miromi2 miromi2 komentáře u knih

Karneval krýs Karneval krýs Jozef Banáš

Mne sa kniha páčila. Pomery v politike dobre vystihnuté a umne zakomponovaný príbeh podnikateľa. Rozšírený o postoje hlavného hrdinu Kramára a obohatený jeho vnútorným životom.

11.11.2023 5 z 5

Povesti spod Sitna Povesti spod Sitna Jozef Horák

Veľmi dobre a pútavo napísané povesti z tejto oblasti slovenska. Doporučujem nielen mládeží ale aj staršej generácii. Bol to geniálny spisovateľ.

04.09.2022 5 z 5

Rimanka a kvádsky kráľ Rimanka a kvádsky kráľ Zuzana Kuglerová

Čítalo sa mi to dobre ale musím súhlasiť s Jacindal 123 a to chýbala mi tam mapka a podrobnejší slovníček pojmov.
Druhý diel si určite prečítam.

26.03.2022 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Smutný príbeh. Žiaľ aj také veci sa diali. Malo by to byť povinné čítanie pre mládež.

13.02.2022 4 z 5

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

Aj druhý diel sa mi páčil. Viacej dejových línií knihu osviežil. Chcelo by to tretí diel, ktorý by tento príbeh riadne ukončil. Pán spisovateľ do toho!

07.02.2021 5 z 5

Prísaha Prísaha Valerio Massimo Manfredi

Igor 1311 to vystihol a pridávam, že Odyseus mi bol postupne čoraz odpornejší a držal som palce Trojanom. Možno pod vplyvom Trilógie "Trója" od Davida GEMMELL.

16.10.2020 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Bol som sklamaný. Očakával som viac. V apríli kde nám začal šarapatiť Covid-19 som prečítal knihu od T. Dušeka "Třetí vlna" ktorou som bol vtiahnutý do deja a príjemne prekvapený. Podľa mňa "Metro 2033" nemá potrebnú iskru.

13.08.2020 2 z 5

Hradba západu Hradba západu Juraj Červenák

Asi najlepšia kniha čo som od Červenáka čítal. Plná bojov a vykreslených osudov nie len kapitána Kornela ale aj mnohých iných. Boj s Turkami o Nové Zámky a našu kultúru bol naozaj tvrdý.

17.04.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Pôsobila na mňa Depresívne, málo deja.

03.07.2019 1 z 5

Propustka na svobodu Propustka na svobodu Ken Follett

Obdobie otrokárstva. Dobre sa číta, nechýba napätie.

16.06.2019 4 z 5

Trojice Trojice Conn Iggulden

Historický román mi priblížil XV. storočie v Anglicku. Druhý diel bol napínavejší, viac sa tu toho dialo. Na stranu Yorka a Nevillovcov som prešiel do 100 strany definitívne. Markéta ma sklamala. Teším sa na ďalší diel.

17.05.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Odvážna púť mladého chlapca, vtipne komentovaná. Určite si prečítam jeho ďalšie cestopisy.

02.08.2018 5 z 5

Zlaté mesto Zlaté mesto Jozef Horák

Kúsok našich dejín a osudov našich ľudí. Mne sa to páčilo.

13.06.2018 4 z 5

Prázdný trůn Prázdný trůn Bernard Cornwell

Pútavý príbeh, kniha nesklamala. Len tie mená. Takmer totožné, myslím, že pre našinca dosť veľký problém.

06.06.2018 4 z 5

Dračí carevna Dračí carevna Juraj Červenák

Sklamanie, prvý diel bol oveľa lepší. Na mňa až príliš veľa fantasy. posledných 150 strán som sa nudil a nútil sa do čítania. Prehnaná Ukrajinská rozprávka. Tiež priveľa neznámych cudzích slov.

13.02.2018 2 z 5

Země barbarů Země barbarů Otomar Dvořák

Pútavý príbeh princa Hildigisa, bojujúceho o prinavrátenie koruny. Príbeh sa odohráva v málo známom období, keď si rody a národy hľadali svoje miesto pre život na zemi. Kniha sa mi páčila a rozšírila mi obzor s tejto doby.

18.02.2017 5 z 5

Ve stínu králů Ve stínu králů Scott Oden

Zaujímavý pohľad z druhej strany, teda Perzskej. Z Alexandrových čias 357pr.n.l. až 333 pr.n.l.
Čitateľ je vtiahnutý do deja stredovekých bitiek ale tiež nahliadne do osobného života generála Memnóna a vtedajšej politiky. Na mňa najviac zapôsobila záverečná časť obrana Helekarnassos. Skvelo vykreslená situácia, atmosféra ,boj.
Vrelo odporúčam.

23.01.2017 5 z 5

Tragické tažení 1812 Tragické tažení 1812 Marie-Pierre Rey

Pravdivá história zakladajúca sa na dopisoch od vojakov s diania posielaných, svojim láskam priateľom a rodinám.
Veľmi dobre spracované.

14.10.2016 5 z 5

Vojna a mier II. Vojna a mier II. Lev Nikolajevič Tolstoj

Trochu rozvláčne ,ale má to cenu si prečítať. Epilóg druhá časť - tá tam nemusela byť.

26.08.2016 3 z 5