mss mss komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Vrátila jsem se k ní po letech. I přes občasný nevybíravý slovník jsem byla zase uhranuta. Geniální příběh, filmové zpracování také. Rozhodně si ji s odstupem času zase přečtu.

31.01.2022 4 z 5

O rodičích a dětech O rodičích a dětech Emil Hakl (p)

Ani nenadchne, ani neurazí. Oddechovka na cesty, ale znovu po ní nesáhnu.

31.01.2022 2 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Zase jednou skvělá kniha! Postupně se snažím přečíst od RT všechny knihy - líbí se mi její styl psaní, syntax a hlavně to, že u knih dokážu absolutně vypnout a nevnímat čas. Knihu bych přečetla snad na jeden zátah, kdyby u mě každý večer nezvítězilo spaní. Děj velmi zajímavý, motiv tajemství ještě lepší. Poslední hvězdička schází jen těm několika neodhaleným tajemstvím. Ale rozhodně si ji přečtu za pár let znovu a třeba odhalím o něco více.

31.01.2022 4 z 5

Díky za každé nové ráno Díky za každé nové ráno Halina Pawlowská

Tak já nevím, jestli jak jsem starší, tak mám větší nároky. Ale tohle se mi četlo těžce. Sice lehce a rychle, ale děj mě neuvěřitelně nudil a nedočkala jsem se chvíle, která by knihu pro mne zachránila. Bohužel, nedoporučila bych, ani se k ní sama znovu nevrátím. Ale tisíc chutí, tisíc názorů.

13.10.2021 odpad!

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Zpověď a krásný náhled na život se vším všudy. Člověk si zde najde jak to dobré, tak to těžké ze svého života. Pak je jen na něm, jak s těmito uvědoměními naloží.

05.10.2021 4 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Není lepšího pohledu na zdraví než pohledu racionálního. Kéž by každý pracovník ve zdravotnictví přemýšlel stejně jako pan Vojáček. Ale doba je jaká je, a já doufám, že bude stále více odborníků a také zájmu veřejnosti o zdravý pohled na náš život a zdraví.
5 hvězd je málo - bezkonkurenční kniha.

15.07.2021 5 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Tak nějak... Ještě, že jsem měla jen e-knihu. Film na jedničku, ale kniha... Nebudu zlá, ale kniha se opravdu nepovedla. A to když čtu, tak dokážu tyto dva světy oddělit. Kniha se sice čte rychle, ale děj je zbytečně natahovaný, chvílemi nedopracovaný a konec jakoby narychlo napsaný bez nějakého lepšího rozuzlení. Škoda, potenciál by to rozhodně mělo. Pokračování si chci určitě přečíst, ale musím tomu dát hodně času, než z tohoto rozčarování vystřízlivím.

19.02.2021 1 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Přesně tak... od první do poslední stránky. Autorka je neskutečná. Nedovolí vám, abyste se jen tak od knihy odtrhli. A já jsem nyní zase nešťastná, že už je konec a s nadšením čekám, až mi přijde další její kniha. Prosím, ještě aspoň dalších 10, protože toto její umění je opravdu dokonalé a unikátní. Moc děkuji za tyto srdcervoucí a přesto hřejivé příběhy.

14.01.2021 5 z 5

Proč ještě nejsi vdaná Proč ještě nejsi vdaná Tracy McMillan

U některých knih se nesmíte nechat odradit názvem. A tato je jedna z nich. Měla jsem ji doma v knihovně 2 roky, než jsem se odhodlala ji otevřít a začít číst. Říkala jsem si "zase další kniha plná naivních rad"... Ve výsledku, ano, kniha není vhodná pro muže, je určena čistě ženám, ale těch "aha momentů" bylo až moc. A to i na mě! Občas jsem si samozřejmě říkala "a dost", už bych to raději dočetla, ale většinu času jsem se sama divila, kolik věcí vím a docela nedbám. Za mě rozhodně dobrá odpočinková četba, která ukáže plno věcí ze života, která nám jsou sice dobře známé, ale někdy zbytečně děláme pravý opak. Každopádně jsem zvědavá, za jak dlouho po přečtení tedy budu vdaná. :-D :-)

19.11.2020 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Má třetí přečtená kniha od autorky. První byla Bábovky, ta ve mně zanechala skvělý dojem, i když by některé pasáže šly vylepšit. Druhá byla Osm, zde jsem asi čekala, že rozuzlení bude trochu jiné, ale i přesto jsem ji docela rychle přečetla a dojem ve mně zanechala. Na toto dílo jsem se ale těšila nejvíc. Zaujala mne hned první strana, a říkala jsem si ,,tak to bude sakra jízda". No, byla, ale bohužel ne pro mě. Zhruba polovina byla pro mne velmi obtížná ke čtení, až se mi celkem hnusila, i když jsem naprosto chápala, že takový život prostě někdy je. Druhá polovina se už začínala rozjíždět, a doufala jsem, že se do ní konečně zamiluji tak, jak když jsem ji kupovala. Ale bohužel. Neříkám, že autorka nemá dar, jen to není styl psaní pro každého. Pro někoho může být nelibý chaos, který kniha přináší, pro jiné třeba i ,,stěžování si" hlavní postavy na její život. Podtrhnout však můžu krásný poetický jazyk, který knihu doplňuje, i když mě často odpuzovaly jiné surové scény. Ten jemný jazyk plný metafor mě vždy ke knihám autorky vrátí. No nic, zkusím teď začít s autorčinými prvotinami. A věřím, že si nakonec jednu oblíbenou knihu najdu.

14.07.2020 2 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Čím víc čtu, tím jsem asi náročnější kritik. Tuto knihu jsem si pořídila bez hledání většího kontextu. Působivé titulky na stránkách knihkupectví u mne poprvé v životě zvítězily, a tak jsem čekala hodně. Teď vím, že titulky vůbec nic neznamenají. Pro mne tato kniha byla bohužel slabým průměrem. Mnoho ,,básní" bylo opravdu nádherných a čtivých, avšak v kontrastu s ostatními, které ne vždy úplně zapadaly do celku a mnohdy se jevily až jako nadbytečné, byly nakonec také zapomenuty. Dojem na mne kniha sice udělala, ale bohužel ne takový, že bych se k ní znovu vrátila. Škoda. Zkusím ještě autorčinu knihu předchozí.

30.05.2020 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Po Bábovkách jsem se těšila na další skvělou knihu, protože se mi moc zalíbil styl psaní autorky. Avšak už začátek mne moc neupoutal, ale řekla jsem si, že tomu dám šanci. Kniha se slibně rozjížděla, ale časem bylo vše tak spletité až naivní, že jsem už jen čekala na konec. A ten mě vyloženě zklamal. Jako kdyby byl dopsán narychlo, ať si čtenář zbytek domyslí. Škoda, ale zkusím další knihu. Autorka umí s citem a přesností sestavit popisné pasáže ze života, které alternuje třeba do sněhu a jeho tání, a to mne na ní baví. Proto jí dám ještě šanci.

01.05.2020 3 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Filmové zpracování této knihy mě uchvátilo po prvním zhlédnutí. Avšak až letos jsem si koupila knihu, na kterou jsem se velmi těšila. Ale bohužel jsem byla zklamaná. Čekala jsem krásně hřejivý příběh, plný dramatu a osudové lásky. Avšak v knize mi to kouzlo z filmu chybělo. Kniha se sice četla velmi dobře, ale dost často mě spíš odrazovala kvůli různým zbytečným scénám. Škoda, snad poprvé v životě, kdy ocením filmové zpracování více než to knižní.

17.02.2020 3 z 5