natalie.carsen natalie.carsen komentáře u knih

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Do knihy jsem se chvíli nemohla začíst, moc jsem nechápala co se tam vlastně děje, ale nechtěla jsem ji odložit :). Nakonec jsem to po docela dlouhé době dočetla a jdu na druhý díl. Nebylo to nic co by mě nenechalo jít spát, ale příjemně se mi to četlo.

21.02.2024 3 z 5

Probuzení Astarotha Probuzení Astarotha Henry H. Neff

Tuhle knihu jsem četla když mi bylo nějakých 12 let a do teď na ni vzpomínám jako na knihu, díky které jsem se absolutně zamilovala do čtení. Byl to takový můj Harry Potter, prostě kniha na kterou se těšíte, když sedíte jako malé dítko ve škole a chcete vědět jak to teda dopadne :) byla to pro mě naprostá magie, zůstávala jsem kvůli ní dlouho do noci vzhůru a četla a četla.. teď pracuji v knihovně a když jsem ji rovnala zpět do police, tak mi to nedalo a na chvíli jsem si ji otevřela a zase mě to vtáhlo! Takže doporučuju i starším čtenářům, pokud vám nevadí, že je to trochu jednodušeji napsané a jsou tam krásné ilustrace, dejte ji šanci :)

08.02.2024 5 z 5

Tajná historie Tajná historie Donna Tartt

Tak to bylo něco neskutečného! Kniha je velmi obsáhlá a doporučila bych ji náročnějším čtenářům. Moc mě bavila, kochala jsem se krásným jazykem a popisem postav, míst, emocí. Myslím, že se k ní za pár let vrátím :)

27.01.2024 4 z 5

Ztracenné Ztracenné Michaela Losekoot

Přečteno za jedno odpoledne! :) myslím si, že tuhle knihu by měl mít doma každý, protože se k ní určitě budete chtít vrátit a nějaký kousek si přečíst. Za mě i ideální dárek pro maminku, kamarádku, babičku,..

27.01.2024 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tohle bylo hodně uf a hodně au :D jinak to asi nedokážu popsat.. kniha přečtená za jedno odpoledne a do teď o ní přemýšlím

27.01.2024 4 z 5

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Krásně popsané emoce, až mě to přeneslo do mých teen let kdy člověk všechno prožíval 2x více :) velmi těžké téma velmi hezky popsané

Ofélie už je taková Ofélie už je taková Marie Racquel

Asi nechápu, proč je kniha tak oceňovaná, ale nejspíš je teď moderní psát o lgbtq tématech :) místy mě to bavilo, místy jsem přeskakovala. Na víkend dobrý

Beladona Beladona Adalyn Grace

Knihu jsem přečetla během pár dnů, už to není úplně můj šálek kávy, protože to bylo napsané dost jednoduše :) ale prima kniha pro někoho, kdo se chce trochu bát

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Kdyby mi tuhle knihu kamarádka nedoporučila, nejspíš bych po ni nesáhla. Ale opravdu mě překvapilo, jak mě kniha bavila :) není to nic náročného, děj hezky plyne, možná bych to trošku zkrátila, ale takhle přes svátky to bylo hezké čtení. Doporučuji číst na podzim

28.12.2023 3 z 5

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Hrozně moc jsem se u toho trápila když jsem knihu četla na maturitu.. teď po 5 letech mi konečně došlo, jak je kniha krásná a krutá zároveň

22.12.2023 4 z 5

Jak je důležité mít Filipa Jak je důležité mít Filipa Oscar Wilde

Doporučuji maturantům, je to jedno z děl, které se velmi dobře čte :)

22.12.2023 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Taková milá víkendová jednohubka, která zahřeje u srdíčka :)

21.12.2023 3 z 5

Božská komédia Božská komédia Dante Alighieri

Věnovala jsem se 2 překladům, prvnímu od pana Mikeše abych dílo pochopila a druhému od pana Bablera abych si dílo vychutnala :) a musím říct, že to opravdu stálo za to

Osm Osm Radka Třeštíková

Asi nejlepší kniha od RT :) ikdyž její styl moc nemusím, tohle mi docela sedlo

15.12.2023 2 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Asi zatím nejlepší díl. Bohužel Fabian Risk není mou nejoblíbenější postavou, ale velmi mě zajímá storyline Dunji :)

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Skvělá kniha! Pro milovníky severské krimi a Larse Keplera je toto další skvělý kousek :)