Povolání: Zaklínačka

od:

Povolání: Zaklínačka

Představte si, že jste vládcem upírského panství a záhadná krvelačná obluda likviduje vaše obyvatele, jako by se nechumelilo. Požádáte o pomoc zdatné mágy, ale i oni dopadnou neslavně… netvor si je dá všechny k večeři. Navíc se lidé z okolních měst tváří už dost nakysle, protože se pověst o vražedném netvorovi šíří rychlostí blesku a jako upír máte už tak dost pochroumanou image. Obrátíte se tedy na svého dávného přítele, mistra vyučujícího na Vysoké škole magie, věštění a bylinářství. Ten pomoc přislíbí… ale místo sebe pošle pouhopouhou studentku. Adeptku praktické magie, drzou osmnáctiletou holku. Nezoufejte, zmíněnou je Volha Redná, zaklínačka par excellence! Volha má obrovský talent pro magii, je důvtipná, ale také sarkastická a někdy až příliš upřímná. Jen tak se něčeho nezalekne. Avšak stačí tohle všechno k tomu, aby odhalila a zneškodnila krvežíznivou obludu, přežila ve zdraví pobyt na panství plném upírů a navíc stihla napsat dobrou zápočtovou práci? * Jiné ocenění : 2003 Звёздный Мост ▫ Zvjozdnyj Most – Nejlepší prvotina – 3.místo 2003 Меч без имени ▫ Meč bez imeni – vítěz...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/111997/povolani-zaklinacka-111997.jpg 4.191
Originální název:

Профессия: ведьма (2003)

Žánr:
Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Zoner Press
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (23)

Přidat komentář
PeťkaW.
30. července

Už podle počtu stránek mi mělo dojít, že půjde o jednodušší příběh, protože do 220 stran zkrátka veledílo překypující dějem a akcí neschováte. Děj je hodně okleštěný a akce v něm, co by se za nehet vešlo. Celá zápletka vyřešena na 2 stranách, ale jinak... příjemné počtení. Docela vtipné hlášky, sympatická hlavní postava a čtivý styl. Jinak bohužel, obyčejný průměr. Autorka si ale na nic extra nehrála, i když někdy její vznosná a metaforická přirovnání dost tahala za uši a snažila se navodit dojem honosnějšího fantasy, než o kterého šlo. Řekla bych, že jde o fantasy pro začátečníky a navíc o dost mladší, než jsem já. Takže kniha dočtena, za týden zapomenuta, ale čtení to bylo docela fajn a odnáším si dojem těžké pohodovky a relaxu.

Calla2002
03.12.2017

Jžš takhle jsem se nenasmála u žádné knihy dlouho :D
Četla se skvěle, a Volhu jsem si oblíbila ❤
Chtělo by to další díly..
Za mě zasloužených 5*

Agarika
20.11.2017

Skvělá kniha, u které jsem se musela neustále smát. Škoda, že u nás další díly nevyšly. V přečtení to ale nebrání. Děj končí uzavřeně.

sixi
13.11.2017

milá kniha na pobavenie, len na môj vkus krátka. má radšej knihy nad 300 strán. Ale kniha ma spád nemá logické chyby postavy majú hĺbku. Teším sa na ďalšie knihy od autorky. Táto kniha sľubuje príjemnú zábavu. za mňa 4 hviezdy.

AKO
12.11.2017

Velice zajímavá a zábavná kniha o upirech, která je vykresluje zase úplně jinak. Příběh byl úžasný a zajímavý. Hlavní hrdinka se mi velice líbila.

Rika007
05.10.2017

Děj průměr, ale ty hlášky! :-D

kamča4
28.02.2017

Skvělá knížka, u které jsem se pobavila a za odpoledne ji měla přečtenou :) Škoda, že nevyšly další díly.

Ailee
13.11.2016

Samotný fakt, že jsem knihu přečetla za necelé dva dny, svědčí o tom, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Tak moc jsem se nenasmála už dlouho :-) Ano, děj mi přišel jednodušší a v podstatě přímočarý, ale všechno ostatní to bohatě vynahradilo. Škoda, že u nás nevyšly i další dily!

mirkol
12.11.2016

Polovinu knihy se tam nic moc nedělo, ale i tak jsem si hlavně užívala, Volhin?, humor. Ale i přes ten děj jsem mě čtení bavilo, byla to pro mě taková příjemná a vtipná oddechovka. Rozhodně nelituji, že jsem si ji přečetla.

Tiriath
31.05.2016

Příjemná oddechovka s trochu odfláknutým koncem...ale palec nahoru za originální vykreslení života upírů..:)

Somnia
06.05.2016

Vtipné, čtivé a opravdu zábavné.Sice se většinu knihy v podstatě nic neděje ale i tak má své kouzlo a to magický svět jak ho neznáme.Upíry, kteří nepodléhají zajetým bludům , které o nich kolují.

*Pájuše*
26.08.2015

Ze začátku jsem byla nadšená. Autorka má zvláštní styl psaní. Neotřelý, lehký, svižný a rozhodně čtivý. Nicméně, byly tam pasáže, které jsem prostě nedávala. Postrádaly smysl a přišlo mi, že se v tom autorka plácá. Když se v polovině knihy vůbec nic nedělo, byla jsem rozhodnutá knihu dočíst, ovšem už bez velkého nadšení. Konec byl prostě moc uspěchaný a rozhodně se mi nelíbilo, že všechna akce se soustředila do posledních cca třiceti stran.
Knihu hodnotím jako čtivou jednohubku na jedno odpoledne, nicméně hlubší význam kniha nemá. Na odreagování jak dělaná. :-)

Vanda_J
20.08.2015

Co říct? Miluji fantasy a proto mě knížka zaujala. Hlavní děj sice byl obsaženy hlavně v posledních stránkách ale nijak moc mi to nevadilo a jsem ráda že jsem si knihu přečetla. Byla svižná a hezky čtivá, tedy alespoň pro mě.

Netto.I.C.
09.05.2015

Že by další Ave? ;)

Svižné, vtipné, pohodové počteníčko.

immerin
09.04.2015

Občas si knihy vybírám podle první a poslední stránky. Díky tomuto nešvaru jsem se téhle knize vyhýbala celý rok. První odstavec nudný a poslední jsem nechápala :) Jak nádherné překvapení. Pří čtení jsem se smála. Vtipné scény (tu s kulhavým žebrákem) si přehrávám ještě teď. Psáno s lehkostí a jedinečným smyslem pro humor, který hrdinku nevykresluje v superlativech.

AnetK
14.03.2015

Prožívám hluboké zklamání, protože Zoner Press se očividně nechystá vydat další díly. A aby to už tak nebylo dost špatný, autorka je běloruska, což zabíjí jakoukoliv šanci na čtení knihy v originále.

MorbidCuriosity
19.01.2015

Zaklínačku jsem obdržela od Ježíška se slovy, že příběh není nic moc, ale je to hezky napsané. Příběh vážně nebyl nic moc extra. Ne úplně špatný, ale nazvala bych ho odpočinkovým. Nic náročného a po tolika stránkách nečinnosti by člověk čekal alespoň nějaký velký finish. Ten se nekonal, Chlupáč byl zkrátka a dobře bez větších caviků zlikvidován a to bylo vše. Taktéž je trochu k vzteku, když se dvě hlavní postavy celou dobu příběhu k sobě mají a nakonec z toho nic není.
Co mě ovšem neuvěřitelně uchvátilo je styl, jakým je kniha psaná. Naprosto krásné, nápadité a zbytečně nepřeháněné slovní obraty a přirovnání. Kolikrát jsem se vážně musela smát nahlas jako blázen, protože napsaná je kniha vážně úchvatně a kdyby takto uměli psát někteří spisovatelé, jejich příběhy mají hlavu a patu, bylo by to hned o něčem jiném.

julliette
05.01.2015

Příběh se mi líbil. Když Volha to taky nemá jednoduché, jak s magií, tak s kluky. :D

badinka4
08.09.2014

Je to odpočinková kniha, která rozhodně nezarmoutí, v několika momentech příjemně potěší, ale na druhou stranu také nijak přehnaně neohromí. Když se totiž člověk odpoutá od řady veselých scén provázených Volžinými důvtipnými poznámkami , zjistí, že se po většinu knihy vlastně vůbec nic neděje. Detektivní pasáž, v níž hlavní hrdinka řeší tajemné vraždící stvoření, se totiž smrskla na třicet stránek před koncem.

arne
07.09.2014

Knížku jsem přečetla rychle a stejně rychle se mi nejspíš vypaří z hlavy. Oddychovka, u které nemusíte přemýšlet.

JohnyR
11.03.2013

Nečekejte příliš zajímavý příběh, ten je jako záminka aby hrdinka mohla pobíhat okolo a ohánět se hláškami.
Oddechová a poměrně vtipná kniha.

N10Tikky
07.02.2013

Příběh nemá hlavu ani patu. Celé to tak nějak uplyne za přihlouplého žvatlání mentálně asi desetiletý dívky, která si o sobě myslí, jak je úžasně cool, jak je vtipná, jak všechno zvládne levou zadní a příběh jí to jen a jen potvrzuje

Ono to není napsáno špatně, když vynecháme obsah. Ale od knihy očekávám nejenom kvalitní formu, ale i obsah.

Pokud by to bylo označeno jako čtení pro děti, nejlépe malé dívky, tak je to OK. Ale kniha tak označená není. Proto mě mrzí, že mi bylo předloženo něco úplně jiného, než jsem očekával. A po svém utrpení při čtení nemohu jinak, než knize věnovat pouze 1*. :(

dqenisa
10.05.2012

Z počátku jsem neveděla co od té knížky očekávat, ale když jsem ji začala číst dostala jsem se do toho. Je to dobrý příběh a hlavně ukazuje taky jiný pohled na svět upírů. Což je poněkud osvěžující. :-) Hlavní předtavitelka je super. A vůbec moc hezké čtení.