Moc a síla dákiní

Moc a síla dákiní https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423303/bmid_moc-a-sila-dakini-u6P-423303.jpg 5 1 1

Titul Moc a síla dákiní volně navazuje na knihu Moudré ženy od Tsultrim Allione vydanou nakladatelstvím OWP před několika lety. Díky ní měli čeští čtenáři možnost seznámit se s významnými tibetskými mystičkami z různých historických období, které dosáhly osvícení a staly se inspirací pro mnohé ženy i muže kráčející po duchovní cestě. V knize Moc a síla dákiní nám autorka Michaela Haas představuje dvanáct žen, spolupodílejících se od šedesátých let dvacátého století zásadním způsobem na šíření a utváření tibetského buddhismu na Západě. Ať jsou původem z Tibetu, Anglie nebo USA a bez ohledu na to, kterou buddhistickou linii/tradici praktikují, všechny spojuje přesvědčení, že buddhistický náhled muže pomoci i modernímu západnímu člověku k harmonickému a zodpovědnému životu. Kéž životní osudy a cesty těchto učitelek buddhismu přinesou i vám inspiraci a dodají odvahu k nezbytným životním změnám při hledání rovnováhy a štěstí v živote.... celý text

Vydáno: , One Woman Press

Dakini Power: Twelve Extraordinary Women Shaping the Transmission of Buddhism , 2013

MirrorIsis
MirrorIsis
31.07.2021 5 z 5

Kdo se zajímá o buddhismus, určitě nebude z knihy zklamaný. Jedná se o postavení žen v buddhismu a ty ženy, které v posledních letech prorazily výhradně mužský svět mnichů a budují postupně rovnoprávnost v tomto náboženství. Kniha je životopisná, ale velmi lehce a příjemně se čte, není to žádný suchopár.

Autorovy knížky

Michaela Haas
německá
2019  100%Moc a síla dákiní

Kniha Moc a síla dákiní je v