muchomurka muchomurka komentáře u knih

Befelemepeseveze Befelemepeseveze Jan-Michal Mleziva

Mně se knížka líbila. Vyjmenovaná slova byla zpracována hravě, celkem vtipně. A každou kapitolu ilustroval někdo jiný, to bylo zajímavé. Bambulka také proti knížce nic neměla, i když ještě není určená věkem pro ni.

29.01.2024 4 z 5

Lední medvídek: Nenechávej mě samotného, Larsi! Lední medvídek: Nenechávej mě samotného, Larsi! Hans de Beer

Jemný příběh s krásnými ilustracemi. S Bambulkou se nám moc líbil a čtení jsme si užily.

26.01.2024 4 z 5

Já to měl první! 2 Já to měl první! 2 Barbora Brůnová

Velmi trefné a dost jsem se pobavila. Je fajn vědět, že v tom nejsme samy.

26.01.2024 4 z 5

Vtipné zadky, fikané zobáky Vtipné zadky, fikané zobáky Alex Morss

Knížka se nejdříve tvářila nemastně, neslaně. Takových knížek o zajímavostech ze zvířecí říše je spousta. Ale nakonec mě oslovila, ani vlastně nevím čím. Hodně určitě udělal závěr o člověku. Z toho mi bylo hodně úzko, jak pravdivé to bohužel je. Ale je potřeba o tom hodně mluvit a hlavně to řešit.

23.01.2024 4 z 5

Tajemství černé skály Tajemství černé skály Joe Todd-Stanton

Knížka se nám s Bambulkou líbila. Textu akortát málo a krásné ilustrace. A to poselství je velmi aktuální.

21.01.2024 4 z 5

Orchestr zvířátek hraje Mozarta Orchestr zvířátek hraje Mozarta Sam Taplin

Ilustrace moc hezké a textu akorát. Jednoduše představený Mozart. Zvolené skladby, které knihu doplňují, se mi líbí. A Bambulky knihu rády čtou, poslouchají a prohlížejí. Můžeme doporučit. :)

17.01.2024 5 z 5

Moje! Moje! Klara Persson

Úplně se v knížce vidím. Také bych nejradši spoustu věcí schovala do skříně, že jsou jen moje...
Poselství knihy chápu a moc se mi líbí, s jakou lehkostí a vtipem je napsaná/nakreslená. Asi vím, co nám rozšíří knihovničku.

Tasemnice hledá byt Tasemnice hledá byt Ondřej Hrabal

Oceňuji, že autor si vybral na zveršování takové zajímavé tvory. A některé básničky byly vtipné, ale celkově mě to nějak extra nenadchlo. A Bambulku to ani nebavilo, musela jsem některé věci dost vysvětlovat. Asi je knížka určená starším dětem, nebo jinak zaměřeným.

Jedlička se narodila Jedlička se narodila Oksana Bula

Já jsem to úplně nepochopila. Souhlasím s komentáři níže, že knížka má krásné ilustrace, ale ten příběh příběh je o ničem, šel mimo mě.

17.01.2024 2 z 5

Hovnivál Hugo Hovnivál Hugo Simona Smatana Čechová

Knížku jsem si půjčila naslepo a dobrá byla. To poselství je krásné a myslím, že i Bambulka ho pochopila. :)

Co se skrývá za dveřmi? Co se skrývá za dveřmi? Radka Píro

Ten nápad je skvělý. A to zpracování tak nudné a to je taková škoda.
Ilustrace také nic moc, přišla jsem si přehlcená, že se na mě všechno valí a vůbec si nedokážu obrázek vychutnat, projít si detaily.

Jak se stal Gustík pilotem Jak se stal Gustík pilotem Lucia Zednikovičová

Příběh nebyl špatný, ale přišlo mi, že je tam vždy něco nakousnuto a pak to vyšumí. Doufala jsem také v ucelený příběh a ne, že si budu muset přečíst další příběh, abych věděla, jak to celé dopadne.
Bambulka z knihy také nebyla nějak unesená. Přečetly jsme a vracíme do knihovny. Ale mimochodem - ilustrace byly pěkné, ty jsem si užila.

Vědí draci o legraci? Vědí draci o legraci? Daniela Krolupperová

Nic jsem od knížky neočekávala, ani se mi ji nechtělo číst. Ale Bambulka ji donesla, jestli bych ji přečetla, že ji zaujala a ráda by si ji poslechla. Tak teda jo. A nakonec se z toho vyklubal celkem vtipný příběh, který měl spád, se zajímavou pointou. Nějakou tu výtku bych taky našla, ale proč si to kazit.

17.01.2024 4 z 5

Cože? Kniha o dorozumívání a porozumění Cože? Kniha o dorozumívání a porozumění Radka Píro

Mně se moc líbila. Spousta zajímavých informací, logicky řazeno, doplněno fajn ilustracemi. Já bych ji snesla delší s více detaily, ale pro děti a mládež je to akorát. Bambulka nejdřív tvrdila, jak ji ta knížka nebude bavit, ale pak ji se mnou přečetla na jeden zátah.

17.01.2024 5 z 5

O autech - Velká knížka pro malé vypravěče O autech - Velká knížka pro malé vypravěče Stefan Seidel

Máme moc rádi tato leporela, hledání postav, které jsou uvedeny na začátku, vymýšlení si příběhů, prohlížení si jednotlivých scén. A sice je to kniha především o autech, ale nejen o nich a užije si to i ten, co nemá auta jako nejoblíbenější námět.

04.01.2024 4 z 5

Příběhy vánočních skřítků Příběhy vánočních skřítků Ingrid Uebe

Knížku nám donesl skřítek, abychom si ukrátili čekání na Štědrý den. Vždy byl jeden příběh na jeden den. Příběhy byly laskavé, akorát krátké, s hezkými ilustracemi. Bambulka se každý večer nemohla dočkat čtení. Já nadšením z knížky úplně neskákala, nějaké výtky bych měla, ale celkově bylo to takové milé, atmosféru to navodilo a nebylo to, že by mi to drásalo nervy číst.

04.01.2024 3 z 5

24 dnů do Vánoc 24 dnů do Vánoc neznámý - neuveden

Krásné vánoční leporelo, které nám ukrátilo čekání na Štědrý den. Dozvěděly jsme se s Bambulkou spoustu zajímavostí a užívaly si krásné obrázky a odklápěcí okénka.
A mimo jiné je to skvělá náhrada za čokoládový adventní kalendář.

04.01.2024 5 z 5

Aha! Rodičovství – Sourozenci Aha! Rodičovství – Sourozenci Laura Markham

Některé myšlenky a tipy byly fajn, spoustu jsem toho už měla načteno z jiných knih. Ale teda hodně mi neseděla poslední cca třetina knihy. Ty příklady a rozhovory, to bylo úporné. Nejvíc mi bylo líto v jednom rozhovoru, když rodič měl něco řešit, že místo nějakého napojení, jak to autorka pořád omílala dokola, bylo to, že řešila jak si to mají sourozenci vyříkat a jak má nahlas říct, co chce. Takže něco si z knížky odnáším, ale jsou mnohem lepší a čtivější knihy na tohle téma.

03.01.2024 3 z 5

Hrozálie se chce stát čarodějnicí Hrozálie se chce stát čarodějnicí Susanna Isern

Knížka se nám líbila, Bambulka byla nadšená. A doufáme, že brzy bude pokračování, protože to skončilo, když to začalo být hodně zajímavé a teď nevíme, jak to dopadne. :)
Jinak ilustrace byly pěkné (až mě to překvapilo). A ten humor se nám líbil, dost jsme se pobavily.

02.01.2024 4 z 5

Bude druhý díl? Prosím!
Knížku jsem přečetla jedním dechem a moc mě mrzelo, že byla tak krátká. Pana doktora, jeho přístup a lidskost velmi obdivuji. A také mi sedí jeho smysl pro humor. Ten můžu.
A jsem moc ráda, že bylo nakousnuto i téma alkoholu a jeho společenské toleranci. Mám to stejně jako pan doktor a nechápu, proč za exota jsem já, když nepiju vůbec...
Doufám, že takových doktorů a doktorek bude čím dál více a budou nejen v Hradci Králové. A já si jdu koupit kurz první pomoci.

30.12.2023 5 z 5