Missynka Missynka komentáře u knih

Urban Jungle krásný byt plný pokojových rostlin Urban Jungle krásný byt plný pokojových rostlin Igor Josifovic

Překrásná kniha se skvostnými fotografiemi a ilustracemi. Nejedná se o klasickou encyklopedii, kniha se tak ani nesnaží tvářit. Poskytuje nám náhled do životů lidí, které květiny baví, mají jich spoustu a umí je pěkně zkombinovat s jejich bydlením. Pár tipů na péči se v Urban jungli také najde, stejně jako pár Diy. Za mě doporučuji pro ty z vás, co se rádi kochají květinami a designem.

25.10.2017 5 z 5

Svatební přípravy podle Ejvi Svatební přípravy podle Ejvi Eva Mchitarjan

Kniha je krásně zpracována. Přehledné kapitoly, prostor pro zapisování vlastních poznámek, překrásné fotky. Avšak jsem čekala o trošku více, například co, kdy, kde a jak zařídit, jaké dokumenty budeme potřebovat atd.

29.12.2019 3 z 5

Slovní hříšky Slovní hříšky Martina Bechyňová

Martina nám od posledního díla poněkud vyzrála. Kniha je propracovanější a má překrásnou obálku. Určitě tento počin nebude pro každého. Nejedná se už o žádnou životní zpověď, ale prostě a jednoduše o hru se slovy. O dvojsmysly, humorné dodatky, hořké pravdy.
Kniha je rozdělena do 4 kapitol a doplněná ilustracemi. Z mého pohledu to bude TA KNIHA, která mi bude zdobit výsostnou polici v knihovně a ke které se budu vracet častěji. Protože... protože prostě #slovnihrisky na Instagramu.
Někdo by také mohl namítat, že Martina vše 'pustila' už do online světa, ale vzhledem k faktu, že se opravdu povedla, tak mně to nevadí a jsem ráda, že knihu vlastním.

21.11.2018 4 z 5

Kolibřík Kolibřík Kati Hiekkapelto

Trošku mě mrzelo, že dvě hlavní linky spolu nemají nic společného, což jsem naivně očekávala, když se vyšetřovatelka Anna k jednomu případu neustále vrací. Kolibřík je velmi čtivá krimi, kterou se zájmem rozplétáte a čekáte jak to všechno vlastně dopadne.

09.04.2018 3 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Opět velmi dobré a uvěřitelné čtení. Za mě ale trošku slabší než předchozí autorova prvotina - Muž s unavenýma očima. Miko Syrový je velký sympaťák, který si na nic nehraje a pracuje podle svého nejlepšího vědomí a svědomí v rámci policejních rutin a předpisů. Líbí se mi, jak autor díky svému působení u Policie přesně ví, jak co chodí a tím je příběh naprosto unikátní a bez zbytečných nesmyslů. Těším se na další díl.

09.04.2018 4 z 5

Indická nevěsta Indická nevěsta Karin Fossum

Skvělé čtení! Karin Fossum mě opravdu baví. Je to zatím druhá kniha autorky mnou čtená a už podruhé jsem příběhem ohromená. Ale ten konec? Proč? Chci pokračování!

03.04.2018 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Dost zamotané, možná trošku překombinované a hlavní hrdinka víceméně nesympatická. Líbilo se mi však vyvrcholení příběhu, to jsem opravdu zatínala palce na nohou a přála si, aby to dopadlo co možná nejlépe.

11.03.2018 3 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Smích od začátku do konce. Konečně povedená kniha 'blogerky', která si zkrátka na nic nehraje. Samozřejmě, pokud čtete 'fejsbukové' příspěvky, pak pro vás kniha asi nebyla ničím novým, mně se však celé zpracování knihy líbilo moc. Držím Káji palce a těším se na další pokračování.

11.03.2018 5 z 5

Život ve stylu Lagom Život ve stylu Lagom Elisabeth Carlsson

U těchto populárních knih pořád čekám, že mě naladí na tu správnou vlnu a téměř nikdy se to nestane. V knize je mi velmi sympatická spousta receptů, návodů i myšlenka jako taková. Ale pořád si myslím, že zbytek knihy je prostě omáčka. Zbytečná. Pořád jen statistiky a čísla. Opakování. Fotky jsou pěkné, formát roztomilý, ale asi jsem čekala něco jiného. Škoda. Méně je více i co se týče obsahu...

24.02.2018 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Velmi krátká novela o mladém, zamilovaném páru, který si svou první zamilovaností prochází v Paříži za doby 1. světové války. I když člověk ví jak celý příběh skončí, stejně je šokovaný a smutný.

14.02.2018 3 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Příjemná oddechovka. Seriál zatím neznám, teprve se na něj chystám, takže srovnání nemám. Každopádně jsem se zase dozvěděla něco nového. Čekala jsem sice od knížky něco trošku jiného, ale vzhledem k tomu, že se jedná o soupis opravdové události, nedá se očekávat zase tak moc vzrušujících okamžiků. Závěrem musím naprosto souhlasit s koncem knihy, kdy se autorka, zároveň bývalá vězeňkyně zmiňuje o tom, že vězeňský systém v USA opravdu nefunguje. Ale kde ano, že.

01.02.2018 3 z 5

Hygge - Cesta ke štěstí Hygge - Cesta ke štěstí Marie Tourell Soderberg

Asi jo. Asi jsou všechny tyto knihy na stejné 'brdo', mně se však tento titul tuze pozdával. Překrásný obal, který se vyjímá v knihovničce či jakékoliv jiné polici sám o sobě a miloučký obsah a pohodu navazující fotografie. Přesně o tom ono 'hygge' je ne? Takže pokud jste nečetli žádnou jinou knihu o tomto šťastném bytí Dánů, pak doporučuji právě tuto. Najdete v ní vše podstatné a navíc je krásná. :)
A recepty v ní jako bonus jsou super!

04.01.2018 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Musím říct, že mě kniha úplně strhla. Přečetla jsem ji za jeden den a když si odpustím poslední cca tři kapitoly, mohu s klidným svědomím a srdcem říct, že je to opravdu po dlouhé době úžasná kniha od autora pocházejícího z Čech. Jsem spokojená. Líbil by se mi sice závěr, který se nabízel po celou dobu knihy, nicméně tady mohu opravdu říct, že tento závěr jsem nečekala. :D Postava Martina byla skvělá, stejně tak jsem prožívala celé dětství s Májou...

29.12.2015 4 z 5

Moje domácí kuchyně Moje domácí kuchyně Zdeněk Pohlreich

Nádherná kuchařka se zrak přecházejícími fotografiemi. Recepty vypadají velmi lákavě, ale nějak mi ve výsledku celý koncept nedává tak úplně smysl. Asi se poohlédnu po jiné Zdenkové kuchařce.

26.12.2015 3 z 5

Móda, krása a životní styl – A Cup of Style Móda, krása a životní styl – A Cup of Style Nicole Ehrenbergerová

Kniha vůbec není špatná. Líbí se mi rozdělení do kapitol, které dávají smysl, samozřejmě se mi líbí i myšlenka vydat knihu holkám, kterým opravdu fandí česká omladina. Myslím si, že kniha nedala nakladatelství vůbec žádnou práci, páč si holky vše udělaly samy. Moc se mi líbí fotky, bohužel jak píše Candide, tak formátování knihy není vůbec dobré.. Obsah je nicméně fajn, ale vhodnější spíše pro mladší ročníky.

26.12.2015 3 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Tohle se moc nepovedlo. Musela jsem vynaložit hodně velkou námahu, abych knihu dočetla do konce. Zvláštní, že klasickou 'Lady Fuckingham' jsem zhltla během jediného dne.

28.12.2013 1 z 5