Mrňous1 Mrňous1 komentáře u knih

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Tak tedy za mě jeden z nejlepších dílů, velmi zajímavé téma, kniha se čte jedním dechem a to i přesto, že jsem tentokrát začala tušit vraha vcelku brzy a trefila jsem se téměř ve všem. Ale to vůbec nic neubralo na skvělém čtenářském zážitku. Už se moc těším na další díl. Tahle série je opravdu výborná.

04.12.2021 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Knihu jsem nedočetla, zápletku jsem brzy odhalila a kniha mě přestala úplně bavit.

28.11.2021

Levý břeh Levý břeh Varlam Šalamov

Nikdy jsem si nemyslela, že mě tak uchvátí ruská literatura, nějaký ruský autor, ale toto je prostě téměř dokonalé. První sebrané spisy se mi možná četli trochu lépe, ale i tato kniha je skvělá. Přiznávám, že u některých povídek mi trochu unikl smysl, ono sdělení, ve kterém je Šalamov opravdový Mistr. Což je ale spíš problém na mé straně přijímače:-) Ale například povídky Akademik, Potomek děkabristy, Výbory chudiny, Výduť srdečnice, Poslední boj majora Pugačova a Americká výpomoc, to jsou opravdové skvosty a klenoty. Knihu určitě doporučuji všem, dokonce mi přijde, že se výborně hodí do dnešní šílené doby. Rozhodně si přečtu všechny knihy.

27.11.2021 5 z 5

Měl jsem štěstí na lidi Měl jsem štěstí na lidi Josef Beránek

Začínám přicházet na chuť knihám psaným formou rozhovorů. Václav Vacek je určitě výrazná a zajímavá osobnost. V některých zamyšleních jsem se trochu ztrácela, ale kniha se četla dobře a odnáším si z ní mnoho zajímavých a podnětných informací. A opět mě zaskočil popis porevolučních vztahů v církvi a hlavně postoj k tajně svěceným farářům...Kniha stojí určitě za přečtení.

03.11.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Tak mě tahle série baví. Autorka má opravdu dar popsat prostředí, pokaždé mám chuť do té země vyrazit a projít se těmi ulicemi, navštívit všechna ta místa...U jejích knih si vždy odpočinu, nabijí mě pozitivní energií a dobrou náladou. Tentokrát mi právě seděla i milostná linka příběhu, už se těším na další díl...A velkým bonusem jsou nádherné obálky knih, v knihovně se budou krásně vyjímat:-)

14.10.2021 5 z 5

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Kniha je úžasná
Měli jsme ji půjčenou z knihovny a myslím, že to je skvělý dárek. Moc jsme si čtení užili. Obrázky jsou nádherné.

04.10.2021 5 z 5

Zázrak v Neratově Zázrak v Neratově Tomáš Kutil

Krásná kniha. Četla se úplně sama, výborně sepsána, člověk se dověděl tolik věcí a zajímavostí. Myslím, že hned od prvních stránek je jasné, co Josefa Suchára formovalo a co bohužel v dnešní době dost dětem a mladým lidem chybí, což se poté v životě výrazně projevuje. Taky pro mě byly velmi zajímavé informace o skryté církvi a o polistopadovém dění v církvi, vztazích a náladách. Všichni jsme jen lidé, všichni chybujeme, ale pokud máme v sobě aspoň špetku pokory, vzájemné úcty a slušnosti, jde překonat mnoho problémů a vytvořit úžasné věci a nesmrtelná díla. Knihu rozhodně doporučuji, nejen čtenářům křesťanům, ale všem...

03.10.2021 5 z 5

Hadí žena Hadí žena Hernán Huarache Mamani

Podobně jako u Kurandery je styl psaní poněkud kostrbatý, dialogy nepřirozené a prvních sto stran až nudných, i když u Kurandery to bylo asi horší. Ale kniha určitě stojí za přečtení, myšlenky jsou obohacující, často se propojí s nějakou reálnou zkušeností. Každý čtenář, pokud bude chtít, si v knize najde pro sebe to důležité.

24.09.2021 5 z 5

Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Eduard Petiška

Nesmrtelná klasika. Pohádka O jabloňové je pro malé děti naprosto dokonalá. Stejně tak pohádka Kam se schoval nůž.

Alenčina čítanka Alenčina čítanka Eduard Petiška

Krásná kniha pro děti.

Krtek a autíčko Krtek a autíčko Eduard Petiška

Úžasná klasika. Není co dodat.

Láska na Korfu Láska na Korfu Mandy Baggot

Tak já mám ráda pohádky, takže kniha splnila má očekávání, příjemný příběh v příjemném prostředí. Zpočátku jsem se nemohla sžít s hlavní postavou, říkala jsem si, že to přece není možný taková nereálná postava, ale pak mi došlo, že to možná je právě až příliš reálný popis mladých žen dnešní doby...No ale knihu jsem dočetla do konce a určitě ve mě vyvolala pocit, že bych měla někdy navštívit Korfu...

04.09.2021 4 z 5

Moudrost psychopatů Moudrost psychopatů Kevin Dutton

Tak nevím, jak knihu zhodnotit. Doporučila mi ji kamarádka. Nečte se úplně špatně, ale přesto jsem se v některých částech totálně ztrácela a přemýšlela, co tím chtěl autor sdělit. Navíc jsem měla dojem, že informace z různých kapitol si občas protiřečí. Obecné povědomí o tom, že v řídících funkcích a na vysokých manažerských postech je vysoké procento psychopatů, je už dneska zřejmě všeobecně známou věcí. Dává to docela smysl.
Co mě zarazilo byla informace o tom, jak lze dneska vysekat člověka obviněného ze závažného zločinu na druhých lidech jen na základě vědeckých výzkumů a teorií o genech. Oni za to vlastně nemohou...No svět se opravdu řítí do záhuby...

29.08.2021 3 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Tak já asi nejsem moc náročný čtenář, ale mě se příběh opět líbil a zhltla jsem ho. Angela Marsons píše opravdu čtivě a retrospektiva předešlých případů mi nevadila vůbec, naopak, myslím, že si to autorka může u této série dovolit a že se to dokonce nabízelo. Zhostila se toho opět výborně. Samozřejmě bych našla pár chyb či věcí, které mi osobně trochu vadily, přišly přitažené za vlasy či přehnané, ale vcelku opět výborný příběh. Těším se na další díly.

23.08.2021 5 z 5

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Dlouho jsem přemýšlela, jak zhodnotit tuto knihu. Na styl psaní si člověk musí zvyknout, ale jde to vcelku rychle. Začátek je slibný, říkala jsem si super, potom ale přichází část, která opravdu působí jako trapná argentinská telenovela, říkáte si, co to je, to má být skvělá duchovní literatura...Ale vyplatí se vydržet. Druhá třetina knihy už duchovní literaturu začíná připomínat a závěr je opravdu zajímavý. Myslím, že vcelku má kniha obrovský potenciál a rozměr, jen ji člověk musí vnímat jako celek a s mírným odstupem. Ale opravdu obsahuje hluboké a někdy i dost zásadní poselství pro toho, kdo je otevřený a slyšet chce. Kniha určitě stojí za přečtení.

17.08.2021 5 z 5

Krtek ve městě Krtek ve městě J. A. Novotný

Nesmrtelná klasika a hlavně kvalita!

11.08.2021 5 z 5

Případ pro psychiatra Případ pro psychiatra P. D. James (p)

Opět výborná P.D Jamesová. Kniha má modrý štítek, ale mě zaujala a pohltila více, než třeba Rubáš pro slavíka, který má vyšší hodnocení. Opět výborné vykreslení prostředí a hlavně charaktery postav, to je její veliká přednost. Není potřeba litrů krve a horu mrtvol, aby byl příběh zajímavý a napínavý. Její knihy se čtou pomalu, klidně, člověk si je vychutnává. Je to návrat do časů, kdy svět byl ještě aspoň trochu v pořádku, což dnes opravdu potřebujeme jako sůl:-)

28.07.2021 5 z 5

Rubáš pro slavíka Rubáš pro slavíka P. D. James (p)

P.D.James píše skvěle, i když u této knihy jsem se asi v druhé třetině trochu zasekla. Ale její vykreslení postav a jejich charakterů, prostředí, pocitů a hlavně to, jak dokáže věci připodobňovat, kde chodí na ta přirovnání, no paráda.

11.07.2021 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Tak opět výborné čtení, autorka opravdu umí. Tentokrát mě Kim trochu lezla na nervy, rozumím důvodům jejího ulítlého chování i u Stacey, zajímavé, že jediný, kdo dokázal udržet chladnou hlavu byl Bryant...Výborné byly kapitoly s Tedem a závěrečná zápletka jedna z nejzajímavějších. Takže za mě spokojenost a těším se na další díl!

24.06.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Autorka umí psát, je to čtivé, děj plyne ve slušném tempu a vždy je závěr něčím šokující, ozvláštněný.

21.06.2021 5 z 5