Nagadir Nagadir komentáře u knih

Zoufalství Zoufalství Lisa Jane Smith

Nebýt toho děsného konce, který to všechno úplně zkazil asi bych dala 4/10, takhle musím dát jenom trojku.

09.01.2015 2 z 5

Před půlnocí Před půlnocí Lisa Jane Smith

SPOILER!!
Opět mi tu dost věcí nesedělo, zbytečné dramatizování vztahu ElenaxDamon, to že se vůbec Damon stal takovým hloupým způsobem člověkem a hlavně to, že se zničehonic z Meredith stala Lovkyně upírů. Kdyby byly v nějakých předešlých dílech menší náznaky, jenže má být vytrénovaná a já nevím kdoví co, a přesto svůj um zatím ani jednou nepoužila, nemluvě o její hysteričnosti v šestém a sedmém díle, což vůbec nedává smysl.
3/10

07.01.2015 2 z 5

Zajetí Zajetí Lisa Jane Smith

Mírné zlepšení, ale ani tak to není nic světoborného, první čtyři knihy byly to nejlepší v téhle sérii a mám pocit, že už je nic netrumfne. Příběh má spoustu mezer, zybtečně se zdržuje naprosto nepodtstanými věcmi, charaktery opět zapomínají používat mozek a chovat se na svůj věk.
3/10

07.01.2015 2 z 5

Star Wars - Darth Plagueis Star Wars - Darth Plagueis James Luceno

Lucenův styl je pro mě poněkud těžce stravitelný + až moc zamotaného pletichaření...

02.01.2015 4 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Knížka je opravdu po většinu času nudná (i když má nějaké ty světlejší chvilky) a s charaktery jsem se nedokázala vůbec ztotožnit, takže to pro mě bylo takové nemastné-neslané.

23.11.2014 3 z 5

Inkvizitor Inkvizitor Peter Clement

Zajímavý příběh, zajímavé postavy, ale i když mě to vyloženě nenudilo, styl byl pro mě tak nějak těžce stravitelný. Občas zmatený.
7,5/10

17.11.2014 4 z 5

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Co říct? Strašně se mi líbila originálnost světa a jakým způsobem se příběh vyvíjel a jeho prolínání mezi dvěma světy, nicméně mě mrzí, že jsem nebyla schopna se ztotožnit s postavami. Nemůžu říct, že by byly plýtké, ale prostě jsem si žádnou nedokázala nijak zvlášť oblíbit a nebo znepřátelit.
8/10

13.11.2014 4 z 5

Návrat Návrat Lisa Jane Smith

Nevím co si mám myslet. Celý tenhle díl mi přišel jako velice špatný vtip na předchozí knihy, které sice taky nebyly světoborné, ale nikdy bych si netroufla tvrdit, že něco trumfne první dva díly, které byly otřesné.
Návrat nemá prakticky téměř žádný pořádný děj, plný prázdných dialogů a nesmyslů. Postavy se chovají dost protichůdně oproti tomu jak byly vylíčeny v předchozích dílech.
3/10 (za to oživení s vraždícími stromy)

09.11.2014 2 z 5

Tak chladná řeka Tak chladná řeka Michael Koryta

Tempo je poměrně pomalé, občas se mi zdálo, že se postavy chovají nereálně.

30.10.2014 4 z 5

Temné shledání Temné shledání Lisa Jane Smith

Tahle kniha byla o něco lepší, především proto, že se zde nevyskytuje Elena (teda v přílišné míře), kterou moc nemusím. Nicméně ji nahradila Bonnie, která mi předtím nijak zvlášť nevadila, ale tady se mi zdálo, že se snaží chovat jako něco co prostě není. Dočkala jsem se některých nečekaných překvapení, nicméně mi pár věcí přišlo trochu tlačených. Už už bych dala téměř 6/10, ale zase to zazdil konec s Elena ex machina + nejsem zastáncem umírání a následného opakovatelného oživování postav.
5/10

27.10.2014 3 z 5

Chrám Chrám Matthew Reilly

Kniha se čte dobře a rychle, tak jako ostatně všechny Reillyho knihy, nicméně i když mě bavila, zarazilo mě spoustu absurdností a klišé. Rozhodně není autorova nejlepší...

13.10.2014 3 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Tahle opěvovaná knížka pro mě byla tak trochu zklamáním, teda hlavně kvůli konci. Je pravda, že nápad byl bombastický, ale hrozně mi tam pořád něco chybělo a vlastně to bylo i předvídatelné. Nevím, příjde mi že emočně a psychologicky postavy zvládl Crichton v Kouli mnohem, mnohem lépe.
7/10

30.09.2014

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Pan Croup a Vandemar, nevyčerpatelná studnice morbidního humoru.
Začínalo to pomaloučku, ale líbila se mi originálnost, a pak to to chytilo tu správnou vlnu. Nápad Podlondýna byl úžasný (a dvakrát pro ty co se po Londýně alespoň jednou prošli), postavy skvělé. Ani nevím jestli bych dokázala něco vytknout (vlastně ano, je to moc krátké).

03.09.2014 5 z 5

Hloubení Hloubení Robert Holdstock

Nejlepší kniha ze série o Lese Mytág. Konec jsem rozdýchávala ještě dlouho.

03.09.2014 5 z 5

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

Hodně pomalý rozjezd. Jedna z těch Kingovek, která mě ani tak moc nezaujala. Víceméně jsem se u ní dost nudila, až na ten konec, který byl docela dobrý.

Seržant Seržant Miroslav Žamboch

Za mě rozhodně nejslabší Žambochova kniha, kterou jsem četla. To ale neznamená, že by byla vyloženě špatná, prostě mi jen trochu nesedlo jakým způsobem jsou zamixovány žánry a jak ten svět funguje. Ale na oddych dobré.

03.09.2014 4 z 5

Johny, jen ty můžeš zachránit lidstvo Johny, jen ty můžeš zachránit lidstvo Terry Pratchett

Docela zajímavý námět. Knížka mě místy opravdu bavila.

Tušení podrazu Tušení podrazu Ondřej Neff

Wow, prostě wow! Sakra dobrá scifárna =) Spousta úžasných a mrazivých nápadů a ten konec, proklatě XD

9/10

15.03.2016 5 z 5

Jeptiška pro markraběte Jeptiška pro markraběte Naďa Horáková

Zpočátku jsem měla problém se začíst, přece jen mnoho postav a mnoho jmen ve kterých jsem se neorientovala, ale postupně se to podalo a já se do osudů brněnských měšťanů rychle zamilovala.
Hodncoení: 8,5/10

06.01.2016 4 z 5

Když zraje tráva Když zraje tráva Jaroslav Kuťák

Docela ucházející česká detektivka. Hrdinové mi docela sedli, místy sice trochu chaotické, ale spíš škoda toho konce. Přišlo mi to takové nemastné-neslané, vrah a jeho motiv nebyl nijak originální, myšlenka mi nepřišla tak úplně dotažená.
Hodnocení: 7/10

22.12.2015 4 z 5