mirec88 mirec88 komentáře u knih

Thunderbolts: Víra v monstra Thunderbolts: Víra v monstra Warren Ellis

Veľmi zaujímavý komiks, ktorý je dostatočne temný (Bullseye) a šikovne vymieňa strany, kde sa z neregistrovaných superhrdinov stávajú zločinci a zo zločincov vykonávatelia poriadku. Naviac dôjde aj na zopár zaujímavých zranení/úmrtí, čo nebudem spoilerovať. Páči sa mi aj to, že UKK dáva ďalší kúsok do skladačky sveta po Občianskej vojne.

27.06.2021 4 z 5

Hulk proti světu Hulk proti světu Greg Pak

Tak vyvrcholenie "trilógie" o Hulkovi bolo takmer dokonalé. Dychberúca kresba, výborné súboje, dlhé zošity a dvojstránkové nádherné kresby so skvelým scenárom sú zárukou výbornej zábavy a rýchlo odsýpajúcim komiksom. Pokiaľ nepríde záver. Ten bol ušitý horúcou ihlou a nehodil sa k celkovej atmosfére celého dlhého príbehu o Hulkovi. Vyložene ma záver sklamal, ale čo už. Každopádne ma to bavilo a bude aj vás.

25.06.2021 4 z 5

Tri hodiny Tri hodiny Anders Roslund

Výborné pokračovanie a myslím si, že aj ukončenie trilógie, ktorú Roslund už napísal sám keďže Hellström zomrel. Silné napätie najmä počas tých inkriminovaných troch hodín, ale celá kniha má spád. Skvelo vykreslené postavy a vzťahy medzi nimi a vypointovaný záver, pri ktorom vás napadne veľa myšlienok a budete o knihe uvažovať aj dlho po jej prečítaní. A nič tu nie je čiernobiele. Odporúčam každému.

24.10.2020 5 z 5

Krev Krev Brian Azzarello

Komiks, ktorý ma veľmi milo prekvapil, môj obľúbený Brian Azzarello sa tu pekne vyšvihol a skvelo mi predstavil úžasnú postavu, kde skôr ako o superhrdinskú akciu ide o bájnú mytológiu. A práve to a jej zasadenie do súčasného sveta sa mi páčilo najviac. Super a spolu s druhým dielom sú to pecky.

02.10.2020 5 z 5

Batman: Zkáza, jež postihla Gotham Batman: Zkáza, jež postihla Gotham Mike Mignola

Neskutočne dobrý hororový komiks, kde Batman má oveľa temnejšie zákulisie ako je to bežné. Niektoré scény mi vyrazili dych. Tlieskam!!!

26.09.2020 5 z 5

Spiaci obri Spiaci obri Sylvain Neuvel

Skvelo vystavaný sci-fi príbeh, ktorý má hlbšiu myšlienku ako bežné mimozemské príbehy. Taktiež sa mi páčilo to, že príbeh je písaný formou rozhovorov a som rád, že som si ho mohol prečítať, hoci škoda, že len prvý diel vyšiel v slovenčine. Tak si pokračovanie budem musieť zohnať v češtine.

20.08.2020 4 z 5

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Asi som čítal inú knihu ako ostatní. Neviem, čítal som do strany 334, chcel som dať tomu šancu, ale neskutočne vleklá, nudná a nezáživná kniha. Pár momentov bolo fajn, ale inak to bola fakt bieda. Navyše kniha je písaná takým ťažkým jazykom, že začítať sa a sústrediť sa som mal problém.

07.07.2020 2 z 5

Game Game Anders de la Motte

Variácií na rôzne typy hier o život z filmových spracovaní je niekoľko. Toto ma ale bavilo, pretože to bolo originálne, ten spôsob hry, odhalenia, zvraty. A samozrejme dejová linka HP a Rebeccy je odlišná, ale obe sú veľmi dobré. Jednoznačne odporúčam.

07.03.2020 4 z 5

Batman: Svět Batman: Svět * antologie

Až na jeden príbeh, ktorý sa mi nepáčil z Mexika sa mi ostatné páčili väčšinou na 4 alebo 5 hviezdičiek a ako celok to hodnotím rozhodne ako pecku, hlavne s výborným a zábavným príbehom z komunistickej Prahy 1984 kvôli čomu si túto zbierku zoženú asi okrem fanúšikov Batmana, aj fanúšikovia českého komiksu. A v iných krajinách určite to má tiež úspech. Fakt pekná, netradičná zbierka, papier pekne vonia, krásny obal akurát pod neho mohli dať iný obrázok ako je to v Legendách, ale nevadí a fakt mi tu chýbala v tejto zbierke lacetka. Inak môžem odporučiť a každý si tu nájde svoju topku.

12.06.2024 5 z 5

Konec liDCtva Konec liDCtva Tom Taylor

Tak toto ma dostalo. Oproti Zombie z Marvelu o niekoľko levelov lepšie, údernejšie a bezútešnejšie. Fakt sa s tým výborne tvorcovia vyhrali, či už Tom Taylor ako scenárista, alebo jednotliví kresliči, ktorých sa tu vystriedalo veru požehnane. Bolo to aj riadne akčné, aj citovo veľmi emotívne, pri jednej scéne som mal na krajíčku. Takže za mňa určite odporúčam a ten záver, no proste nemám slov, pecka.

11.06.2024 5 z 5

Sůva / Dr. Manhattan (limitovaná edice) Sůva / Dr. Manhattan (limitovaná edice) Joseph Michael Straczynski

Tak takto si predstavujem perfektné príbehy zo sveta Strážcov. Na rozdiel od Komedianta/Rorschacha mi všetky 3 príbehy prišli skvelo vypointované, napínavé a pekne nadväzujúce na Strážcov od Alana Moorea. Fakt výborný je príbeh Sůvy a jeho origin ako aj Rorschacha, čo mi chýbalo v knihe nesúcej jeho meno. Keďže milujem kvantové vesmíry a všetko okolo toho, tak som doslova hltal príbeh Dr. Manhattana, ktorý je veľmi podmanivý. A bonus v podobe Molocha bol nečakaný, najmä koniec a to ako sa jeho životný príbeh zaplietol k ostatným Strážcom. Jednoznačne túto lahôdku odporúčam.

04.06.2024 5 z 5

Captain America: Zimní voják. Část 2 Captain America: Zimní voják. Část 2 Ed Brubaker

Vynikajúce zavŕšenie perfektného politického thrilleru, ktorý fakt stojí za prečítanie. Rýchlo sa číta, dej ide dopredu, je svieži, nekompromisný, drsný (ostatne je to Brubaker, takže drsnosť je namieste). Sfilmovanie tohto komiksu bol fakt dobrý nápad, je to jedna z najlepších marveloviek, aké natočili. Ale späť ku komiksu. Nečakajte extrémne akčné finále, ale kľudný posledný zošit, kde viac ide o myšlienku ako o akciu. A to sa mi páčilo, to kvitujem. Jednoznačne odporúčam.

06.08.2022 5 z 5

Temný vesmír Temný vesmír Grant Morrison

Tak na samotný záver Temných nocí Metalu som sa veľmi tešil a čakal som, že to bude jeden z najväčších komiksových zážitkov aké som kedy v živote mal, ale nemôžem sa ubrániť miernemu sklamaniu. Samotný komiks bol fajn, opäť hororový, temný, tu mu niet čo vytknúť. Ale samotný záver bol narýchlo zbúchaný, ani som sa nenazdal a bol koniec. Také, nijaké ukončenie. Mal som chuť kvôli tomu koncu dať komiksu 3 hviezdičky, ale keď si zoberiem ostatné časti a hlavne vynikajúci príspevok od Jeffa Lemira, ktorý napísal vynikajúco Hawkmana, tak by to bolo nefér. Ale určite odporúčam celú trilógiu, bola to pecka.

07.06.2022 4 z 5

Batman: Supertíha Batman: Supertíha Brian Azzarello

Po predchádzajúcom Konci hry musím a chcem dať vyššie hodnotenie, lebo sa mi to veľmi páčilo. To, že Batman je Jim Gordon je úsmevné, zábavné aj celé to okolo nového Batmana. Čo som rád je to čo sa stalo s Bruceom Waynom. Jednak to, že žije a aj to akým spôsobom Scott Snyder uchopil jeho postavu. Už sa teším na Květy zla a Epilog.

11.02.2022 4 z 5

Simpsonovi: Komiksový nářez Simpsonovi: Komiksový nářez Bill Morrison

Zábavné a niektoré narážky veľmi trefné. Ale nesmial som sa nonstop, tak na 5 hviezdičiek to nemá.

28.08.2021 4 z 5

The Incredible Hulk: Hulkova planeta. Část 1 The Incredible Hulk: Hulkova planeta. Část 1 Greg Pak

Inteligentný Hulk? To som videl iba vo filme Avengers Endgame, ale vidím, že nápad bol už dávno v komikse. A bol veru tento komiks veľmi zaujímavý. Skvelý príbeh, úžasná kresba a vynikajúce vyvrcholenie o tom ako sa chceli zbaviť naši superhrdinovia Hulka, ale ten sa stal "spasiteľom" na neznámej planéte. A všetko sa skončí úplne inak ako by ste čakali.

Keďže som čítal oba diely na jeden záťah komentár a hodnotenie sú totožné.

22.12.2020 5 z 5

Utrpení Utrpení Todd McFarlane

Dumm dumm dumm dumm... Zvuk, ktorý charakterizuje celé Utrpenie. A fakt to, čo tu Spidey pri Lizardovi a hlavnej záporáčke zažil, bolo preňho fakt utrpenie. Brutálny a temný príbeh mi sadol spolu s kresbou, ktorá bola fakt neskutočná. Utrpenie je skvelý komiks a ten bonusový s Morbiusom sa mi páčil o trošku menej, ale tiež bol skvelý. Nič mi nebráni tomuto dať plný počet. Vynikajúci komiks.

30.11.2020 5 z 5

Batman: Černá rukavice Batman: Černá rukavice Grant Morrison

Ďalšie úžasné príbehy Batmana ma potešili naplno. Klub hrdinov bol zaujímavý aj zápletka okolo toho a takisto ďalší príbeh, ktorý bol aj halucinogénny sa mi veľmi páčil. Retro komiks bol príjemne úsmevný. Jednoznačne päť hviezdičiek.

12.10.2020 5 z 5

Batman: Zrození démona: Kniha druhá Batman: Zrození démona: Kniha druhá Dennis O'Neil

Výborný príbeh o zrode Ras`al Ghula, ktorý ma veľmi zaujal a páčila sa mi taká rozprávková kresba, i keď to vôbec nebola rozprávka. Ale k plnému počtu mi niečo chýbalo, neviem presne čo. Ale bavilo ma to veľmi a nenudil som sa ani chvíľu.

10.10.2020 5 z 5

Moje meno je Nikto Moje meno je Nikto Matthew Richardson

Mne sa táto kniha páčila, bola napínavá, celý čas tajomná a hviezdičku uberám len za to, že som prišiel dosť skoro na to kto je Nikto. Ale inak bola super.

15.08.2020 4 z 5