MilBart MilBart komentáře u knih

Kriegel - Voják a lékař komunismu Kriegel - Voják a lékař komunismu Martin Groman

Ze srdce nesnáším komunismus, který je jako zhoubný virus, ale ten Franta byl tuze zajímavý člověk. Kniha určitě stojí za přečtení.

12.07.2023 5 z 5

Zbraně a bojové techniky samurajů 1200-1877 n. l. Zbraně a bojové techniky samurajů 1200-1877 n. l. Thomas D. Conlan

Není to špatné čtení - mnoho zajímavých informací o složité problematice nesporného vojenského umění a tradic japonského císařství - kdo se o Samuraje zajímá určitě doporučuji.

31.12.2022 4 z 5

Se starou gardou na Peleliu a Okinawě Se starou gardou na Peleliu a Okinawě Eugene B. Sledge

Kniha se shání velmi těžko - bylo vydáno v malém nákladu.

31.12.2022 5 z 5

Přemysl Otakar II. Přemysl Otakar II. Josef Žemlička

Dobrý den,
pan profesor Žemlička se pustil do doplňování vydání, nespokojí se s pouhým dotiskem, je to detailista. Slíbil mi novou podobu po svátcích, pak dotiskneme - to je čerstvá zpráva z nakladatelství. Vyčkejte a pak objednejte kdo bude mít zájem.

11.11.2022

Co jsem prožil Co jsem prožil Josef Šnejdárek

Naprosto brilantní, nadčasové, vojensky strohé…děkujeme p. Armádní Generále - čest Vaši památce.

12.10.2022 5 z 5

Legionáři s lipovou ratolestí III. Legionáři s lipovou ratolestí III. Karel Černý

Mnohdy zapomenutí hrdinové. Např. Top: Arm. Gen. p. Josef Šnejdárek a Arm. Gen. p. Vojtech Boris Luža, Arm. Gen. Vojcechovský - čest jejich památce.

12.10.2022

J. B. Santini - Aichel: Život a dílo J. B. Santini - Aichel: Život a dílo Mojmír Horyna

Moc nerozumím tomu, že se kniha prodává nad 8.000,- Kč a zde se shání některými spekulanty kolem 2.000,- Kč. Fotografie a zpracování 100% - jak je na tom textová část - přináší něco nového, poznatky, nová data?

12.10.2022

Pravomil Raichl - Život na hranici smrti Pravomil Raichl - Život na hranici smrti Jaroslav Čvančara

Typ lidí jako byl plk. Raichl ve společnosti citelně chybí - strhující příběh - škoda že svou závěrečnou misi nemohl dokončit. Čest jeho památce.

24.08.2022 5 z 5

Drobné perly české architektury Drobné perly české architektury Jiří T. Kotalík

Opravdu skvost.

08.10.2020 5 z 5

Na palubě Resolution Na palubě Resolution Peter Aughton

Na 18. století fantastické dobrodružství bez zbytečných ztrát na životech. Kniha hezky a výstižně napsaná. Doporučuji.

05.07.2020 5 z 5

Česko na křižovatce Česko na křižovatce Václav Cílek

S knihou se nedá než jen souhlasit. Úpadek liberální demokracie je ve světě víc patrný než kdy jindy v historii.

01.10.2019 4 z 5

Lapací list Lapací list Patrick O'Brian

Skvělé, nic jiného jsem nečekal. Zase se plavím v těch dávných časech.

01.08.2019 5 z 5

Tomáš Garrigue Masaryk Tomáš Garrigue Masaryk Alain Soubigou

Hezky napsané. Nevšední pohled na osobnost světového formátu jakým bezpochyby TGM byl.

04.01.2019 5 z 5

To že byl život? – Z podzemní církve do labyrintu svobody To že byl život? – Z podzemní církve do labyrintu svobody Tomáš Halík

Tomáš Halík jak ho všichni známe. Kniha není pro každého. Některé myšlenky jsou opravdu velmi zajímavé a hluboké.

16.12.2018 5 z 5

Jan Werich za oponou Jan Werich za oponou Jiří Janoušek

Skvost v knihovně.

15.12.2018 5 z 5

Velmi zajímavý pohled na život, přírodu a vůbec bytí. Doporučuji.

20.07.2018 5 z 5

Exotem na této zemi Exotem na této zemi Ladislav Heryán

Inspirující.

04.01.2018 5 z 5

Barbarella (limitovaná edice) Barbarella (limitovaná edice) Jean-Claude Forest

Nádherně zpracované.

25.11.2017 5 z 5

Křivoklátsko - Příběh královského hvozdu Křivoklátsko - Příběh královského hvozdu Václav Cílek

Nádherná a poučná kniha, nelituji jejího pořízení do knihovny.

24.07.2017 5 z 5

Tichá srdce – kláštery a jejich lidé Tichá srdce – kláštery a jejich lidé Alena Ježková

Pozoruhodná a důležitá práce, řeholní život naštěstí v Čr i po jeho násilném potlačování v minulosti žije, pevně doufám, že se obludné časy 20. stol. nevrátí a bude mít vždy dost sil pro budoucí - děkuji autorům, oba díly jsou skvostné.

14.01.2017 5 z 5