Rudá sfinga

Rudá sfinga https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22240/mid_ruda-sfinga-PNF-22240.jpg 4 19 3

Románem Rudá sfinga (1865) se autor vrací do doby Ludvíka XIII., nejslavnějšího údobí francouzských dějin, do níž zasadil i svoje Tři mušketýry, k nimž však nevytváří pokračování, ale důstojný protějšek. Ocitneme v srdci 17. století, na dvoře slabého krále a silného ministra Richelieua plném intrik a zmatků. La Rochelle bylo dobyto a před králem, či spíše jeho ministrem, vyvstávají další úkoly: Musí upevnit svoji moc, odhalit autory spiknutí, které stálo život Jindřicha IV., připravit tažení do Itálie, a pak je tu problém největší: Anna Rakouská stále ještě nedala trůnu dědice...... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Baronet

Le Sphinx rouge , 1865

Formol
19.11.2023 4 z 5

Jak vy vypadala Dumasova kniha, ve které by byl jednou z ústředních postav Richelieu? Asi takhle.
Historky a vtipy snad vážně odkazující na zaznamenané události - ale dost možná jen výsledek autorovy fantazie - byly až příliš rozsáhlé a jen volně souvisely s dějovými liniemi. I když podobný výrazový prostředek obohacuje třeba i Tři mušketýry, ve větším rozsahu to na mě působilo trochu rušivě.

kilometr
27.04.2021 4 z 5

Zatím nejslabší dílo mého oblíbeného autora(od r. 2020).Prvních 100 stran jsem se nemohl pořádně začíst,následujících 400 bylo skvělých a 160 posledních jsem si neužil,jak jsem u tohoto autora zvyklý.I tak jde o povedený román.70%.

mira.k
03.01.2014 5 z 5

Příjemné překvapení. Jeden z pro mě neznámých románů mistra, který se přibližuje k těm nejlepším.