MirrorIsis MirrorIsis komentáře u knih

Zimní čarodějnice Zimní čarodějnice Paula Brackston

Od této autorky jsem už jednu knihu četla, tak jsem si koupila i Zimní čarodějnici...V příběhu bylo vždy několik silných okamžiků a pak dlouho "vata", pak zase záblesk a nic. Takže jsem knížku pak ke konci jen prolistovávala, protože jsem děj znala předem a omáčka mne nebavila...

21.09.2021 2 z 5

Aristokrat Aristokrat Antonín Mazáč

První knížka (a určitě ne poslední), kterou jsem od pana Mazáče přečetla. Aristokrata jedním dechem, skoro až do rána.

20.09.2021 5 z 5

Hvězdy osudu Hvězdy osudu Nora Roberts

Tentokrát něco pro mne, závan tajemna, mystiky, prostě trochu fantasy, těším se na další díly. Překlad z AJ brilantní, někdy dokáže všechno zkazit...

03.09.2021 5 z 5

Moc a síla dákiní Moc a síla dákiní Michaela Haas

Kdo se zajímá o buddhismus, určitě nebude z knihy zklamaný. Jedná se o postavení žen v buddhismu a ty ženy, které v posledních letech prorazily výhradně mužský svět mnichů a budují postupně rovnoprávnost v tomto náboženství. Kniha je životopisná, ale velmi lehce a příjemně se čte, není to žádný suchopár.

31.07.2021 5 z 5

Zmizelá apatykářka Zmizelá apatykářka Sarah Penner

Knížka se dobře a lehce čte. Když jsem zjistila, že jde o prvotinu, snažila jsem se od toho nic nečekat a byla jsem mile překvapená. Určitě když vyjde autorce něco dalšího, přečtu.

31.07.2021 5 z 5

Kde spí nejkrásnější upírka Kde spí nejkrásnější upírka Blanka Jehlíková

Od autorky jsem už několik knih četla a na upírku Madlenku jsem se těšila. Snad tím, že toto téma je hodně omílané v různých rovinách, mi přišlo, že jsem četla lepší příběhy. Tak jsem střídavě část četla se zaujetím, část jsem přeskakovala. Asi se ke knize nebudu vracet.

23.05.2021 2 z 5

Duchařské příběhy Duchařské příběhy Olga Krumlovská

Po dlouhé době kniha, do které jsem se začetla a stala se mi při ní taková "duchařská" příhoda, z některých příběhů šla husí kůže a když jsem se podívala na budík bylo na něm 00:00, tak jsem si pomyslela, jak příznačné a vtom se rozsvítil displej na telefonu a přišla mi sms. Krve by nedořezal :-)

04.05.2021 5 z 5

Žít s radostí Žít s radostí Sanaya Roman

Jedna z nejlepších autorek v této oblasti.

30.04.2021 5 z 5

Jasnovidec v policejních službách: Příběhy ze zákulisí současné kriminalistiky Jasnovidec v policejních službách: Příběhy ze zákulisí současné kriminalistiky Krzysztof Jackowski

Kniha je zbytečně rozkouskovaná a kromě příběhů je tam spousta omáčky, kterou jsem přeskakovala. Příběhy pěkné.

30.04.2021 3 z 5

Stíny Vichrovského kláštera Stíny Vichrovského kláštera Klára Kubíčková

Čekala jsem něco na styl pana Vondrušky a vyvinul se z toho fantasy příběh. Třeba budou další knihy lepší a lepší....

16.04.2021 4 z 5

Půlnoční odhalení Půlnoční odhalení Melinda Leigh

Po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetla za jednu noc. Brilantní překlad.

16.04.2021 5 z 5

Čínská medicína ve službách vrahů Čínská medicína ve službách vrahů Frédéric Lenormand

Hodně mlhavé, trochu povrchní, knihu jsem sice přečetla, ale další asi jen v těžké absenci jakékoliv další knihy.

27.02.2021 2 z 5

Půlnoční obřad Půlnoční obřad Melinda Leigh

Kniha mi vzdáleně připomíná pokus o napodobení Nory Roberts, ale ne s příliš velkým úspěchem. Při dešti na chatě uprostřed lesů o dovolené by se dalo...

14.02.2021 1 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Příjemné lehké čtení...

27.01.2021 5 z 5

Cesta lesem Cesta lesem Colin Dexter

Na můj vkus byla kniha příliš prokládána moudry, atd. a musela jsem se donutit jí dočíst.

12.11.2020 1 z 5

Poselství krve Poselství krve Nora Roberts

První díl jsem nečetla, ale autorka se k němu vrací, takže jsem byla v obraze. Její knihy nikdy nezklamou.

02.11.2020 5 z 5

Tajemství parfému Tajemství parfému Fiona McIntosh

Vzhledem k tomu, že se zabývám aromaterapií, četla jsem knihu hodně z mého úhlu pohledu. Takže všechno o parfémech, jejich sklizni a o tom, jak se vůně skládají, bylo příjemné čtení. Válka a její útrapy čtení velmi frustrující, dohromady tedy něco mezi...

02.11.2020 4 z 5

Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře aneb Zimní případ Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře aneb Zimní případ Josef Bernard Prokop

Oddechovka, s každým dílem čím dál lepší

02.11.2020 5 z 5

Paní Grimmová a případ továrníka na penzi aneb Jarní případ Paní Grimmová a případ továrníka na penzi aneb Jarní případ Josef Bernard Prokop

Pohodové a navíc české...

02.11.2020

Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Josef Bernard Prokop

Spíš než slečnu Marplovou mi příběh trochu připomíná Deník aristokratky, ale nebylo to vůbec špatné. Každá další kniha bude lepší a lepší....Dokonce jsem ani nepřeskakovala stránky...

25.10.2020 5 z 5