Stíny Vichrovského kláštera

Stíny Vichrovského kláštera https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435810/bmid_stiny-vichrovskeho-klastera-2ei-435810.jpg 4 21 13

Branou kláštera na Vichrově prochází nový prosebník o místo v řádu. Bartoloměj, mladík s temnou minulostí, je přijat mezi novice a záhy se v klášteře začnou dít strašlivé věci. Hlavním vyšetřovatelem neblahých událostí jmenuje opat svého správce a Bartoloměj je ustanoven jeho pomocníkem. Během vyšetřování odkrývá hrůzostrašné tajemství, jež se ho dotýká víc, než by si přál.... celý text

Inka8
15.08.2023 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst , ale pak se mi kniha začala líbit a uchvátila mě . Mám ráda tématiku s mnichy , historické a thrillery .

orinka3
14.05.2022 3 z 5

Oblíbená tématika v oblíbených kulisách s nadpřirozenem od samého začátku. Bude to četba spíš pro mladší ročníky, dříve narozeným to asi stačit nebude. Napsané je to čtivě, ale stačí číst jenom jednou.

čef
29.11.2021 4 z 5

Fantasy je to pěkná, mladí fandové tohoto žánru si pochutnají. Je zde mnoho soubojů pohádkovými zbraněmi jako na běžícím pásu. Také zde řádí démoni a hrdina je udatný mladík, který jde za pomstou své lásky. Všechny potřebné parametry jsou tedy na místě k příjemné konzumaci.

checherka
16.10.2021 5 z 5

Kniha je velmi čtivá a obsahuje hezké dobové popisy, díky kterým se čtenář plně vžije do děje.
Postavy jsou výborně vymyšlené, hlavní hrdina mi něčím připomíná Geralta z Rivie :-) U čtení jsem se bavila a moc ráda bych si přečetla i o dalších osudech vymítače Bartoloměje. Slečnám Kubíčkovým patří velké díky za skvělý příspěvek české fantasy literatuře.

Galadwen
13.08.2021 3 z 5

Jak psali ostatní, kniha vzbuzuje dojem, že se bude jednat o historickou detektivku (data na začátku kapitol), ve skutečnosti jde ale o akční fantasy. V rámci žánru je to docela pěkné a svižné čtení s nápadem, ale nejde o příběh, ke kterému bych se někdy vracela. Možná i kvůli dost nesympatickému hlavnímu hrdinovi.

Zmitko.m
29.06.2021 4 z 5

Docela dobrý příběh, ale spíše jsem čekal něco trochu jiného než fantasy.

MirrorIsis
16.04.2021 4 z 5

Čekala jsem něco na styl pana Vondrušky a vyvinul se z toho fantasy příběh. Třeba budou další knihy lepší a lepší....

kolacky
17.02.2021 4 z 5

Něco úplně jiného, než jsem čekala! Malininko štrejchnuté Jménem růže, ale vážně jen nepatrně. Tady byli SPOILER démoni skuteční.

Edmiliband
28.01.2021 5 z 5

Začátek jsem sjel dvakrát, abych se zorientoval, ale pak se to pěkně rozjede a je to i docela brutál... Jinak není to hist. román, ale detektivní fantasy zasazená do středověkého kláštera :)

PetříkP
04.01.2021 4 z 5

Kniha je spíše fantasy než historický román, ale kdo má rád fantasy, tak se mu určitě bude líbit.

Mikhaell
03.01.2021 5 z 5

Za mě byla Kniha suprová. Začátek knihy byl trochu zamotaný ale jak sem četl dál a dál nemohl jsem přestat číst. Ačkoliv konec tíhnul spíše k fantasy i tak bych celý ďej shrnul jako velmi povedený. Za sebe mohu určitě doporučit.

Děkuji.

stajka
28.12.2020 1 z 5

Knihu bych zařadila spíše do žánru fantasy.

babicka_amalka
09.10.2020 3 z 5

takový průměr: číst se to dá, ale žádný zázrak to opravdu není ;-)