N10Tikky N10Tikky komentáře u knih

Magnólie a démon Magnólie a démon Hanina Veselá

Dlouho jsem váhal jestli 3 nebo 4. Upřímně to na plný 4 nemá, ale 3,5 zadat nejde a 3 by bylo málo. :)
Svěží zábavná akční fantasy se zajímavou hrdinkou. Děj příjemně odsýpá a ani to extra logicky neskřípe. Takže sem s dalším románem se stejnou hrdinkou. :)

25.01.2014 4 z 5

Proklej svítání Proklej svítání Karen Chance

Zdá se, že autorka nalezla rovnováhu mezi "ženským" a "mužským" způsobem vyprávění. Chvílemi sice zmatené, ale supr akční jízda. :)

30.12.2013 4 z 5

Utajená mise Utajená mise Will Hill

Taková nelogická akční upířina pro náctileté... :)

20.12.2013 2 z 5

Oko zla Oko zla Jim Butcher

Butcher umí. :) Každopádně nečíst bez znalostí předchozích dílů.

02.10.2013 5 z 5

Na vlastní pěst Na vlastní pěst Miroslav Žamboch

Konečně výborný díl od MŽ. :) Kdyby to tak byl u JFK standard.

Asi by měl přestat psát JWP. Minulý díl jsem hodnotil na 3* opravdu jen tak tak. A pokud bych měl "Na vlastní pěst" posuzovat pouze podle "Dlouhý černý úsvit", tak bych musel dát 5*.

04.03.2013 4 z 5

Dlouhý černý úsvit Dlouhý černý úsvit Jiří W. Procházka

Dávat vysoké hodnocení jen pro to, že jsou skoro všichni vyvražděni a asi to nikdo ze čtenářů nečekal? To fakt ne...
Na cestu do vlaku dobrý a doufejme, že další díl bude zase z těch lepších. :)

28.02.2013 2 z 5

Povolání: Zaklínačka Povolání: Zaklínačka Olga Gromyko

Příběh nemá hlavu ani patu. Celé to tak nějak uplyne za přihlouplého žvatlání mentálně asi desetiletý dívky, která si o sobě myslí, jak je úžasně cool, jak je vtipná, jak všechno zvládne levou zadní a příběh jí to jen a jen potvrzuje

Ono to není napsáno špatně, když vynecháme obsah. Ale od knihy očekávám nejenom kvalitní formu, ale i obsah.

Pokud by to bylo označeno jako čtení pro děti, nejlépe malé dívky, tak je to OK. Ale kniha tak označená není. Proto mě mrzí, že mi bylo předloženo něco úplně jiného, než jsem očekával. A po svém utrpení při čtení nemohu jinak, než knize věnovat pouze 1*. :(

07.02.2013 1 z 5

Zítra bude po všem Zítra bude po všem Lee Child

Perfektní. Po nemastné neslané minulé knize je Reacher zpět a v nejlepší formě. :)

22.01.2013 5 z 5

Nemáš co ztratit Nemáš co ztratit Lee Child

Těžko se to hodnotilo. Kdyby to bylo od někoho jiného a s jiným hlavním hrdinou, tak bych se přikláněl na 3*. Nenadchne to, ale ani neurazí. Děj odsýpá... A za dva dny si ani pořádně nevzpomenete o čem to bylo. Dobrý čtení do vlaku.
Ale tohle má být kniha ze série Jack Reacher! Co to je sakra za kravinu opakovaně lízt nejištěnej do připravený pasti? Co to je za keci o armádě a o dezertérech?
Zatím nejslabší kniha v řadě. Už mám rozečtenou následující a ta je na úplně jiný úrovni. Takže, v celkovým kontextu 2* a můžou bejt rádi.

21.01.2013 2 z 5

Zabíječ šamanů Zabíječ šamanů Nathan Long

Že by špatný vtip? Nebo měl autor na napsání pár dní a poprosil nějakého předškoláka o načrtnutí dějové linky?

Tím se s Zabíječem loučím. Nedokážu si představit, co Long vyplodí příště, když u tohle vydali a určitě to nechci číst. :(

27.12.2012 odpad!

Zabíječ obrů Zabíječ obrů William King

Opravdu velká škoda, že je to od Kinga poslední zabíječ. Koho by asi pod jeho taktovkou zabíjeli příště? :)

Hlavně setkání s Teclisem nabízelo do budoucna takových možností... :(

27.12.2012 5 z 5

Jeden z devíti Jeden z devíti Alex Drescher

Velmi dobrá knížka. Bohužel jsem nemohl ohodnotit za plných 5*. Na pár místech mi to přišlo dost nelogický a určitě by si některé nastřelené myšlenky zasloužily vysvětlení...
Takže zapracovat na logice, ať můžu příště dát 5*. :)

27.12.2012 4 z 5

Prečo muži nepočúvajú a ženy sa nevyznajú v mapách Prečo muži nepočúvajú a ženy sa nevyznajú v mapách Allan Pease

To Candide - nepiš tu hlouposti. Díky.

21.12.2012 5 z 5

Jeruzalémský masakr motorovou pilou Jeruzalémský masakr motorovou pilou Ondřej Neff

Hmm, celou dobu mi přišlo, jako by se pan Neff nedokázal rozhodnout, co vlastně napsat. Vtipný akční příběh? Parodii žánru?

Jsou tam dobré momenty... a pak je to zase sraženo k zemi... Škoda, nápad byl zajímavý a potenciál velký.

30.11.2012 2 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Příjemné překvapení. Vtipné, svěží, akční jízda, vyšlo elektronicky... Co si přát víc? No přece aby už vyšel další díl! :D

24.10.2012 5 z 5

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

Dal jsem 5*, protože to je prostě supr akční zábavná jízda. A zase jsem zažil efekt "ještě jednu stránku". :)

Chvíli jsem dumal nad 4*. V knížce jsou 2 do očí bijící logické chyby a k tomu autorka vůbec nic netuší o taktice vojenských jednotek, kde se používají jaké palné zbraně a podobně...

Ale nakonec jsem dal plný počet. Autorčin svět by fungovat mohl. Je to zábava a na komickou kapitolu 32 budu dlouho vzpomínat. ;)

18.10.2012 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Když to vezmu kolem a kolem, tak z dnešního pohledu žádná pecka. Ale v době vydání to byla naprostá bomba. Nyní ji však beru jako nejslabší z celé série.

03.08.2012 3 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Tak tahle kniha byla velkým překvapením. Jednak, že vyšla jako ebook a jednak příběh neměl moc logických děr.
Pokud si série udrží laťku, tak není co řešit. :)

Jen poznámky pod čarou jsem moc nepochopil. Opravdu jste se z nich někdo dozvěděl něco nového? ;)

Ale to bylo jen rýpnutí. Skvělý překlad, Ax. Ostatně jako vždy. :)

03.08.2012 5 z 5

Ken Wood a meč krále D’Sala Ken Wood a meč krále D’Sala George P. Walker (p)

Když jsem četl v patnácti tenhle rodokaps, tak jsem byl nadšený. Opravdová pecka.

Když v roce 2008 vyšlo knižní zpracování, tak jsem si ho ihned běžel koupit. Předpokládal jsem, že autor na příběhu a dialozích zapracuje a kniha bude opět výborná i pro dospělého čtenáře. Nehledě na to, že se nám tu od roku 1991 vyrojilo několik vynikajících domácích autorů a je kde čerpat inspirace...

Bohužel, to co bylo vydáno knižně je totální slátanina. Pitomý dialogy, nelogičnosti hloupé akční momenty...

Zklamání, velké zklamání. 40% dávám jen z nostalgie... :(

24.04.2012 2 z 5

Obsidiánový motýl Obsidiánový motýl Laurell K. Hamilton

Je skvělý, že se série konečně sjednotila a zmizely ty odporný obálky, který s dějem neměly nic společnýho. A ještě k tomu byly hnusný. ;)

Taky je supr, že překladu se chopila zároveň fanynka celý série a odstraněj se chyby. Jinak, pokud se má firma jmenovat Oživovatelé, tak je to sro. Pokud by se nechal celý anglický název, tak je to logicky inc. Překladatele bych za půlku názvu česky a půlku anglicky nechával bičovat. ;)

Za nové nakladatelství sem vděčný, protože jinak by ta série(ve světě velmi úspěšná) u nás přestala vycházet. Staré vydavatelství ji už odepsalo.

Děkuji Tritonu a přeju mu, aby mu vydrželo nadšení. :)

06.04.2012 5 z 5