mischa65 mischa65 komentáře u knih

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Stejně zbytečně nechutné, jako film. Kniha je v podstatě jen výčtem různých způsobů týrání dítěte, včetně pedofilie. Naprosto se ztotožňuji s komentářem Rawen616.

01.10.2020 odpad!

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Trosečník sibiřský rozhodně nepatří mezi knihy, jejichž obsah do týdne zapomenete.

29.04.2020 5 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Formánka mám moc ráda. Knížky od něho se čtou samy.

29.04.2020 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Těšila jsem se na Sněhuláka, ale kniha mi moc nesedla.

29.04.2020 3 z 5

Rusanda na větvi Rusanda na větvi Světlana Glaserová

Knížka malá rozměrem (akorát do vlaku), ale o to větší svým obsahem. Popis raného dětství autorky na konci padesátých a začátku šedesátých let připomíná lehce nostalgickým stylem psaní Poláčka. V roce 1968 však nastane zlom a události i styl psaní nabírá jiné grády. Knihu určitě vřele doporučuji.

12.03.2020 5 z 5

Kdopak by se šmejdů bál? Kdopak by se šmejdů bál? Světlana Glaserová

Tak tohle je nářez! O událostech popisovaných v knize trochu něco málo vím, neboť můj strejda taky naletěl Proluxu. Bohužel se s paní Glaserovou nepotkal a těm šmejdům zaplatil přes sto tisíc korun za nic. Knížku jsem přečetla za jeden večer a oceňuji, že kromě mnoha zajímavých informací v ní nechybí humor.

12.03.2020 5 z 5

Stezka v troskách Stezka v troskách Gemma Liviero

Krásná kniha. Trochu sice na začátku zmatek v postavách, ale možná je to jen můj problém. Vřele doporučuji!

12.03.2020 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha má velmi zvláštní atmosféru a dokáže čtenáře vtáhnout. Já jsem si ji docela užila a přečetla jsem si hned i druhý díl Faju, která mě bohužel ale bavila o něco méně.

14.02.2020 5 z 5

Sestry Foxovy Sestry Foxovy Lucie Hlavinková

Kniha mě docela zklamala.

14.02.2020 2 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Mám pocit, že pro ty nejmenší zatím nic lepšího nevzniklo.

13.02.2020 5 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Narnie je prostě Narnie.

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

Stejně jako první díl četly jsme spolu s vnučkou a shodly se, že první díl byl lepší.

13.02.2020 3 z 5

Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Světlana Glaserová

Tak tohle bylo překvapivě moc milé čtení. Ještě teď se usmívám a vnučka je nadšená. V létě určitě podnikneme výpravu do Země Keltů! :-) Málem jsem se nechala odradit pěknou, ale tak trochu nedětskou obálkou. Bála jsem se, že potečou potoky krve, ale stačí knihu rozevřít a máte jasno, že to pro děti opravdu je.

13.02.2020 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Nadčasová klasika. Četla jsem už kdysi dávno a teď jsem si ty "roztomilé kytičky" v novém vydání znovu užila.

13.02.2020 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Jak už bylo psáno níže a hned několikrát. Ten začátek se moc nepovedl, ale pak dál už to frčí. Určitě doporučuji!

13.02.2020 4 z 5