mishulda mishulda komentáře u knih

Hledej Krtka Hledej Krtka Zdeněk Miler

Na první pohled zmatený, přeplácaný obrázek, na ten druhý do detailů vykreslená nějaká činnost. Dobrá kniha na procvičení pozornosti dětí a na alespoň chvilkové zklidnění malých neposedů.

29.07.2014 5 z 5

Krtkův týden Krtkův týden Michal Černík

Moc pěkné verše. Ne úplně jednoduché a zapamatovatelné pro malé děti, ale jinak jsou moc fajn. Na každém obrázku něco jiného, ne jako u "Krtek a jaro" nebo "Krtek a podzim", kde se opakují stále stejné obrázky dokola.

29.07.2014 5 z 5

Mnich Mnich Matthew Gregory Lewis

Četla jsem ji už dávno, ale pamatuji si, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Je to úchvatný gotický román se vším všudy.

Člověk bestie Člověk bestie Émile Zola

Náročná, naturalistická četba, ale když se člověk prokousá těmi popisy železničních tratí skrz celou Francii, je geniální!!!

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Kniha velmi zdlouhavá, nenadchla mě. Asi první případ, kdy byl film lepší než kniha.

30.10.2013 3 z 5

Katapult Katapult Vladimír Páral

Ne každý dokáže číst Párala, já ho však považuji za jednoho z nejlepších českých spisovatelů a že jich tu máme poskrovnu.

30.10.2013 5 z 5

Dcerka: O poznání cesty pravé k spasení Dcerka: O poznání cesty pravé k spasení Jan Hus

Dnešní čtenář tuhle knihu asi nedocení. Čte se opravdu velmi velmi těžce, jak po jazykové tak obsahové stránce.

30.10.2013 2 z 5

Pučálkovic Amina Pučálkovic Amina Jindřich Plachta

Hezké vyprávění o rodině Pučákových a jejich životě s žirafou Aminou. Jen mě mrzelo, že jsem se nedozvěděla, proč se říká "prdíš jako Amina" :D

Modelky Modelky Pat Booth

Skvělá oddechovka, od které se nemůžete odtrhnout. Žádná červená knihovna, ale kvalitní, napínavý román se spoustou erotiky, akce a zábavy.

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Skvěle napsaná, výborně přeložená. Velmi vtipná, hlavně pro ty, kdo někdy učili. Ale nejen pro ty. Kniha je rozdělená na dvě části, resp. na dva školní roky. První je výborná, druhá už slabší. Proto 4*

29.10.2013 4 z 5

Zaslepení Zaslepení Elias Canetti

S pohledu anotace nesmírně zajímavá kniha, ovšem velmi zdlouhavá a místy opravdu velmi nudná, že se jen tak tak prokoušete ke konci. Kniha je rozdělena na 3 části a jak už to tak bývá, třetí část je nejlepší. Ne že bych knihu nepochopila, ale opravdu mě nebavila. Ale uznávám, že některé pasáže (většinou s Fischerlem) byly opravdu skvělé. Jen ten osud :(

29.10.2013 3 z 5

Roxolana Roxolana Pavlo Zahrebeľnyj

Kdo čeká nějaké příliš velké intriky a "drby" o hlavní hrdince, bude možná zklamán. Kdo se však chce dozvědět něco o historii Turecka, potažmo téměř celé Evropy, která byla za Sulejmana dobita, bude nadšen.

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Zajímavě psaný román. Člověka nutí číst stále dál a dál, jak se víc a víc nabourává cizím lidem do soukromí. Ovšem asi po stopadesáti stranách začíná být poměrně nudný. Knihu jsem nicméně dočetla, ač s přemáháním, protože mě zajímal konec, který se ale příliš nelišil jednoduchostí od celé knihy.

29.10.2013 4 z 5

Sláva Sláva Daniel Kehlmann

Typický Kehlmannův styl = Román v několika zdánlivě nesouvisejících příbězích a otevřeným koncem, které rozhodně stojí za přečtení.

Mrtvý muž Mrtvý muž Bianca Bellová

Zajímavý, poutavý příběh, jehož rozuzlení na vás čeká až na poslední stránce. Velmi dobře se čte.

Vyměřování světa Vyměřování světa Daniel Kehlmann

Napínavý román, rozdělen na krátké příběhy, zdánlivě nesouvisející, které se nakonec protnou. Člověk nemusí být matematik ani jiný vědec, aby knihu pochopil a navíc se dozví velmi zajímavé skutečnosti o dvou německých vědcích a jejich vynálezech. Kehlmann není nijak rozvláčný, je poměrně věcný a výstižný a drží se faktů. Určitě stojí za přečtení.