěk za svobodou Vendulka: Útěk za svobodou Ondřej Kundra

Osud Vendulka byl zajímavý, příběh Jana Lucase také, i když o něco méně. Popisy doby mne naopak moc nezaujal, místy jsem trochu přeskakovala. Celkově řadím knihu mezi průměr (ne kvůli osudům, ale kvůli zpracování) tohoto žánru.

30.08.2020 3 z 5

Jako o život Jako o život Lisa Jackson

Mně se to líbilo. Děj ubíhá, postavy byly přehledné, začetla jsem se bez problémů. Jen bych asi knihu nezařadila mezi thrillery. Je to takové oddechové čtení s prvky napětí, bez zásadních hlubokých myšlenek, na pár dlouhých večerů.

30.08.2020 4 z 5

Bella má dobrý nápad Bella má dobrý nápad Walt Disney

Krátký příběh pro holčičky, neurazí, dceři se líbil.

24.08.2020 3 z 5

Skála Skála Peter May

(SPOILER) Celá tato série mě zaujala krásnými obálkami. Po přečtení prvního dílu jsem ale v rozpacích. Celou polovinu jsem se do čtení nutila, popisy míst byly sice krásné, ale bylo jich až moc a v podstatě se nic zajímavého nestalo. Kniha pro mě začala být zajímavá až v posledních padesáti stranách, kdy měl děj opravdu rychlý spád a konečně se něco dělo. I tak mi ale spousta věcí přišla nelogická. Například že Fina postihla amnesie nejen zážitku ze skály, ale i předcházejícího zneužívání. Vážně by vymazal jen toto? Další pro mě nepochopitelné bylo jednání Marsaili-kdyby můj muž týral mé jediné dítě jen proto, že jsem mu ve vzteku vpálila, že není jeho, rozhodně bych nečekala 18 let, ale hodně rychle bych mazala provést test otcovství, abych mu dokázala opak a aby dal dítěti pokoj. Jo, sice by zjistila, že syn opravdu není jeho, ale vyvinula by alespoň nějakou snahu.
Je také pravda (jak psal již někdo přede mnou), že Fina postihlo vše, co mohlo.
Nelámu nad trilogií hůl, zkusím i další díl, ale bude se opravdu muset hodně snažit, aby mě přesvědčil.

21.08.2020 3 z 5

Praktická příručka o kočkách Praktická příručka o kočkách Thomas Stearns Eliot

Ke knize jsem se dostala v rámci čtenářské výzvy, jinak bych o ni ani nezavadila. Bohužel se mi potvrdilo, že poezie není můj šálek kávy a už vůbec ne poezie moderní. Hvězdami nehodnotím, neboť je to kniha zcela mimo mě.

18.08.2020

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Není to klasický cestopis. Spíše úryvky z cest a zachycené myšlenky. Přestože místy pro mě byla kniha poněkud nesrozumitelná, celkově působila příjemným a pohodovým dojmem a bavila mě . Text doplňují krásné fotografie.

17.08.2020 4 z 5

Nestvůra z Essexu Nestvůra z Essexu Sarah Perry

Historické nepřesnosti mi nevadily, žádná z postav mi extra k srdci nepřirostla a o nestvůru jako takovou vlastně ani nešlo. Možná, že každý si tu svou nosil uvnitř sebe. Kniha se četla dobře, milý průměr.

05.08.2020 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Autorčin "Pennyovský" styl mi sedne, vyšetřovatelé jsou sympatičtí, hlavního padouch jsem nečekala. Takže fajn detektivní počtení s hlubšími příběhy hlavních hrdinů.

05.08.2020

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

(SPOILER) Kniha nebyla špatná, ale z oddělení Q se mi zdála slabší. Chvíli mi trvalo se začíst. Obě dějové linky plynuly příjemně, nicméně některé zvraty mi do příběhu nezapadaly. Samotné rozuzlení se mi zdálo trochu jednoduše vyřešené, pochybuji, že pomstychtivý atentátník by nakonec všechno neodpálil. A že by miloval dítě, jehož rodičem byl jeho úhlavní nepřítel? Asadův příběh zaujal, jsem zvědavá na pokračování. Myslím, že dcery budou po prožitých hrůzách nenávratně mimo..

05.08.2020 4 z 5

Jak to chodí na statku Jak to chodí na statku Josef Švarc

Názorná kniha s hezkými ilustracemi pro nejmenší. U nás byla velmi oblíbená. Tvrdé stránky.

30.06.2020 4 z 5

Nové příběhy ze statku strýce Josefa Nové příběhy ze statku strýce Josefa Dana Winklerová

Milé, poučné příběhy s hezkými ilustracemi, dceři (5let) se moc líbí.

30.06.2020 4 z 5

Mengeleho dvojče A-782 Mengeleho dvojče A-782 Pavel Baroch

Zajímavá kniha o osudu dvojčat proložená obecnými kapitolami. Četla se dobře, ale není pro mě top.

25.06.2020 3 z 5

Pět plus tři Pět plus tři Arne Dahl (p)

Odkládám na 45té stránce. Předchozí dva díly jsem přelouskala (už je to ale nějaký ten pátek), teď jsem se moc nechytala a po přečtení některých zdejších komentářů jsem došla k závěru, že se ani chytat nehodlám.

21.06.2020

Zkaženost Zkaženost Brian Freeman

Fajn počtení, rozuzlení jsem takto nečekala. Těším se na další díl. Stride je moc sympatická postava..

18.06.2020 4 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Že je to pohádka pro dospělé? No a co? Která z knih Keplerů, Nesba nebo třeba Agáty není vlastně pohádka? Děj ubíhá rychle, Tuesday je geniální a má bezvadné myšlenkové pochody. Ačkoliv jsem ke knize přistupovala s rozporuplnými pocity, naprosto mě pohltila.

10.06.2020 5 z 5

Robinson Crusoe (prerozprávanie) Robinson Crusoe (prerozprávanie) neznámý - neuveden

Hezký napsaný převyprávěný příběh o Robinson o i pro děti. Doplněno krásnými ilustracemi a faktografickými fotografiemi.

10.06.2020 5 z 5

Robinson Crusoe (převyprávění) Robinson Crusoe (převyprávění) Vratislav Šťovíček

Klasický příběh o Robinson o i upravený pro děti. Ale dost divně se čte, nevtáhne do děje. Odložili jsme a přečetli jiné zpracování.

10.06.2020 2 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Příjemná, nedrastická detektivka. Je znát, že je první ze série, těším se na vývoj stylu autorky. Líbí se mi, že spisovatelka se nezaměřuje jen na hlavní zápletku, ale hraje si i s vedlejšími příběhy postav. Připomíná mi kanadskou L. Penny. Musím souhlasit s komentářem níže - jména hlavních hrdinů byla vesměs příšerná :-D

01.06.2020 4 z 5

Začínajícím citrusářům Začínajícím citrusářům Svatoslav Kodytek

Moje první o citrusech, ale zdá se mi skvělá, byť je staršího data. Autor podává informace srozumitelnou formou i pro naprosté začátečníky. Ocenila bych více obrázků či fotografií jako i více podrobností.

12.05.2020 4 z 5

Poklad na ostrově Poklad na ostrově Robert Louis Stevenson

Milá, příjemná klasika. Pro odreagování fajn kniha. Děj je místy naivní, mohl by být více rozveden a propracován, ale na dobu (a pro věkovou kategorii jíž je určeno), kdy bylo dílo psáno, je to asi přiměřené.

01.04.2020 4 z 5