Prísaha

Prísaha https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420281/bmid_prisaha-ZSR-420281.jpg 3 5 2

Odyseus série

Valerio Massimo Manfredi, skvelý rozprávač a archeológ, sa ako spisovateľ medzinárodne preslávil historickou trilógiou o Alexandrovi Veľkom. V knihe Odyseus – Prísaha opisuje najľudskejšieho hrdinu starých gréckych bájí – Odysea. Narodil sa na skalnatej Itake a v dospelosti ho osud zavial takmer až na kraj vtedajšieho známeho sveta. Tak sa začína dobrodružný príbeh o Odyseovi, plný lásky, pomsty, hrdinských skutkov, víťazstiev aj prehier. V prvej časti dvojdielneho románového cyklu Manfredi prerozprával niektoré známe staré grécke báje ako napríklad príbeh o dvanástich Heraklových úlohách alebo o páde mocnej Tróje.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Il giuramento , 2012

miromi2
16.10.2020 3 z 5

Igor 1311 to vystihol a pridávam, že Odyseus mi bol postupne čoraz odpornejší a držal som palce Trojanom. Možno pod vplyvom Trilógie "Trója" od Davida GEMMELL.

Igor1311
14.12.2019 3 z 5

Veľmi rozpačitá kniha, hlavne jej prvá časť. Rozprávačom príbehu je samotný Odyseus, čo tempu príbehu pomáha, teda malo pomôcť. Druhá polovica knihy, od vypuknutia trójskej vojny, je už o čosi lepšia. Na Alexandra Veľkého a Stratenú armádu nemá ani zďaleka, pre mňa rozhodne sklamanie.