mira.k mira.k komentáře u knih

Tygří zuby Tygří zuby Tom Clancy

Poněkud akčnější Clancyovka, která by snesla srovnání s nejlepšími kusy, ale děj končí v polovině. Vyřeší se jen polovina problémů. Snad další svazek (Živý nebo mrtvý?) děj uzavře.

20.08.2016 4 z 5

Hra o stát Hra o stát Tom Clancy

Akčnější než většina klasických Clancyovek, ale trochu jalové.

20.08.2016 3 z 5

Vojáci čtyř řek Vojáci čtyř řek Janusz Przymanowski

Bohužel příliš jednostranný pohled na dobývání Polska. Komu nevadí černobílá propaganda, kde rudá a polská armáda jsou ti bez výjimky dobří a spojenci a bohatí poláci jsou ti špatní neštítící se ničeho v boji proti blahu pracujícího lidu, ať si to přečte. Nebýt politických pasáží, mohl to být slušný válečný román.

20.08.2016 3 z 5

Skála Skála Peter May

Zklamání. Spíš sociálně psychologický román s detektivní zápletkou, který nijak nevybočuje z průměru. Ani formou ani obsahem. Místy zbytečně utahaný. Těží z atmosféry a zajímavých reálií, které jsou dnes v kurzu, ale za pár let asi bude ležet zaprášený v knihovně. Já si ho znovu určitě nepřečtu a ani do knihovny si ho nepořídím.

20.08.2016 2 z 5

Zlato Inků Zlato Inků Clive Cussler

Trochu zdlouhavé. Jinak slušné dobrodružné čtení. Chybí mi tam Childův tah na branku a Clancyho hloubka.

17.08.2014 4 z 5

Plán Ikaros Plán Ikaros Robert Ludlum

Dobré čtení. Hodně dlouhá a výživná. Dalo by se říci, že nějaké zkrácení by neuškodilo, ale zase tolik by to nepomohlo. Připomíná Clancyho Vysokou hru patriotů, ale s mnohem bohatším příběhem.

17.08.2014 5 z 5

Peklo pro zvané Peklo pro zvané Sebastian Faulks

Hrůza a děs. Nevím, co je způsobeno hloupostí autora a co překladatelem, ale tolik logických lapsů jsem v knize dlouho neviděl.
Nejenom, že se jaksi nedaří do knihy začíst, ale seskok padákem z letadla minutu letu od cíle ve středním Uralu do moře západně od Uralu ze kterého se vyklube Volha nebo že napřed Bondovi s jeho girl svážou ruce za zády a po chvíli těma svázanýma rukama pijí. To nemluvím o tom že serpentýny jsou přeloženy jako vlásenky aj.

17.08.2014 1 z 5

Země smíchu Země smíchu Jonathan Carroll

Krásná kniha.

03.01.2014 5 z 5

Rudá sfinga Rudá sfinga Alexandre Dumas, st.

Příjemné překvapení. Jeden z pro mě neznámých románů mistra, který se přibližuje k těm nejlepším.

03.01.2014 5 z 5

Rytíř de Sainte-Hermine Rytíř de Sainte-Hermine Alexandre Dumas, st.

Škoda, že většina románu zůstala jen v náčrtu děje. Mohlo to být hodně zajímavé.

03.01.2014 4 z 5

Ochránce nebohých Ochránce nebohých Eduard Fiker

Klasická dobrodružná detektivka ve stylu kříženého E. Wallace s K Mayem. Tak anglická, že ani angličané lepší nenapíší.

Pouští Pouští Karel May

Jedna z nejlepších Mayovek vůbec. Další díly série jsou trochu slabší.

Vinnetou I Vinnetou I Karel May

Co k tomu dodat. Prostě to nej z literatury pro mládež. Navíc za nejlepší považuji třídílné třetí vydání z 60. let.

02.01.2014

Na Río de la Plata Na Río de la Plata Karel May

Jedna z nejlepších Mayovek vůbec.

Muž mnoha tváří Muž mnoha tváří Karel May

Hodně slabá série. Asi nejslabší co jsem od Maye četl. Chybí tomu švih. Lesní růženka mě navnadila(některé díly se vyrovnají nejlepším Mayovým knihám), ale tahle série zklamala. Dočetl jsem všechny díly, ale skřípal zuby.

02.01.2014 3 z 5

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

Oddechovka. Dobře se čte a na nic si nehraje.

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Zbytečně moc slovní vaty. Chtělo by to proškrtat. Místy nepravděpodobný děj. Prokousal jsem se ke konci, ale znovu si ji asi nepřečtu.

02.01.2014 3 z 5

Lidé beze jména Lidé beze jména František Loubal

Syrové paměti a dokument o koncentrácích. Čerstvé a nekorektní.

24.05.2012 5 z 5