Plán Ikaros

Plán Ikaros https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15530/plan-ikaros-15530.jpg 4 41 7

Kongresman z amerického Colorada Evan Kendrick by rád v klidu dokončil své funkční období, ale není mu to dopřáno. Kdosi totiž prozradil jeho největší tajemství: Kendrick před lety v ománském Maskatu s nasazením vlastního života osvobodil rukojmí zadržovaná na americkém velvyslanectví. Neznámý hrdina tenkrát v tichosti zmizel ze scény. Nyní se však Kendrick ocitá ve dvojím ohni: jednak mu jdou po krku arabští teroristé, které kdysi přelstil, a zároveň se stává předmětem intrik washingtonských pohlavárů, kteří s ním mají své vlastní plány. Kendrick tak proti své vůli vstupuje do nebezpečné arény, v níž je násilí na denním pořádku a platí se krví.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Icarus Agenda , 1988

Luigi1
24.01.2023 2 z 5

Jsem velice zklamán už další kniha která se mu nepovedla

HollyUndead
16.07.2022 5 z 5

Nemohu si pomoct, ale zkrátka politické a špionážní romány Roberta Ludluma prostě "žeru". Jinak to okomentovat asi neumím. Někdo může tvrdit, že je to jednoduchý příběh. Já říkám, proč ne. Nelze číst jen ultra složité romány. Zkrátka mě tvorba Ludluma sedí. Kniha Plán Ikaros mě neskutečně bavila. Jediné, co bych mohl vytknout, tak to množství chyb a překlepů. Bylo jich tam na můj vkus poměrně hodně. Nicméně jedná se spíše o záležitost vnějšího charakteru, která nemá s příběhem a myšlenkou autora nic společného, proto dávám plný počet hvězdiček.

Terisek99
09.03.2019 5 z 5

Jednoduše SUPER kniha.

Plútarchos
19.01.2015 3 z 5

Politický a špionážní dobrodružný brak. Brak v tom lepším smyslu slova - oddechové čtení, napínavé ale jednoduché. Jediný hrdina - Evan Kendrick - s podporou několika přátel, zachrání USA před hrozbami teroristů na jedné straně a odhalí politické spiknutí skupiny kolem viceprezidenta USA na straně druhé. Člověk by nevěřil kolik konspiračních skupin všude působí a jak je americká CIA prohnilá a neschopná. "James Bond ani při svých nejdivočejších dobrodružstvích nezažil nic podobného" NY Daily News. Pouze(!) tři hvězdičky.

mira.k
17.08.2014 5 z 5

Dobré čtení. Hodně dlouhá a výživná. Dalo by se říci, že nějaké zkrácení by neuškodilo, ale zase tolik by to nepomohlo. Připomíná Clancyho Vysokou hru patriotů, ale s mnohem bohatším příběhem.

rengers
20.01.2014 2 z 5

Mám rád jeho knížky, ale tentokrát jsem byl zklamán. Nazval bych tu knížku - Moc, politika a peníze. Knížka je zbytečně dlouhá, kdyby byla poloviční, tak by mohla být dobrá.

Pavlikruza
17.03.2013

¨Přijde mi, že tato knížka má neskutečně moc dialogů . Ze začátku ten děj je celkem plynulý, potom už to není ono

Robert Ludlum
americká, 1927 - 2001