Robinson Crusoe (převyprávění)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dobrodružství Robinsona Crusoe od jeho útěku z domova, přepadení lodi piráty, zachránění z otroctví a ztroskotání na moři na pustém ostrově. Tam Robinson prožil zajímavé i strastiplné události, jako třeba zemětřesení a požár pralesa. Naučil se lovit primitivními vlastnoručně vyrobenými zbraněmi, chovat kozy, vyrábět cihly, dokonce i péci chléb. Zažil i příchod lidožroutů, osvobodil zajatého Pátka a nakonec bojoval s piráty, dříve než se vrátil domů do Anglie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386068/big_robinson-crusoe-TKZ-386068.jpg 3.54
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , Aventinum
Originální název:

Robinson Crusoe, 1719


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Robinson Crusoe (převyprávění)

janka2000
30. září

Velmi dobrá dobrodružná kniha se známým příběhem. Namachrovaný a naivní Robinson se před svými 18. narozeninami rozhodne opustit domov a dokázat rodičům, jak je dobrý, jenže ho potká řada nešťastných okolností a on se nakonec ocitne sám na opuštěném ostrově.
Tady byla kniha doopravdy zajímavá. Autor krásně popisuje, jak si vzdělaný člověk dokáže pomoc v divočině a pomocí našeho vědění tvořit kousky naší civilizace.
Pak se objeví náš známý Pátek a příběh ještě samozřejmě pokračuje...

Nestorkea
10.06.2020

Klasický příběh o Robinson o i upravený pro děti. Ale dost divně se čte, nevtáhne do děje. Odložili jsme a přečetli jiné zpracování.